Terminska prodaja ratarskih useva

To je cena 45 dinara za isplatu sad dal ce ti prikazati sa 8% pdv 41.4 ili 40.5dinara sa 10% manje je vazno. Uveravaju me neki ljudi da ce biti cena oko 50 dinara, tako da sam u dilemi, ali moram priznati da je primamljivo.
 
Pa ne može biti krajnja cena ista ako su različite stope pdv-a. Osnovna cena bez pdv-a treba da bude ista a ne krajnja. Taj onda lepo preveslava svoje koperante ako radi na takav način.
Gebi ima tri varijante trenutno za suncokret:ako hoces avans od 15 din/kg sada da ti isplate a ostatak po trzisnoj ceni u momentu predaje, terminsku od 44 dinara ili garantovanu cenu od 41 dinar pa posle doplata do tržišne (ako je bude). Sve cene su sa 8%pdv.
Šta nudi RWA, zna li neko?
 
Realno bi trebalo, jer sa ovim cenama kukuruza i soje, suncokret gubi bitku. Mada smo mi često videli i okusili situaciju da kod nas nema logike.
 
To je cena 45 dinara za isplatu sad dal ce ti prikazati sa 8% pdv 41.4 ili 40.5dinara sa 10% manje je vazno. Uveravaju me neki ljudi da ce biti cena oko 50 dinara, tako da sam u dilemi, ali moram priznati da je primamljivo.
Nije bas tako u neku ruku . Uglavnom legalno je samo ako je cijena ista bez pdva i onima koji su u sistemu i koji nisu .Ako ima razlike u isplati za kes i isplati pa plus pdv , onda ima i mucke.
 
Nije nikakva mućka,zakon im dozvoljava da sami odrede cenu prilikom otkupa ,na tebi je izbor ili hožeš ili ne.
Ja imam slučaj da radim sa 4 otkupna mesta,2 mi uvek kažu cenu plus pdv (što je i normalno) a dva mi uvek odrede krajnju cenu i tako obračunaju osnovicu +pdv (što je zakonski jel ne može neko da im odredi otkupnu cenu ,ali nije normalno).I ja to nazivam krađom ili otimanjem jednog dela.Na šta oni naravno ne reaguju.
Zato ta dva ubuduće idu u istoriju.
 
Talianu nisi me razumio . Legalno je ako npr dodju dva covjeka sa robom. Jedan u pdv a drugi ne
Jedan dobije npr 20din a drugi 20 plus pdv. To je ok. Ako npr prvi dobije 21 a drugi 20 plys pdv to nije.
 
To se najčešće svodi na isto. Ili ti kaže cenu sa PDV kao jedinstevenu zbirnu ili manju cenu pa na to doda PDV i u zbiru dobiješ iste pare.
 
Ja vam pričam kako jeste.
Ja znam kako obračunavaju, nisam samo ja usamnjen slučaj tako rade svima. Tim što kradu tih 2% nosim na gazdinstvo kooje nije u pdv. Jel mu se povraća os njihovog ubeđivanja kako je tako ispravno. Još im kažem treba 5% veću cenu da nam date jel damo državi 10%.A sa osam posro ništa ne daju državi.
 
Nazad
Vrh