Tomo Vinkovic

U Palanci sad 15-tog sam video TV 18ks iz Cvetojevca kod Kragujevca, u dobrom stanju. Pali na ključ. Tražio 1.400€. Mislim da je to baš povoljno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako vam deluje ovaj TV iz oglasa: http://www.mojauto.rs/polovni-poljoprivredna/2559642_TOMA_VINKOVIC_1/?cena=low
Mislim da je ofarban. Motor lepo pali i ne dimi. Na sta jos treba obratiti paznju?
Kasno sam pogledao (oglas istekao), međutim, i bez slike mogu ti reći samo jedno: motori na TV su možda jedina svetla tačka i nešto što se može poprvljati do večnosti (a jako su izdržljivi, pouzdani...).Ono sve ostalo, je jako ranjivo i podložno kvarovima, što zbog lošeg konstrukcijskog rešenja, što zbog ludačke i nestručne exploatacije mašine.Ima mnogo mesta gde postoje luftovi (volana, srednjih klinova, velike bixne...) koje kasnije prave dar - mar.Što se menjača tiče, ista stvar...često im odlazi "ključ" (vlasnici TV znaju o čemu pišem) kao i ležaj zupčanika 3. brzine (preko njega su genijalci stavili i kardan da goni). Tako da kupovina dobrog, rabljenog TV je prava mačka u džaku, osim ako se vlasnik poznaje dobro , kao i njegov rad i održavanje traktora.
 
Hvala na odgovoru, znam da je TV 420 od 18KS a TV 523 od 21KS, vizeuleno mi izgledaju isto, zanima me da li je ta razlika od 3KS uočljiva u poslu?
 
Ja sam imao ranije 420, a jos uvek imam 523. Razlika u snazi se oseti u radu. Narocito jer na onom 420 motor nije bio bas u odlicnom stanju, a na ovom 523 jeste. Malo zvuci 3 ks, ali opet kad razmislis to je za 15 % veca snaga + veca zapremina motora.
 
Zavisi šta radiš...TV se najviše "muči" u freziranju...kako su im iste freze (širina, tj. radni zahvat) nije da ne znači malo jači motor.Sa druge strane, ako je LDA 100 (18ks) u dobrom stanju, onda neće često nailazati na problem.
 
Najviše bih da kupim TV zbog prskanja. Mislio sam da kupim bez freze pa da napravim neki podrivač-setvospremač za održavanje voćnjaka. Zato ne znam da li mi uopšte treba 523 ili bi to mogao i 420.
 
Ja imam Tomu od 18KS i od ove godine sam popravio frezu i počeo da freziram. Tek sad vidim šta sam propustao do sad. Freziranje prvom brzinom jeste opterećenje no za voćnjak je dovoljno proći drugom brzinom a u drugu ne oseća frezu. Podrivač ne znam da li bi mogao da vuče.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jedno pitanje:
Dal moze da se zavari u zadnjem kucistu menjaca nosac lezaja kroz koji ide zupcanik diferencijala i izlazno vratilo za prikljucke?
Dosta njih ne zeli da se prihvati tog posla, kazu zajebano variti gus
Inace sam uzeo pre pareseci tog 521 i pre neki dan laf smo otvorili prednji i zadnji menjac sok soba i jos plus primetim i da je to puklo u kucistu...
 
Jedno pitanje:
Dal moze da se zavari u zadnjem kucistu menjaca nosac lezaja kroz koji ide zupcanik diferencijala i izlazno vratilo za prikljucke?
Dosta njih ne zeli da se prihvati tog posla, kazu zajebano variti gus
Inace sam uzeo pre pareseci tog 521 i pre neki dan laf smo otvorili prednji i zadnji menjac sok soba i jos plus primetim i da je to puklo u kucistu...
Ja sam to vario, vario sam i u menjazu je bilo otkinuto UVO gde sa srafi osovina od promene smera trazili 350e za kuciste i ja zavarim reko kad sam mogao da varim kuciste menjaca na MTZ 1221 valjda mogu i na kinder traktoru!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Neka masinica za vocnjak danas poceo.
Za drugara ima lesnike pa mu treba da sparta travu, uzeo sam velike pacije noge of 22cm ici ce 7 motika
A zahvat 110cm samo da poklopi TOMICU
5e61a1f660bd7471f612311b41a6402e.jpg
8a5b83819606da2c8b4b10c5a74f4330.jpg


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ovde je lagana zemlja inace vec par godina ja mi u jesen podrijem na 40-50cm a preko leta se zulja nedeljno spremacem zbog trave i bude super

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Pa ovako ja koliko znam zmigavci ne odgovaraju tom godistu i sediste ne odgovara tom godistu. Ili je traktor stariji od te '87. ili je to iz nekog razloga menjano. Ja sam imao jednog '86. i zmigavci su bili drugaciji, a sediste isto. Jos uvek imam jednog '89. i kod njega i zmigavci i sediste drugaciji nego kod ovog. Zadnje gume su mu verovatno iz prve ugradnje OBILICEVO, a prednje su menjane. Preporuka je da se menjaju sve 4 zajedno jer ovako nije zdravo za diferencijale. Koja je realna cena to vise stvarno ne znam. Po oglasima su dosta skupi. Moj drug bi mozda prodao jednog sa dvobrazdnim i jednobrazdnim plugom za mislim 2000 €. Verujem i ovaj sa frezom da bi trebao tu negde da bude sa cenom.
 
Nazad
Vrh