Torpedo

tako je to i ima te kosta kao svetog petra.al ces sam da rasturas i popravljas?
 
Nisam bas siguran oko menjača da li cu uspeti posto je kompikovano . Najbolje bi bilo neko ko zna da radi te menjače ko ima iskustva sa istim...Ovde uglavnom u mom kraju imt . Dominira nema 4-5 torpeda sto ja znam.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
ima jedan majstor iz dodik se zove i elemira je .cini mi se tako jedan sa foruma rece.da je za menjac tata mata.
 
Poslednja izmena:
nisam bas siguran oko menjača da li cu uspeti posto je kompikovano . Najbolje bi bilo neko ko zna da radi te menjače ko ima iskustva sa istim...ovde uglavnom u mom kraju imt . Dominira nema 4-5 torpeda sto ja znam.

послато са gt-i9300 уз помоћ тапатока
и ти поред свих имт потрефи на торпеда.:-x
шалу на страну,тражи половне ал оргинал делове,види у вајској код шверцера,тражи негде мора да излети јер ови нови нису ни за к...
 
Putine stari ga je kupio u Smederevskoj Palanci . Lepo me je služio malo troši . Necemo da kukamo Sve se da popraviti.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Putine stari ga je kupio u Smederevskoj Palanci . Lepo me je služio malo troši . Necemo da kukamo Sve se da popraviti.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
Слажем се али по коликој цени...Пријатељ је до ове год има тд90 ове је заменио са махиндром(није нешто боље прошао,одмах проблеми) са тд је муку мучио,поготово са мењачем,јер није могао да нађе делове за њега,у кнд што је куповао год,две и одмах на ремонт...кад је почео страх да га хвата сваке год у сезони,на огласе и ћао.
 
Mozda i ja podjem putem tvog prijatelja.
Gledam pojedine ljude kupili kola na kredit polovnjake i kad rade veliki servis ili kad odu dizne i plivajuci zamajac pa daju vise stotina evra pa cak i hiljada onda mi nije zao da ulozim u traktor kad masina zarađuje a kola samo trose.
 
3915428ea5766fc17722e49374e856f8.jpg
ca07cfcbe80cbef1ce10503a0279683c.jpg
50e1f47f5aa1295e09af5568e61e6e13.jpg
Evo i slicica od pre 20 dana kada sam menjao radnu lamelu.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Kvalitet i sama izdrzljivost jednog traktorskog menjaca se ogleda u samom kucistu menjaca,tacnije njegovoj velicini.Kucista menjaca kao kutija cipela i u to je trebalo spakovati 4-5 brzina,mozete misliti koliki su tu zupcanici i lezajevi,kao na fici.A tek lamela krajnje smesna,mislim da je na mom autu dizelu veceg precnika.
 
za početak skineš poklopac mjenjača i hidraulika i konstatiraš kvar,najednostavnije je kabinu na nešto objesit i dizalicu stavit pod onaj dio između motora i mjenjača,staviš kolica pod mjenjač,skineš zadnje točkove,ošarafiš onih 6 velikih vijaka što drže mjenjač i izvučeš zadnji kraj natovariš u auto prikolicu i pravac majstoru po želji!
 
Tako kaze cale da ga rasparcamo i stavimo u kombi pa pravac majstoru . Eto to mi je bitno da znam neki redosled skidanja delova.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Kvalitet i sama izdrzljivost jednog traktorskog menjaca se ogleda u samom kucistu menjaca,tacnije njegovoj velicini.Kucista menjaca kao kutija cipela i u to je trebalo spakovati 4-5 brzina,mozete misliti koliki su tu zupcanici i lezajevi,kao na fici.A tek lamela krajnje smesna,mislim da je na mom autu dizelu veceg precnika.
Nije to baš tacno,na rusu T40 je menjač kao smederevac 7ca pa i on voli ponekad da pokrlja zube.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Ima tu do masine, ali uglavnom je do vozaca. "Pametan" i Fendt-a moze poderati.

- - - - - - - - - -

Zeleni, kod T40 je toliko kuciste jer su menjac i diferencijal iz jednoga dela, a i snopovi su postavljeni horizontalno ili pod 90 stepeni u odnosu na spojnicku.
 
Znam,imam ga u dvorištu :)
Ali sam samo dao primer da nema to baš tolike veze.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Meni se oni torpedi 48 adriatici jako svidjaju, razmisljam da malo sredim ovog 75 i prodam a posle uzmem neki 48 sa hidro volanom samo da i oni nemaju problema kao ovi veliki sa menjacem. Vise sa 75 i ne radim od kad sam kineza uzeo samo je sa samoutovarnom ove godine radio i par tura kad je kinez bio zauzet.
 
Torpedo 45 i 48 imaju isto problema sa menjacima kao i 75. A najviše imaju oni izmedju jer nose isti menjač kao 45/48 kao i 90ka jer ima menjač kao i 75.Najpotrefljeniji, što se tiče menjaca, su 45/48 i 75. A i oni imaju problema. Za ove druge ne treba pričati.
 
Ma svaki se menjac moze unistiti, samo ako se jednom skrsi da se nora otvarati i raditi to je tesko uraditi da valja od novih delova. Ja ovog 75 definitivno prodajem, a 90% ce doci neki 4806, pored ovog kineza on ce mi biti dovoljan.
 
Nazad
Vrh