Teljenje krava

Sitnije tele lako telenje i brz oporavak krave, krupno tele tesko telenje (mislim kad vuku 4-5 ljudi) dug period oporavka kod krave i tesko ostaje steona sledeci put moje zapazanje, inace i to sitnije tele porasti bez ikakvih problema samo da ih ima :ppozdrav:
 
Mislim da je Krnjačin-crveni holštajn.Uvek tako osemenjavamo junice.
Ali ne da da se muze pa se igramo po štalogu.
 
Jeste Krnjacin holstajn,ali crno beli.Eh te nemirne prvotelke,uz svu stocarsku muku,jos kad se i one nadovezu.

Mala ispravka.Maks je otac junice a Lahor je otac teleta.Tele je lepo crveno belo a i junica je crveno-bela.
Jutros lepo stojala koji minut i onda opet ludilo.
Dajem kompletnom ministarstvu poljoprivrede junicu besplatno ako je ko pomuze ručno(mislim na nekog iz ministarstva)
 
I moja je jako nemirna ali kako otok splašnjava tako lakše ide muža. Zadnjih 10-ak junica su bile super mirne pa sam i zaboravio kako je "lepa" ova korida po štali :) Inače tele je odlično samo ima jako krive prednje noge. Nisam imao nikad takav slučaj, valjda će se ispraviti.
 
I moja je jako nemirna ali kako otok splašnjava tako lakše ide muža. Zadnjih 10-ak junica su bile super mirne pa sam i zaboravio kako je "lepa" ova korida po štali :) Inače tele je odlično samo ima jako krive prednje noge. Nisam imao nikad takav slučaj, valjda će se ispraviti.

Hoće,ne sekiraj se.
I ja sam 10-ak junica osposobio bez problema ali će mi ova naplatiti za sve.
 
Danas ma se otelila junica, musko od vanstajna. Teljenje malo teze, krupno tele a i polo jednom prednjom i jednom zadnjom nogom.
 
Ljubila ga mati...bik

x5wple.jpg


- - - - - - - - - -

dfy26t.jpg
 
Jutros oteljeno, žensko tele, otac Huloc. Dosta krupno, malo teže telenje. Malo ga je prenela, 290. dan. Dežurali smo oko nje non-stop jer se prošlo telenje desilo ispadanje materice (jako neobično sobzirom da je bila junica).

ImwHCDt.jpg
 
Pre par dana mi se otelila krava i donela na svet prelepo zensko tele, simentacal... Danas i druga takodje zensko i simentalac ali kao da je malo, evo slike pored kante za muzilicu i papuce br. 40 :D
258xzwx.jpg
 
Nema veze što je malo, ako je, porastu oni kasnije, sve nadoknade. Sada selekcija ide u smeru lakših telenja tj. manjih teladi tako da je u redu. Kod mene su Holštajni a oni su još manji, skoro je bilo jedno muško i bilo je smešno koliko je bio mali. A jedno žensko sam nazvao Bujče (buja-buba) i nije mu smetalo da bude skoro najveća krava u zapatu.
 
Hvala puno kolege... Zaista nikad nisam video niti imao ovako malo tele simentalca, dan posle teljenja idalje se oseti na dodir da su mu papci meki, no sisa redovno i normalno...
 
Imam i jedno telence zensko od Wapulsa sitno bilo na telenju sad evo ga napreduje, u poslednje vreme zapazio sam krave koje su lako telile ili same mnogo manje sam imao sa povadjanjem posle.
 
Nema ljutnje :)
Na klipu izgleda sve lako,jer kada telimo kravu gledamo da sve prodje u najvecoj tisini i da krava prodje sa sto manje stresa.
Zato na klipu se sklop okolnosti izgledalo je veoma lako, medjutim tele je naspram junice, krupno, i da smo rukama vukli kupali bismo se u znojum ovako, sa masinom, nema mnogo snage, vise taktika i prodje sve lako kao na klipu..
 
Nazad
Vrh