Terminska prodaja ratarskih useva

Neki kazu da moze max do 50 din da se dogovori sa vecih kolicina juzni banat . Ovde kod mene samo do 45 din!!
 
Mi (firma gde radim) nudimo i suncokret i soju na ugovor za dogovorenu cenu. Da ne bi bila reklama ima moj broj telefona po forumu i ima pp pa izvolite koga zanima. Imamo i nesto kukuruza slobodnog za oktobar za ugovaranje.
 
Jos nije ni posejano a nude nece to na dobro da izadje sa cenom.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Cene za kuk, soju i sunc za ugovor se zna vec sada a jos nije ni posejano. Za razliku od prosle godine cene su mnogo bolje pa treba razmisliti. Soja je skuplja sada neposejana nego sto je lane bila u zetvi kada se otimalo za robu za 25%
 
Pa to smo tražili zadnjih 50 godina, da znamo šta Sejemo i koliko će to da vredi.. A ne da znamo cenu mesec dana posle predaje odkupljivačima..
Trazili jesmo al nismo trazili da te obaveze za kolicinu i datum, jer zakoni prirode su malo drugciji! A ako ne potpises van igre si ako cena u otkupu bude manja!
U semenarstvu je druga pesma, imas cenu imas firmu sa kijom hoces da radis, institut radi aprobacije u nihovo ime na tvojim njivama i koliko rodi to predas! Niko te ne obavezuje kolicinski i sa datumom predaje! I to tako funkcioniae godinama unazad.
Tako da su i ovo mangupska posla.
 
Kolega nemam nameru da se svadjam, ali sta mislis kako mi prodajemo ino kupcu? On od mene takodje trazi da se obavezem kolicinom kada potpisujem ugovor. Datum je u dogovoru sa proizvodjacem, naravno da necemo ocekivati kukuruz u avgustu ali do kraja oktobra je realno da ces ga skinuti. Sto se tice kolicine, naravno na neces potpisati na 8t/kj x tvoja povrsina, nego potpises na 25-30-35% ocekivanog prinosa. Terminska prodaja sluzi da se branis od poremecaja trzista i da ako kukuruz bude na jesen 13din ne radis za kikiriki vec da imas jedan deo robe po poznatoj ceni.

Da li bi ti kao kupac pristao na poznatu cenu a da ti ja kao proizvodjac isporucim koliko hocu? To bi u praksi znacilo ovako, ako na trzistu bude bolja cena isporucices kupcu 0kila, a ako bude losija onda ces sve prodati po ugovornoj ceni od sada. Mislim da to nema nigde na svetu.
 
Kako se zna cena na jesen to je terminska prodaja i nema veze sa cenom u otkupu. Za suncokret možda nude da bi se više posejao, mnogi su se razočarali sa njegovom proizvodnjom pa i ja takođe. Nisam čuo da je neko ovde dobio ponudu za terminski prodaju.
 
Nazad
Vrh