Torpedo

Ja mislim da to nije original Deutz Fahr, da je to Torpedo, nije ni on los, ali moj savet je da nadjes original, pa neka je i stariji. Imas i model 4006.
Da je original DF, ne bih rekao. Ali po godistu, velike su sanse da je motor original Deutz. Moguce da je cak i D4006 kao kod mene. Moj je 1980. god i nosi oznaku D4006 i ima Nemacki motor. Felne se vidi da su nekad bile crvene. Ni boja motoranije tamno plava(torpedo), a ni siva(deitz), vec je u pitanju neka nijansa izmedju tamno zelene i crne, ali je sada prefarbano u neku sivu izmedju IMT i IMR nijanse:ppozdrav:
------------
Jos nesto. Ima dobre prednje gume::super::
 
Kakva su vam iskustva sa Torpedom 45 ?
Jel ima on rucno kvacilo kardana ?
Meni bi trebao da nosi 4-reda pneumatsku sejalicu, da vuce presu i jednoredni berac...

noviji adriatic modeli imaju ručno kvačilo,za te poslove što si nabrojao je dobar ja bih se odlučio ipak na mlađi model 90+ godište zato što on ima hidraulični volan brži mjenjač ručno kvačilo i još nekih sitnica koje mi sad ne padaju na pamet,naravno u dobrom stanju!
 
Ja imam 48 Adriatik 89 god, koristim ga za sve radove u poljoprivredi sem oranja i spremanja i imam za njega samo reči hvale. Okretan, brz,servo volan, dobar hidraulik, ručno kvačilo za kardan i izuzetno mala potroćnja.
 
Razumem ja da je bilje da je adriatic, ali trenutno mi treba nesto jeftinije do 2500 evra, a za to moze da se uzme samo stariji model.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Nemoj gledati u100-200 evra,ima u oglasima 540 sa dobrim gumama i hidro volanom 23oo, i u vajskoj daš svoj 3 brzine menjač i 150 evra za 5 brzina dva sata tri šrafanja i 542 ispod 2500
 
Poslednja izmena:
Poslosam ti na pp,hteo sam da ga idem videti ali sam kupio 542,kad sam ga zvao reko je da je zadnja 2300
 
Mali Torpedi su veoma dobri i zahvalni traktori. Najveca mana ovih starijih je mala brzina, no to se moze resiti stavljanjem vecih guma (umesto 12.4-28 se stave 14.9-2:cool: i zamenom KT para u menjacu. TD 48 ima 14ke, a TD40 i 45 imaju 12ke. U menjacu mislim da nema razlike.
 
Mali Torpedi su veoma dobri i zahvalni traktori. Najveca mana ovih starijih je mala brzina, no to se moze resiti stavljanjem vecih guma (umesto 12.4-28 se stave 14.9-2:cool: i zamenom KT para u menjacu. TD 48 ima 14ke, a TD40 i 45 imaju 12ke. U menjacu mislim da nema razlike.

samo kt je drukčiji! kod mene su 12.4-32 i ide 30 mjereno gps-om
 
Ljudi ovako stoje stvari :Cale pre dosao sa oranja i nešto se zeznulo u menjaču kad krene napred nesto zapuca i kad stane krene nazad takođe zapuca kao da se nesto zdrobilo . E sad ovako možda je konusno tanjirasti ili sta vec .Blokada mi nije ni pre radila a od skoro ni četvrta brznina posto je slomljen jedan zubac na cetvrtoj . Odakle da počnem da razvaljujem. ? Torpedo 6206 ima kabinu sta prvo ide da se zna neki redosled pošto su uglavnom ovde Imt. Zastupljeni.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Pre 20 dana sam mu zamenio lamelu . I sad opet mora da se razdvaja.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh