Teljenje krava

Nek je korisna mala kravica. Samo ti majku dobro hrani dace ona mleka. Sreca da je kolega osemenjavao u vaginu i da nije ulazio u cerviks.
 
Sva sreća inače bi izazvao pobačaj. Hranimo ih dobro, biće mleka, ali ona bi sad trebala da bude između 25-30 kg na maksimumu, biću zadovoljan ako dogura do 23 kg.
 
Tako nekako ce izgleda i da bude............jos na sve to tele ima izrazit deformitet zadnjih nogu,odnosno skocnog zgloba.I majka mu ima isti takav deformitet,kad sam je kupovao mislio sam da je do lose korekcije papaka ali sad vidim da je genetski,slikacu kasnije......

- - - - - - - - - -

2sbslr7.jpg
 
Danas konacno odlucio da prodam jednu kravu... Nema vise smisla drzati je.... NA njeno mesto dolazi ili druga krava ili cu da kupim dva zenska teleta da spojim sa zenskim telicima koje sad imam da rastu zajedno...
 
Večeras otvorena ovogodišnja sezona. Telenje je bilo dosta lako, 280. dan, žensko tele, otac Rakete.

pEghEi0.jpg


Aljv5g9.jpg


Taman da ne moram da dežuram za slavu :)
 
Evo prinova... Sinoc se otelila prvotelka i otelila zensko tele (napokon :osmeh:)... Vrlo lako teljenje je imala..

012215135927.jpg


A ova je kupljena pre nekoliko dana... Isto zensko tele..

012215135939.jpg


- - - - - - - - - -

Sad sam u potrazi za jos neko zensko tele... :osmeh: A ocekujem jos jednu kravu da mi se oteli sledece nedelje...
 
Kad krava sa ogromnim vimenom oteli tele
2622c9e169f61e4216130601ce056f2b.jpg


A ono musko
b39bf862ae52a630c8a578b1c47e4fcc.jpg


Samo da poludis...
Tek sada razumem kako je kolegi RatkoPa :)
Inace, tele je zivo i zdravo i vec dobilo ime po Harry Poteru, jer ima fleku na isto mesto gde ima i on oziljak kada ga je udario Opel :) :)
 
Za vikend otelila se jedna prvotelka, inače Willeova ćerka, teljenje dosta lako, skoro se sama otelila, inače osemenjena Weburgom i otelila žensko tele. Inače prvotelka je odlična, drugi dan po telenju dala je 22 kg mleka za jedan dan i do sada najbolja prvotelka odgajena u štali.
 
Neka je korisna i krava i prinova-ništa lepše nego kada se prvotelka dobro pokaže jer je to znak da se nisi džabe trudio.Još ako je mirna pri muži-pun pogodak:ppozdrav:
 
Hvala kolege. Prvotelka je za poželeti, ima baš edem ali urkos tome nijednom se nije pomerila prilikom muže. Danas dala već 25 kg. Mora ozbiljna hrana za nju da se spremi. Što se tiče teleta ostaje sigurno, ona i prethodna Hupsolova su tandem za budućnost. Sad imam 2 Weburgove junice i jednu Impozijumovu tu su oko 12 meseci i još dve junice koje se tele do maja, al moram i ove dve male ostaviti. Valjda neće doći mnogo loša vremena za mlečno govedarstvo. Inače kad sam plaćao 3500 din osemenjavanje bilo je to lepa svota, ali tek sad vidi da mnogostruko vredi.
 
Nazad
Vrh