Teljenje krava

Ma zavitlancija je to , moze da se poklopi a mozda i ne. Kao kad je rep raspleten bice zensko ,a kad je uvrnut pri vrhu bice musko.
Eno ima u temi -galerija slika nasih goveda- na poslednjoj stani slike mojih krava mislim da su 4 i 5-ta slika koje opovrgavaju tu prognozu.
Na cetvrtoj slici je prvotelka sa uvrnutim vrhom a otelila zensko ,a na petoj je krava sa raspletenim repom i otelila musko.
 
Neko pogodi neko ne, od slucaja do slucaja, vazno je da su telad dobra i da nam svima donesu bolji zivot :D
 
U nekoliko dana dobismo dve prinove od majke i cerke.Najpre se otelila cerka prvotelka,zensko tele ko lutka,njen otac WIESEL a osemenjena VASER-om.Izuzetno tesko teljenje,dosta bila uska i pocepali smo je malo,a i tele nije sitno s obzirom da se bik preporucuje za junice.Sredjuje se lepo,vec daje 22 litra iako se vime jos nije skroz sredilo.Majka se otelila po treci put danas.Njen otac VANS,osemenjena DISCO-m.Teljenje laganica,musko tele (e tu me zeznula...) U drugoj laktaciji dosla do 27 litra,sada videcemo.Jos uvek ima problema sa papcima,ne stoji dugo.Nadam se sada kada se "olaksala" da ce se i brze srediti.Ovaj sto radi papke kod mene rezao do "koske"...Ako mu kazem da neka krivi iskopa rake po tabanu,mislim ne znam vise,najgori su oni koji su sveznalice i niko nista bolje ne zna od njega.Tako da...pice za sve kolege sa foruma:ppozdrav:.
 
Neka su korisni :ppozdrav:

Evo i prosle nedelje kod mene majka i kcerka prvotelka dva bika , majka 23 .07 otelila se bik Radgos , junica 25.07 koja kcerka Zastrade otelila bika od Brachat . Lagano sam otelio kravu ,samo malo teze bilo sa junicom .Tako da imam sad ujaka i necaka zajedno da ih tovim
 
Ciro, ti polako ali sigurno ode u farmere, nek ti je korisno.. Samo tako nastavi!!!

E daleko sam ja jos od farmera... NAdams e da cu sad uskoro kupiti jos jednu junicu.. Ali videcu.. Treba sad 4 krave da mi so otele a razmak je izmedju svake 1 mesec...

Nadam se da ce neka od njih da oteli zensko odmah povecavam broj.. :osmeh:

- - - - - - - - - -

Nek je korisna.............Koliko je stara?Nije obelezena?...........

Po recima prodavca ima nesto preko mesec dana.... Treba veterinar da dodje ze neki dan da je obelezi... Ali znas kako su efikasni... Ima papire sve...
 
2n6bxva.jpg
rekorderka u moje štale na prošloj laktaciji 50 l mlijeka
 
otelili kravu.3-e tele,otac Vesnik.Veliko tele,jedva smo ga izvukli nas 4-orica.Možda ne bih preterao ali je blizu 100kg.Skoro takvo tele nisam imao.
 
Čestitam na prinovama. Meni se juče otelila sama dok smo istovarali silažu. Malo je prenela, 293. dan, muško tele, otac Import.

BAQ25mk.jpg
 
Cestitke svima na prinovama i neka su korisne gazdi,a evo slika i Male nade koja sad ima nesto malo manje od 2 meseca,pije sano zamenu po 2l dnevno i jede oko 2-2.5kg koncentrata dnevno:
img20140903143323.jpg
img20140903143326.jpg
[/IMG]
 
Otelila se sinoć junica, muško tele, otac Jack, nije bilo lako telenje ali se sve dobro završilo :)

TjRISii.jpg
 
Pre sat vremena jedno cudno teljenje!!!!

NAime trebalo je tek za mesec dana da mi se oteli ova krava ali mi smo primetili da ce to da se desi vrlo brzo (smatrali smo da je greska u datumu osemenjavanja) ali malo pre se oteli krava i tele je bilo mrtvo...

KAd te hoce bas te hoce... :udri:
 
Nazad
Vrh