Teljenje krava

Hahahaha, al si joj pogodio ime, tako je i zovem. :osmeh: Baš u subotu vršim smotru sa ćalom i dođem do nje, povađala je 2 puta, i poslednja je ostala steona, teli se krajem maja. Al zatosad ima preko 600 kg, razvijena, lepa, vime već solidno se nazire. Bila je dosta temperamentna ali se sad smirila. Osemenjena Virbelom, veterinar mi bio na moru pa nisam i nju sa Weburgom, došao drugi a on imao za junice Virbela. Nezgodna mi je štala za fotografisanje, ne možeš grlo celo da uhvatiš, obavezno se neka ispreči. Sledeći put kad budem išao probaću. A možeš i da svratiš.... sad je neradno vreme što bi u mom selu rekli...:ppozdrav:
 
Otelila se danas junica, žensko tele, otac Jack, jako lako telenje.

48y56H2.jpg
 
Profesore tako ispalo da uhvatim obe ,a od informacija -majka je sestra po ocu od one tvoje a tele je od:
picture.jpg

mare2@
Lici stvarno dosta na majku ,krava nije prvotelka ovo joj je trece teljenje....
 
Lepo izgleda, i ja bih rekao da je mlađa. Znači Fangerova, lepo izgleda, rekao bih da ima lepo građeno vime, nazire se mlečno ogledalo. Kakva joj je mlečnost? Taman još jedna kravica za priplod.
 
Takve su kod nas mladolike
:osmeh:
Vime je solidno ,lepo je gradjeno nije duboko jedino sto polozaj sisa je vise prema vani ,sto se mlecnosti tice prosek druge laktacije je 18lit.
Za priplod videcemo ,imam jos jednu da se teli za 10 dana pa ako i od nje bude zensko izabracu koja mi se bude vise svidela.
 
Evo danas prinove kod mene. Zensko tele, krava se sama otelila. Posto je krava starija planirana je da se vise ne osemenjava, tako da je ostavila lepu zamenu danas.


19022015172.jpg
 
I naša se otelila .
Na preporuku vetrinara na carski i ošla i krava i tele..
Prebila lanac najela se šrota , a kumovalo i smotak špada što je pojela.
I tako moja preporuka ako ko bude moro radit carski da nikad ne učini.
 
Postovanje kolege,poteban mi je savet.Kazite mi da li je potrebno kravi ispirati matericu cim se primeti ovo
image005.jpg

Krava je oteljena u subotu,i teljenje je bilo tesko,tele ogromno,cak je i uginulo na teljenju.Krava jede,pije vode i muze se normalno,a veceras sam primetio ovo.Jos nije proslo nedelju dana od teljenja pa me zanima da li je ovo normalna pojava za ovaj period?Da dodam i da je bio veterinar drugi dan po teljenju i ubacio dve oblete.
 
Omaticena je i Simentalske je rase...
Ja sam za moju junicu u 5-om mesecu steonosti dobijao 2000e od coveka koji mi je prodao kao tele,kaze da njena majka imala na trecem teljenju 35l mleka,a da joj tetka ima na petom 40l,a posto joj je majka uginula na cetvrto teljenje hteo je da mu prodam omoju,tj cerku od te krave koja je uginula,...e sad koliko je to tacno ne zanm,al dobijao sam tu cenu....A zdravlje kad se oteli javicu o mlecnosti :D

I naravno umaticena je:ppozdrav:
 
Kako mozes tako male??? Moji tad ma da pipnu seno i mekinje!!!!!!!!!

Kako uspes??? I koliko meleka im dajes ujutru i uvece kad tako brzo pocnu da jedu???
 
Nazad
Vrh