Terminska prodaja ratarskih useva

JA sam se igrao sa 1/5 i pukao 500k dinara pa prebolio , docekao ovaj tranutak i prodao malo vise od 28 din/kg isto 1/5, sad imam prosek za 2020 22 din ako gledam svu kolicinu....miran i zadovoljan :ppozdrav:
Setimo se 2012 kako su ljudi pukli 50% novaca. Stalno po malo i hvatas razne cene.
 
Imam poznanika iz sela kukuruz nekoliko desetina vagona god 2012, nije dao po 28 din, pa ni po 25 din stalno je pricao da ce biti 30 din/kg na kraju je sve dao za 13 din u junu 2013:(
 
Samo opusteno! Nikad se ne moze sve kupiti po najmanjim cenama a prodati sve po najvecim. Tako da ne postoji osoba koja moze da se uklapa non stop u takvu igru.
Ja konkretno 2012 nisam prodao kukuruz po 27 din. u jesen pa ga prodao 2 godine kasnije po 14 din.
Pa 2017 nisam prodao soju po 52 din pa prodao je kasnije po 42.
Sta reci, nekad puknes a nekad lepo zaradis!
 
Eto vidiš vatamo mi neki prosek..... npr. Ja sam 2012 prodao sve u jesen za 29.30 din tel kel sa 25 % vlage. Sitra iz Kovačice je plaćala tu cenu 2 dana , to nikad neću zaboraviti.
 
Ajd kad pogadjamo , ja predvidjam da ce ostati visoka cijena zitarica duze vremena a da ce i cijena stoke otici dosta gore i ostati na tom nivou.
 
Ma nije stvar ni samo kolko pojedu nego su veliki pa su skontali da mogu da pomjeraju cijenu .NPr kupili su zimus ogromne kolicine kukuruza i soje , to je za kasnije isporuke ,to sve stoji . Kukuruz kupili po 4.5usd , pa cijena zbog toga otisla gore , i sad ga prodali taj isti koji nije ne prevezen po 6.5 usd a kupili rod 2021 po 5.5 dolara ,itd
Ko zna kakve jos igre tu ima. A i ovde mozda krupni igraci imaju neku bolju dugorocnu prognozu koja se placa , netreba im nista drugo .
Inace ovi izbacili prognozu za susu u evropi


2021-Europe-Summer-Highlights.jpg
 
Nazad
Vrh