Teljenje krava

Prekjuce musko a danas na moju veliku radost zensko od IMPOSIUM-a, od moje najbolje krave, presrecan sam!!! Bice za koji dan i fotografije :osmeh:
 
u5yqy2ys.jpg


Jutros u po muže telenje :) Muško tele, otac Import, veoma lako se otelila iako je bilo veliko, prenela je malo, 295. dan ... inače njena prethodna 2 telenja su bili blizancu
 
Večeras se otelila, žensko tele, otac Hulock ... malo je bilo komplikovano telenje jer je glava zaostala ali je na kraju sve bilo dobro.

eqahe6an.jpg
 
evo danasnja prinova,inace od pre dve nedelje su pocele junice da mi se tele za sad 4 teleta 1 musko i 3 zenska ima jos 2 do nove godine.
fotografija-0144.jpg
 
Sinoc ja i otac negde oko 11 obilazili kravu da vidimo dal hoce da se teli i nista sve krave lezale,kad mi jutros u stalu tele na sred stale.
 
Najbolje je kada priroda sve sama uradi.I mi ocekujemo u roku od nekoliko dana jednu prinovu,pa cemo videti kako ce proci.Ujedno neka je korisna prinova:ppozdrav:.
 
Oteljena junica-muško-otac Lahor.
Teljenje izuzetno teško u mojoj praksi možda najteže.
Tele smo jedva oživeli ali sve se dobro završilo.
 
Najbitnije je da se sve dobro zavrsilo.Evo i ja ocekujem da krene teljenje jedne kod mene i uvek kazem samo da prodje bez komplikacija.Inace korisno bilo i izraslo u velikog bika.:ppozdrav:
 
Evo i kod mene jutros prinove.Taman smo otisli na muzu i ono krenulo teljenje.Bogami krupno tele,nas cetvoro smo dobro vukli.To je cetvrto teljenje ovoj kravi,i po cetvrti put musko tele.Uvek ga prenese koji dan i uvek ga donese krupno.
 
Neka je korisno.:ppozdrav:

Moje tele što se otelilo u subotu ne može na zadnje noge (kao da nema komandu).Da li je neko imao sličan slučaj.Nije ništa skrjano.Lepo pije mleko.
 
imao sam ja simentalca extremno krupan 10 dana nije mogao uopšte na noge a do 15 dana samo uz moju pomoć .samo ga što češće istrljaj slamom po nogama i drži ga da stoji i biće to u redu
 
Evo i kod mene jutros prinove.Taman smo otisli na muzu i ono krenulo teljenje.Bogami krupno tele,nas cetvoro smo dobro vukli.To je cetvrto teljenje ovoj kravi,i po cetvrti put musko tele.Uvek ga prenese koji dan i uvek ga donese krupno.

Neka je korisno, druze trebao si da trazis seme ciji je fitnes teljenja iznad 105, 106 itd... :osmeh:,
Zoran0230@ Jesi probao da ga podignes i da ga drzis malo u vazduhu i oslanjas povremeno na noge? vidi, ako su mu zglobovi nateceni, uzmi rakiju pa izmasiraj, i da ga nesto nije zgazilo na zadnje noge??
 
Neka su korisne prinove :)

@zoran0230
Kao što je pankin rekao, treba ga masirati i dizati da stoji uz pomoć ako može.
 
Ne može se dizati-samo ga okrećemo jer je dobio i upalu pluća.
Verovatno je situacija kao kod Pankina.Otac mu je cv.holštajn a krupno tele.
 
ma samo budi uporan dobro ga natrljaj i poslije toga ga zajaši i drži makar nek proba da nabada.

kod mene će ako bog da da bude prinove upravo pukao kod najveće krave u štali vodenjak bojim se samo da ne bude krupno na mater .krava na drugom teletu ima blizu 900 kg
 
Nazad
Vrh