Terminska prodaja ratarskih useva

Veruj da rade :rolleyes: Jedan moj dobar drugar mi pokazao ugovor terminskoj gde je cena bolja nego sto je ikada je moglo da se proda. Znaci da si baba Vanga i da si pogodio sam pik nisi to mogao ostvariti. Kupila firma i sad mole Boga da cena ode na taj nivo pa da prodaju.:unsure:
 
Prošle godine sam prodao 1/3 ta 15 din ...... sve je ovo lutrija.... možda ću ove godine nadomestiti tu razliku pa sam na isto a možda i necu...
 
4 din za 1/4 planiranog roda za 3 nedelje ,kad pomislim možda je i dobro što kod nas niko ništa ne nudi.Samo bi se nervirao.
 
Ljudi i ja sam se to cimao i nervirao. Sada kada sam u velikom sistemu potpuno drugacije oni razmisljaju. Prodaje se i kupuje non stop po raznim cenama. Sustina je da ti ne ode 60-70% robe po krs ceni. Ovako kad malo prodas, malo kupis tu si stalno prisutan i kraju ces imati korektan prosek. Kolega Sandor to primenjuje na svom gazdinstvu brani se od krs cena tako sto balansira stalno po malo.
 
JA sam se igrao sa 1/5 i pukao 500k dinara pa prebolio , docekao ovaj tranutak i prodao malo vise od 28 din/kg isto 1/5, sad imam prosek za 2020 22 din ako gledam svu kolicinu....miran i zadovoljan :ppozdrav:
 
Navikli smo da nas .ebu sa cenom,i kad jednom u 10 godina cena bude odlična,treba i nje da se plašimo,zašto je toliko velika.
 
A neki su odavno govorili da cijene netreba komentarisati , netreba izlaziti na proteste za cijeni niti bukvalno kriviti vlade za niske cijene samo malo nas je.
 
Nazad
Vrh