Teljenje krava

Nema ljutnje :)
Na klipu izgleda sve lako,jer kada telimo kravu gledamo da sve prodje u najvecoj tisini i da krava prodje sa sto manje stresa.
Zato na klipu se sklop okolnosti izgledalo je veoma lako, medjutim tele je naspram junice, krupno, i da smo rukama vukli kupali bismo se u znojum ovako, sa masinom, nema mnogo snage, vise taktika i prodje sve lako kao na klipu..
aha pa dobro pitao sam,jel se i meni telila junica proletos al nije bilo puno problema oko telenja,bilo isto malo krupnije tele...a nenja sestra posto su bliznakinje sama se telila,nasli tele u stali
 
Otelila se večeras junica, muško tele, otac Import. Malo teže telenje ali bez nekih većih problema.

OQ9Ghr0.jpg


Dok sam mu spremao mesto u "obdaništu" uslikao sam i prethodne 2 prinove ... samo da napomenem da je levo tele mlađe 3 nedelje :)

fhmlxdS.jpg
 
Trustvo imam jedan problem... Vec 3 puta osemenjujem jednu kravu i evo danas opet trazi bika!!!!!!!!!!!!!!!!!! Neznam da li ima nade ili prodaja.... Da pokusam sutra jos jednom???
 
Ma krava je odlicna!!!!!! Nije mnogo ni stara otelila se 3-4 puta.. Ima dobro mleko... Neznam dal je problem u kravi ili veterinaru!!!!
 
По то је млада крава.Ако је добра млекуља учини све да остане код тебе.
Пријатељу,на Форуму :************** потражи Ивана из Гаја код Ковина,доктор је ветеринарске медицине,млађи је човек ал` зна знање.Може бити да те просветли.
 
Pre dva dana otelila krava musko tele od Hupsola na 305 dana. Tele sam zatekao pored krave na njivi kako sise. Inace ovo je drugo po redu od Hupsola, nece me zenska telad.
 
Nazad
Vrh