Teljenje krava

Vi ste to pregrmeli. Ako ne ispadne prvih par sati,nece ni kasnije. Imam i ja jednu kojoj je ispadalo. Ispalo pre prvog teljenja. Malo pomalo,pogorsavalo se. Iz zezanja prebacim ja nju na drugo mesto iako je veterinar predlozio da joj podignemo pomocu dasaka zadnji deo. Ja nisam hteo. Premestio sam i sve je u redu za sad. Ostavio sam je i dalje u stali. Sad je steona 5 meseci i nemam problema s tim.
 
Mi smo morali da u 5-tom mjesecu stavimo tu drvenu platformu i vise se nista nije pojavljivalo do 7-og mjeseca steonoce, i onda opet . Ali nadam se da cete vi bolje da prodjete...
 
Kod mene se pojavila u 3 mesecu. Promenim mesto i nema tog vise. Mada je i mesto gde je sad blago izdignuto pozadi u odnosu na prednji deo. Sad cekamo drugo teljenje,u petom je mesecu i za sad nema problema.
 
Imam 2 krave sad za teljenje i jedna je prenela do sad 12 dana i lepo joj raste vime a ova druga je prenela 13 dana i vime jos se jedva malo povecalo, tako mi se isto ona pre 2 god otelila i nije imala mleka ni za tele dovoljno, jel ima nesto da joj potera vime da nadodje?
 
Kod nase krave je vime nadoslo tek u pola 11 uvece a telila se u 4 ujutro, znaci samo par sati prije... ja ne bi nista tu preduzimala dok se ne oteli.... a onda mozda hranom, ne znam mekinje, stocno brasno, ma ima tu ovih strucnjaka, dat ce oni savjet :)
 
Veceras jos jedna kravica u stali , otelila se junica ,bilo malo povuci-potegni i malo se pocepala na izlazu ,ali se nadam da ce biti sve u redu.
 
Joj kod mene za koju noc krecu dezurstva!!!!!!!!!!! Treba da se teli jedna junica!!!

A kako je nemirna!!!!!!!!! Sve se plasim da cu jedva da je muzem!!! MA enma sanse da joj se rukom priblizim vimetu,odmah rade noge!!!! ::jako_besan::
 
Za te krave sto gadjaju nogam resenje je samo gicko.Ja sam ovu junicu sto sam dobio iz Nemacke smirio sa tim,i sad je kao bubica.
 
Verovatno da je ona sipka sto se stavi preko ledja i ide ispod noge u obliku slova C, ako nije postoji i to resenje koristim na kravama i dosta je korisno...
 
Ta sipka u obliku slova C pomaze kod nekih krava (imam je) ali sam pre imao jednu kravu koja je naucila cim joj stavimo tu sipku ona odmah legne dole!!!! :osmeh:
 
Ta sipka ima dve kuke na obe strane,jedna kuka se kaci za rep a jedna za preponu.E vidis ima i ta opcija da krava legne i onda mozes samo da se ubijes,kada ti kravi stavis gicko ona ima osecaj kao i ima tri noge.Mi smo sa ovom nemicom sve pokusavali cak smo joj ja i otac bili vezali prednju levu nogu(posto je gadajla zadnjom levom) za gredu na plafonu i za divno cudo to je uspelo,tad smo je prvi put pomuzli.
 
Mene strah od ove junice!!! Kako ona ripa kad pokusam da se priblizim sa rukom do vimeta!!!!! Izgleda da ce raditi jos nesto sem gricka.. :haha:
A imam jos jednu junicu nju svako miluje malo i nema problema sa tim... JA mislim da junica od malena mora da se navikava na to!!!!
 
Nesekiraj se dok se neoteli.Poslednja junica koja mi se otelila u oktobru je toliko tukla da mi je neko ponudio 500 evra dao biu je bez razmisljanja.Sama se otelila i ocistila,ujutru kad sam dosao vec je sve bilo gotovo,tele nije htela ni da pomirise a za muzu je san,mirniju kravu na muzi nisam imao.Tako da to uopste nemora da znaci da ce da bude nemirna,sve je stvar genetike............
 
Daj boze druze... :ppozdrav: Mozda kad se oteli proradi instikt otkud znam.... Samo se secam da mi jednom krava ubila tele!!!! Ja kazem mojima nemojte da pustate tele kod krave da sisa nego mu dajte na kofu a oni JOK nece da me poslusaju!!!!! I kad poceli da se priblizavaju i bili tacno iza nje ona IZNENADA poskoci i nogom pravo nazad pogodi tele u glavu i ubila ga!!!!!!!!!!!!!! Ma sreca u nesreci sto nije pogodila moju kevu ili babu!!!!!!!!!!!
 
Nazad
Vrh