Torpedo

Izgleda da smo samo nas trojica aktivni trenutno na forumu?:)
Sta biste pre preporuculi taj 4806 ili 542,549?
Bas cu sutra da kazem coveku da mi pusti slike od 4806. Pa cu postaviti ovde. Jel su oni tri cilindra?

- - - - - - - - - -

Non stop dok je u transportu. Mene to nervira, recimo.
Ok, nije mana. Ali ja ne znam ni jednog torpeda da ne cupka.

Pa onda ce da cupka I dok prskam? Koliko je cesto to cupkanje? I koliko padne?
 
Jeste tri cilindra, ja bih svakako torpeda uzeo, potrosnja daleko na strani torpeda, sto danas dosta znaci. Kabina je veca i hidraulicni volan naravno.
To cupkanje nemoj da te brine jer kod jove nije nesto u redu, vec sam napisao, ako je ispravan ne sme da cupka, probas zakacis i vidis, to cupkanje kada pada hidraulika 2-3 cm i vraca na isto.
 
Izgleda samo mi. Jesu, sa tri su. Ma ne znam. Sad bih možda uzeo 549. Ali volim torpeda sa svim manama. Ne, moraš sam odlučiti.
 
Ma i ja volim Deutz a. Tj. Torpeda. Nego sam mislio zbog tih menjaca, mada sam cuo da I 549 hoce da lomi. I ima kod nas tih 542,549. A Torpeda ne znam da li ima tri komada.
 
Nije u redu, da. Cupka mnogo dok je opterećen hidraulik. Dok se ne rasterati. Nije mnogo, malo dole pa malo gore, vrati koliko je pao. Nista strašno. Ali mene nervira. Jer imam imt pa znam kako može lepo da radi.
Nemoj da te to cupkanje odvrati, nije strašno kao što se čini.
 
Poslednja izmena:
Sada bas trazim kolika mu je posejana moc, ali ne mogu da nadjem. Mislim da ima jaci hidraulika od 549, mislim podiznu moc.
 
Ma i ja volim Deutz a. Tj. Torpeda. Nego sam mislio zbog tih menjaca, mada sam cuo da I 549 hoce da lomi. I ima kod nas tih 542,549. A Torpeda ne znam da li ima tri komada.
Ti sa tim poslovima koje nameravas da radis sigurno ne mozes menjac polomiti, samo vidi lepo kad udes uzimao isprobaj dobro da rucica reduktora ne iskace ili iz 2 brzine, iz tih najcesce iskacu.
 
Pa ne bi trebalo da orem. Imam vece traktore. Mada ako je dobar I malo trosi, mozda ga I upregnem. Posto Zetor hoce malo da potrosi u oranju.

- - - - - - - - - -

Pa ne bi trebalo da orem. Imam vece traktore. Mada ako je dobar I malo trosi, mozda ga I upregnem. Posto Zetor hoce malo da potrosi u oranju.

Cekajte, kada se pokvari. Ne staje skroz, nego samo jedna brzina? Ostale rade, koga da radim dalje. Pa na primer kada se zavrsavao poslovima onda remont?
 
Pa ne bi trebalo da orem. Imam vece traktore. Mada ako je dobar I malo trosi, mozda ga I upregnem. Posto Zetor hoce malo da potrosi u oranju.

- - - - - - - - - -



Cekajte, kada se pokvari. Ne staje skroz, nego samo jedna brzina? Ostale rade, koga da radim dalje. Pa na primer kada se zavrsavao poslovima onda remont?
Ja moju 75icu vozim 4 godine sa rasklimanim menjacem pa ide. Naravno da treba sto pre resiti problem.
 
Uzimaj i ne razmisljaj ja imam 45-cu i 90-ku.45-ca izmisljen traktor za povrsinske radove sa menjacem nisam imao probleme.Sto se tice prikljucaka ja sa njim nosim nodet sa 5 baterija na 45cm za soju,rasturivac u koji ubacim 600kg vestaka itd.Potrosnja smesna.Udoban i dobar traktor.
 
evo ja malo da napisem imam 48 uzeo sam je marta .i ovako za oranje dobar po meni prskao sm ne svidja mi se naviko sam sa 539.spremao sam za kukuruz ide u drugu dobar.ali nesvidja mi se ima 14 ke gume pa gazi.vozi sam djubre snjega vuce ne oseca,silirao sam snjega 2 spora kad je dobar kukuruz na 1800 obrtaja a kad je losi moz i 3 na 160o ili1700 obrtaja.ne trosi mlogo.ali ja sam naviko na imt nekako bre bucan njega cu sam koristiti kad siliram orem i to djubre kad vucem inace prkanje spremanje baliranje .bas kad moram za mene je 539 devojka za neke poslove dok ovaj nije to to.sad sam ga odigo na klocne tamo do jun mesec.mada imam neko tanjiranje za ovaz nisam orao pa cu vidim dal snega ili sas mali ta do uradim.
 
Sada bas trazim kolika mu je posejana moc, ali ne mogu da nadjem. Mislim da ima jaci hidraulika od 549, mislim podiznu moc.
Hidraulik nosi 1500 kg. Tako bar pise u uputstvu. A to sto cupka, postoje 2 razloga: Mandzetna na klipu ili nepovratni ventil na razvodniku i O-ring izmedju njega i kucista. Komplet O-ringi je oko 15-20e, a nep. ventil ne znam da li ima posebno da se kupi. I mene zeza, a ne daje mi se bas 100+ evra za razvodnik. Ovarao i sve OK. Madzetna kao nova a li ventil los. Ovako cupka svakih 10-15 sekundi zavisno od spoljne temperature i zagrejanosti ulja.
 
Nema nista od Torpeda. Prodao se za 3500e, 89. godiste, Adriatic, sa kabinom I hidro volanom. Trebalo je kupiti akumulator, gume su bile losije.
 
Pa eto. Otisao je. A znam za njega jedno dve nedelje, nego nisam hteo Torpeda, sada je kasno.
 
Mozda je i to skupo,sve zavisi sta mu sve fali.Mozes da kupis za 4000 do 5000 eura rakovicu 47 koja je daleko mladja i od 2000 godine pa na gore,ima hidraulicni volan,ostar motor i okretnost,jak hidraulik,jak menjac.Jednom prilikom sam probao taj traktor,to je odlicno traktorce.Sin bas razmislja da ga kupi jer su se sinovi podelili,ali opet sve zajedno koriste pa kad treba u sezoni manji traktor uz 65S,565 i 545 mogla bi ova manja rakovica.
 
Nazad
Vrh