Tečna đubriva

garisa

Član
Učlanjen(a)
14 Jun 2010
Poruka
183
Vreme primene osoke je isto kada i ostalih mineralnih đubriva u prihrani. Nikako po strnjištu u toku leta! Pšenica se prihranjuje u martu - ide osoka cisternom (naravno prska pod pritiskom), kraj marta prvih 10 dana aprila kada je vlatanje ide isto ali malko razblaženo. Koliko? E za to je potrebno da se uradi sadržaj azota u njoj pa preporuka oko količine i razblaženja.
Gariša.

Braca972

Član
Učlanjen(a)
12 Nov 2012
Poruka
256
Ja sam prethodnih dana izvlacio svinjsku i govedju osoku po zitu i jecmu.Ucinak se primeti malo kasnije.Rasipam je po zitu i jecmu kad god imam i kad god je to moguce.

zeka zeka

Novajlija
Učlanjen(a)
2 Jan 2013
Poruka
23
kako bih ja recimo mogao nabaviti tecno djubrivo ? malo mi je daleko pancevo , pitam se moze li da se naruci ?

talianu

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2009
Poruka
10.256
Nema mogućnosti . Posao im ide dobro sve prodaju iz fabrike.Distribucija ih trenutno ne zanim.
Cena je navedena gore a isporuka počinje u martu.

zeka zeka

Novajlija
Učlanjen(a)
2 Jan 2013
Poruka
23
koje bih recimo djubrivo mogao rastvoriti u vodi.??? hteo bih prskalicom da izvrsim prehranu psenice, kasnije i drugih kultura... nalazim da mi je lakse i adekvatnije da to odradim prskalicom nego rucno ili ciklonom...

MOMOSARIC

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
14.691
Kako može biti lakše , šta pričaš. Treba rastopiti tolko djubrivo (recimo 100 kg uree/ha) . Moralo bi u jedno 1000l vode a onda dalje nemaš adekvatne dizne , možda jedino da napraviš neke račve na diznama sa nekoliko crijeva iz svake dizne pa da vučeš po zemlji ili da vise . Ako je to lakše ,... ?

Nego jel imaju u ponudi kompleksna tečna djubriva ?

garisa

Član
Učlanjen(a)
14 Jun 2010
Poruka
183
Tečna NPK nemamo i nemojte ih praviti sami. Ona koja se koriste u povrtarstvu su posebna priča i služe fertigaciji tj. primeni sa sistemima za navodnjavanje. Još jenom ne rastvarajte NPK da bi primenuli prskalicama. Kada neko kaže da je neka firma " ne zainteresovana" za pr. distribuciju to i nije tačno. Ako neko ne može da radi i organizuje distribuciju dobro je da je sada organizovao prodaju! Do sada je UAN bio teško izvlačen iz Azotare. (moram stati u odbranu jer na tom programu smo počeli da radimo kolega Emilijan Lotrean i ja) u poslednjih 20 i više godina, od 2010-e.
Momo zovi 0648867555 Darko Simić direktor prodaje i pitaj koga u RS ima zainteresovanog za distribuciju UAN-a jer znam da treba da idemo na prezentaciju (bar je tako rekao pre dve nedelje). Informiši se.
Pozdrav svima,
Gariša.

MOMOSARIC

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
14.691
Zašto kažete da tečna NPK djubriva nikako ne pravimo sami ?Nisam ni mislio na korišćenje iz prskalice nego na druge načine(nešto od štapa i kanapa montirano na podrivač npr ). Planirao sam da uradim jedan mali eksperiment , malo burence na sijačici za kukuruz sa raskrsnicom i 4 crijeva sa slavinama , svako da ide direktno u raonik za sjeme , pa rastopiti MAP u slabijoj koncentraciji i pustiti da kaplje ili curka kod sijanja . Šta mislite o tome Gariša?

nesko2563

Član
Učlanjen(a)
17 Apr 2012
Poruka
3.210
Koristio sam ga u ječmu jer je bio očajan. Dok su drugi vlatali, moje je bio 5-6cm od zemlje i žut. Prskao sa bacilomiksom i malko se izvukao. Videlo se da je pomogao.

petar88

Član
Učlanjen(a)
22 Jul 2010
Poruka
100
Dali neko ima sveziju informaciju o nabavci tecnog uana iz azotare?dali ga ima i cena ?

Послато са GT-I9300I уз помоћ Тапатока

Vrh