Torpedo

Nisu u stanju svi proizvođači ulja da proizvedu ulje tog kvaliteta, zato sam i napisao da je nebitan proizvođač.Ulja tog kvaliteta prave provereni proizvođači i može se uzeti bilo čije ulje (BISON, MOBIL, SHELL, COMMA, REPSOL, VALVOLINE, LIQUI-MOLI...)
 
I po vasem koje je ulje najbolje za Torpeda 7506,zanimaju me iskustva ljudi koji ga godinama imaju,ja sam ga jesenas kupio i sipao sam Modricino Sae 30 bela kanta...u oranju pritisak malo ispod 1,5 bar u branju oko 2 bara...
 
Ja u TD55A sipam Repsol, a pre toga sam koristio Valvoline.Prešao sam na Repsol zato što je jeftiniji za 100 din. po litri, a istog je kvaliteta kao i Valvoline(Repsol 460 din/lit, Valvoline 560 din/lit).Interval zamene je na svakih 300 radnih sati.Nešto je mali taj pritisk, Torpedo je poznat po tome da ima visok pritisak ulja, na mom traktoru je 3 bara u oranju.
 
Ja u TD55A sipam Repsol, a pre toga sam koristio Valvoline.Prešao sam na Repsol zato što je jeftiniji za 100 din. po litri, a istog je kvaliteta kao i Valvoline(Repsol 460 din/lit, Valvoline 560 din/lit).Interval zamene je na svakih 300 radnih sati.Nešto je mali taj pritisk, Torpedo je poznat po tome da ima visok pritisak ulja, na mom traktoru je 3 bara u oranju.
Kada?
Na punom gasu(2200obrt) kada je motor vruc?
Na punom gasu(2200obrt) kada je motor hladan?
Na malom gasu(900obrt) kad je motor vruc?
Na malom gasu(900obrt) kada je motor hladan?
Sirok pojam...
 
Podrazumevam vruć motor na punom gasu(preko 2000 o/min) u prvoj (brzoj) brzini radna dubina oko 25 cm. dvobrazni Lemind plug od 12 coli.Pritisak padne ako je ulje starije, ako prekoračim tih 300 radnih sati što mi se desilo ove jeseni, traktor je imao 340 sati sa tim uljem i tad je pritisk pao na 2.5 bara pri navedenim parametrima.
 
Dok ima na leru 1bar vruć to je sve superiška,na 2000 obrtaja bi trebao imati veći pritisak (kad je sve OK) od npr IMTa,zbog brizgaljki za podmazivanje-hlađenje klipa-cilindra

Može sat od bilo kog traktora koji ima električni obrtomer,samo onda treba i alternator trofazni,tj sa tri izvoda (pobuda,punjenje i za sat,B+,D+ i W)a mislim da od istoga alternator od kojeg je i sat,npr rusa novijeg,alternator original 14000(toliko sam preklane platio u Agropanonci,i sat 80-100eura

Kod mene radi mehanički na oba,bitno je kako se provuče sajla,da se nelomi,a kupovne sajle naše male privrede su malo duže neg' što treba pa je i to problem,a torpedo svaki pinjon ima na satu,gde se šrafi sajla :cao:
 
Hvala druze, znaci ipak je to " fiskultura " ::novac:: , posto meni sat pokazuje obrtaje a zeza samo broj sati " obrne tek ponekad po neki moto cas "
onda mi cak ni sajla netreba druga, vec samo sat.

Dali sam u pravu ???
 
Ja u TD4506 i TD7506A sipam INA super turbo. Do pre par godina sam sipao Galax super long. Na TD4506 menjam ulje na oko 200-250 radnih sati, a na TD7506A menjam na oko 150 radnih sati. Sa 45-om uglavnom radim lakse poslove, setva, prskanje, prevoz, kosenje, sakupljanje, baliranje u ravnijim parcelama... A 75-ica je zaduzena za oranje, spremanje, siliranje, baliranje na brdovitim terenima. Sto se tice pritiska ulja, na 75-ici u oranju na oko 2000 obrtaja retko kada padne ispod 4 bara. U siliranju isto, siliram bukvalno ceo dan, od jutra do mraka, na sporom kardanu na oko 2100 obrtaja i drzi pritisak oko 4 bara.
 
Tako je,ako možeš ikako kupi u hrvatskoj,naš teleoptik je uglavnom turski teleoptik

Na 75ici i na 90ki menjam na 250sati a na kombajnu pre žetve pšenice svake godine(to je možda oko 200sati,radi sat,ali tu nevodim po tome),uvek menjam tad sve filtere,koristim BISON sae10w50 (zimi nebude tako gust)
 
Moze li neko da mi slika zadnju poteznicu za prikolice na Torpedu i da mi napise dimenzije?

P.S. Evo slika
img1175x.jpg


samo da mi neko napise koja je sirina tamo gde se kaci za traktor i koje je rastojanje od gornje do donje rupe.
 
Nazad
Vrh