Teljenje krava

Mare Obavezno ostavi tele , imam ali bika od njega extra je. Neka je korisna ....
 
Nece da cuju jer su kao i ovi ovde juznije misle da samo Srbi zasluzuju da zive i niko vise, tako isto smatraju simentalac Srpskom kravom os 15 litra mleka , a hf anti srpskom.... Drugi zakljucak nema! A prvi potrce da kupe imlekovo mleko i jogurt mamicu im hostaplersku!!! I obavezno im krave smrdu!!!
 
Nece da cuju jer su kao i ovi ovde juznije misle da samo Srbi zasluzuju da zive i niko vise, tako isto smatraju simentalac Srpskom kravom os 15 litra mleka , a hf anti srpskom.... Drugi zakljucak nema! A prvi potrce da kupe imlekovo mleko i jogurt mamicu im hostaplersku!!! I obavezno im krave
smrdu!!!
Moje se sve krave vode kao melezi.10 krava ja ne mogu da matičim.
Nije njima problem istok-zapad-sever-jug nego im samo služi kao izgovor da bi bilo što manje korisnika.Ja lično više volim simentalcima da osemenjavam krave jer se telad i bikovi lakše prodaju a i manje su podložni ketozi.
 
JA planiram da menjam, svako musko koje mi krava oteli prodacu i kupiti umaticeno za 5-6 godina imacu makar za koncentrat za krave od tog umaticenja :)
 
Kod nas se matiče i HF i simentalac bez problema. Moje su pod kontrolom još od 2000. godine, još dok je bilo pri nadležnosti Poljoprivredne stanice, pre matičnih službi, HB brojeva i subvencija.

Inače, otelila se večeras jedna, muško tele, otac Rakete. Nije bilo baš lako telenje ali se dobro završilo. Čekam još jednu, osemenjene su isti dan ali nije se još spremila.

aVNMDU6.jpg
 
@jugi

Uglavnom su laka telenja od Rakete. Ova zadnja krava što je bilo malo teže telenje ima usku karlicu, možda sam je trebao osemeniti sa Raigrasom. Veterinar tvrdi da su sitna telad od njega, sad sam osemenio junice sa njim pa ćemo videti.
 
Nazad
Vrh