Terminska prodaja ratarskih useva

Danas su prici sa Sindzentinim promoterom za Juzni Banat, kaze da je u opstini Kovin bilo nudjeno 44, preneo reci kolege za taj reon, nista detaljnije.
 
@savopunck
Da se nadovezem odgovorom na pitanje postavljeno u temi Izdavanje drzavne zemlje u zakup.
Ne znam da li im je varka ili ne ta terminska cena suncokreta od 42 do 46 ali da imam gde da ugovorim na ceni od 45 din. ne bi se udvostrucio ni momenat sto se tice, prodaje i to bar na nekoj kolicini od 1 t po kj od ukupne povrsine koju imam u planu da posejem.
Znaci da sa 45 din bio bih zadovoljan i vise bi voleo da te pare uzimam, cak i u slucaju vece cene na jesen, nego da rizikujem pa da ga prodam po manjoj ceni od 45.
 
Niko jos da kaze koja to firma nudi tu cenu!
Из Србобрана задруга А-Нова али неће свакоме ни да понуде ето ја годинама сарађујем и мене још ни једном нису питали,а друг исто ради са њима па њему увек нуде. Прошле године му нудили 38 он није хтео да пристане као иће.то још горе кад на крају кад је почео да коси оно 31-32 дин цена па је накукао на 35дин. Ја пошто сам касније косио мене убола цена од 38,5дин али да су ми понудили ја би без размишљања потписао.И ове цене што нуде 42-46дин ја мислим да је више него одлична и не би ни трепну да је потпишем.Сад што некима зине буља па се надају 50дин мислим тешко то јуне може да нас муне.
 
nije 42..46 odlicna cena to bi trebala biti minimalna.. nego mi godinama navikli da od suncokreta nemamo nikad skoro nikakvu zaradu ...pa sad 42 naspram 30 i neki dinar ispada dobro.....sve je to stvar psihe... ili trgovacki trikovi,,,,kao sa kukuruzom dode do neke cene i ljudi cekaju vise niko nece da proda onda spuste dinar dva i odma guzva za prodaju ,,,tako i sa suncokretom sada...
 
Ako vam ljudi kazu da Bugari i Rumuni potpisuju ugovore na 500e/t.?? Sta bi ste onda radili?

Sent from my S60 using Tapatalk
 
U razgovoru sa ljudima sa jedne berze koju pratim prosle nedelje cuo tu informaciju. Ako oni lazu lazem i ja.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Prevelika je cena ali da je sveopšte ludilo zahvatilo berzu poljoprivrednih sirovina, jeste.
 
Da, jutros mi bas prica direktor zadruge da se moze potpisati na 41-42din suncokret.
Ali ga ja necu sejati, ima kaze poceli su neki ugovarati
 
Nije sto je ova godina negde bila deficitarna po pitanju prinosa, vec sto su veliki fondovi poceli da kupuju "hranu" i da se trguje sa njom.
 
Ја само мислим даје ово игра мачке и миша, сада нуде неке аконтне цене и до сетве кад виде колико су људи купили семена и засејали сунцокрета они оборе цену у откупу.Људи код нас планирају да засеју много веће површине под сунцокретом смањују под сојом на уштрб сунцокрета.
 
Ја само мислим даје ово игра мачке и миша, сада нуде неке аконтне цене и до сетве кад виде колико су људи купили семена и засејали сунцокрета они оборе цену у откупу.Људи код нас планирају да засеју много веће површине под сунцокретом смањују под сојом на уштрб сунцокрета.
Gde je tu logika ako je soja 60+pdv sada?

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Логика је та да соја код нас ако пребаци 1700-1800кг/кј тај је екстра рекордер,а са сунцокретом лаганин се добије 2000+ кг/кј.
Сада неко ће рећи да је то екстра принос соје али јако ја мали део атара где она да тај принос у већем делу је 1400-1600кг/кј,а чак и мање док сунцокрет ретко када омане.
 
Nazad
Vrh