Tomo Vinkovic

E sta nece vise napraviti sa tomicom...neverovatno.Ni ja ovo nisam nikada video.
 
To je sad građevinska mašina. Ima takvih na gradilištima za izvoz šuta i mislim da se zovu Skip ili su te marke.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Aca Opel da li mozes meni poslati prirucnik za tomu treba da uzmem u skorije vreme,malo me muce serije pa da naucim sto vis pre nego uletim u kupovinu?????
 
Nije hitno za mesecak dana treba da uzmem jedan za 1,5 ha voca,uglavnom malina pa sad da vidim sta kako,koji najbolji ,koji ima kakv problem,ovde sam poceo da prelistavajm temu od kad je otvorena pa dok ne naucim veliki deo necu kupovati//.....sadmo lagano kad stignes,a evo i kolaega je polsao nesto :ppozdrav:
 
E pa vidi na ovom linku sto je postavio Kulagic. Izgleda da ima dosta toga. Nije ni meni problem da ti posaljem kad budem mogo. Najbolje bi bilo da kupis 731/732, ali su oni i najskuplji. Dobri su i 523. Mi imamo 523 i stvarno je u odlicnom stanju i nije imao vecih kvarova, a terali smo ga dosta i po sumi. Ne bih ti preporucio ove novije, crvene modele, sem ako ne nadjes neki da je bas malo radio.
 
au a meni se bas svidja jedsaan crveni ali to je zato sto sam u stadijumu gde mi je bitan zigled ,brzo ce to da me prodje :bravo:...nije toliko bitan novac,kolko je meni bitno da mi se ne desavaju toliki kvarovi kako pricaju iovde po forumu s pocetka otvaranja teme i na nekim drugim forumima,ja i brat smo relativno mladi i treba nam a i planiramo da sirimo proizvodnju na skoro duplo,pa i vise s toga moram da odaberem pravi model i da ne zazalim narednih nekoliko godina
 
Ja imam onaj osnovni, TV18. Sad baš dođoh iz drva sa njim i potrošio sam 0,5l nafte. Imam i T40, ali njega koristim samo za teške radove. TV18 što se kvarova tiče, nema a i kad ima nisu skupi. Jedan klip, mala potrošnja. Problematičan mu je samo volan. Ja sam umesto zupčanika stavio glavu upravljača od viljuškara i prebrinuo volan. Generalnu sam radio još '99-te a u medjuvremenu jednom sam zamenik karike. Leti se vozi skoro svaki dan. Ja nebih mogao da zamislim da ga nemam. Imam za njega dvobrazni plug, jednobrazni preobrtač, dvoredni špartač, italijansku kosu i frezu sa dve haube.
Inače je '72-go kao i ja


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
au a meni se bas svidja jedsaan crveni ali to je zato sto sam u stadijumu gde mi je bitan zigled ,brzo ce to da me prodje :bravo:...nije toliko bitan novac,kolko je meni bitno da mi se ne desavaju toliki kvarovi kako pricaju iovde po forumu s pocetka otvaranja teme i na nekim drugim forumima,ja i brat smo relativno mladi i treba nam a i planiramo da sirimo proizvodnju na skoro duplo,pa i vise s toga moram da odaberem pravi model i da ne zazalim narednih nekoliko godina
Ako uzimas tomu onda uzimaj 732 ako mozes da platis.Ja ga imam i radim sa njim 2 jutra kajsije bez problema.Sa motorom nema problema,jaka masina a trosi kao upaljac.Hoce da ode jedan deo kod menjaca(viljuska) ali i on kosta 20 eura.E sad,nisu jeftini,ne verujem da ga mozes naci bez 3000 eura.
 
Verujte mi da sam zbunjen,sad nalazim neke goldoni,neke valpadana a i nekje kineze solidne konjaze za manje pare,...Nije mi mnogo 3000 evra treba mi to je to odlucio sam da se bavim time i samo da sirim pa ce mi trebati jedan dobar.Nego sto ih malo ima po oglasima,najcesce su 821,bar ovi noviji oglasi
 
U principu ima svasta da se nadje za slicne pare. Pre neki mesec sam video ferari od 50ks, motor 3 cilindra, tockovi 20 cola za oko 4000 e. Znaci dosta jaci i masivniji trakor od serije 7, cena malo veca. Jedino ne znam kakvi su ti strani traktori za odrzavanje i da li ima delova.
Sto se 821 tice i serije 8 kod njih je bolje odradjen zglob u sredini nego kod serije 4 i 5. Mada je kvalitet koliko sam ja video slabiji.
 
ja ne bih pobjegao od tv 830... u selu ima 821 i 830 i nisam primjetio da su losiji nego moj 420... svako ima svoja iskustva...
a i po oglasima slabo ima 830-ki da se prodaju...
 
Ima li neko podatak koliku tezinu moze dici tv732 na poteznicama.Kupio bih mulcer sirine 12o cm a on ima oko 350 kg.
 
Pele potesko je too za zglobni traktor u ravni i mozda,znam ja na mom 419 200kg prskalica grebe na kaldrmi uzbrdo popreko tockovi uvis prednji.
 
Nazad
Vrh