Teljenje krava

Cestitam,prava je stvar sto ces sam osemenjavati svoja grla.Reci mi samo,kako ces ih sada prijavljivati za umaticenja ako nemas potvrdu od registrovane veterinarske stanice o osemenjavanju,ili na ovaj nacin prijava ide drugacije?
Hvala svima puno
Ivane, kod mene je slucaj takav da i maticna sluzba (iako radi u okviru vet stanice), a i ja nesto ne mirisemo direktore i veterinare u stanici, tako da je on meni odobrio to sto ja osemenjavam i rekao mi je da mu je dovoljna potvrda da donesem hb broj od bika, ili mogu cak i praznu cevcicu od osemenjavanja, cak mogu i u katalogu od bikova da mu pokazem bika, potpuno nebitno, sve se to radi da stanica nezna, jer kada sam njima pokazao uverenje o zavrsenom seminaru, oni samo sto me nisu isteralli, znaci, bilo je galame, psovanja i svasta ponesto, zato sada cutim o tome, niko to nezna da ja radim i imam sve mogucnosti..
 
Ti si super prosao, malo falilo da me biju sto trazim bilet za tele... A ja moram da gutam i cutim dok ne nadjem nekog kome kad kazem dobar dan, nece da me gleda ko Poljaci Hitlera!
 
Ne treba mu priznanice posto ce sad izaci pravilnik o vestackom osemenjavanju a zakon vec postoji tako da ce veterinari moci da nam pljunu pod prozor,usput i ja sam bio sa njim na kursu i isto sam radim osemenjavanje i posto sam dobar sa ovima iz maticne sluzbe nemam problema posto oni kako mi kazu radu u interesu nas stocara..Ljudi ko moze neka ide na kurs besplatan je jako ce vam se isplatiti!!Jeste da je malo kontejner skuplji i treba malo vise pocetnih ulaganja ali se sve vrlo brzo isplati,jos kad se covek ispraksira shvati kolika je to rutina za koju nam oni(veterinari) uzimaju debele pare.I jos nesto kad vec radim osemenjavanje poceo sam da radim i ispiranje krava,vadjenje posteljice znaci jos plus ustede,a i treba da izadje i taj pravilnik za obelezavanje tako da se nadam se da ce i to da nam olaksaju..
 
Hvala svima puno
Ivane, kod mene je slucaj takav da i maticna sluzba (iako radi u okviru vet stanice), a i ja nesto ne mirisemo direktore i veterinare u stanici, tako da je on meni odobrio to sto ja osemenjavam i rekao mi je da mu je dovoljna potvrda da donesem hb broj od bika, ili mogu cak i praznu cevcicu od osemenjavanja, cak mogu i u katalogu od bikova da mu pokazem bika, potpuno nebitno, sve se to radi da stanica nezna, jer kada sam njima pokazao uverenje o zavrsenom seminaru, oni samo sto me nisu isteralli, znaci, bilo je galame, psovanja i svasta ponesto, zato sada cutim o tome, niko to nezna da ja radim i imam sve mogucnosti..


sta cutati treba j...ti veterinare bezobrazni su da jaja mogu razumeti ti ako sam bodes zivotinje da im smeta to to njihov poso i za su skolovani ali za osemenjavanje to im nije prvenstvena delatnost tako neka vicu kolko oce i samo nek jedu govna da im inspekcija ne zakuca na vrata
 
@milan971
Neka je korisno kolega...
@Zarkov mali
U ovakvoj proizvodnji rizik uvek postoji i nemalo puta nas neprijatno iznenadi.Mom kolegi slican slucaj se desio pre nedelju dana,kada mu krava izbacila mrtve blizance.Sta da se radi.Ja uvek kazem samo da smo mi zivi i zdravi,ostalo cemo vec nekako nadohnaditi.
 
Neka je korisna prinova.

@zarkov mali
Realnost je nažalost takva da se gubici ne mogu izbeći već samo smanjiti. Ne treba se nervirati već učiti na ovakvim situacijama.
 
mom skolskom drugu je pre nekoliko godina krava otelila 4 muska, svi zivi zdravi bili, u kompletu ih i prodao, kad sam ih video kao siljezad su izgledali..:)
 
E pidikanci sad imate cime da se hvalite.

- - - - - - - - - -

Pre dve godine moja krava je dala trojke, ali ovo je za pohvalu valda ce svi opstati.
 
Kifler,pitaj Pecu veterinara da nije mozda upoznat sa ovim slucajem,posto je cesto ovde kod nas da nije ovo njegovih ruku delo.
 
Neverovatno 5 da oteli!!!! U mom selu je rekord da je krava otelila 4 a za moje domacinstvo samo 2!!! :osmeh: Veterinari slabo znaju.... :haha:
 
Ako mislis na Pecu mikuljevica vrhunski majstor sto se tice goveda, da je hteo njegov brat Sloba da radi sa njim nebi im bilo premca , mada i Peca sam odrzava dosta vecih gazdinstava sto je svakako osetio njegov bivsi gazda koji ih je obojicu odpustio i sam sebi zabio noz . Peca inace odrzava i moja goveda i samo reci hvale o njemu, i njegovoj dukici:osmeh:
 
Nazad
Vrh