Tanjirače

Kad sam bio srednjoškolac išao sa pokojnim ćaletom i dedom u šumu da sečemo bagrem za stubove za šupu.
Ćale drži motorku, gleda koji je bagrem praviji i bolji, ali deda glavni nadzor. Kaže ćale za jedan, e ovaj je dobar, da sečemo njega.
Deda stao u jednu stranu gleda, pa predje na drugu pa pogleda i kaže, nemoj njega, ovaj MNOGO prav, neka ga nek ostane...
Naučio od deteta da sve što je dobro čuva za neko drugo vreme i druge generacije.
Kad sam bio mali deda posadi mali bagrenjak, ako kad zatreba za direke i durunge, za stubove za šupu recimo.... Eno ih još rastu, kad god sam hteo koji da posečem izbio rat između mene i tate jer deda je već odavno umro.... Kad tata umre onda ja mojim sinovima verovatno neću dati... 😁😁😁
 
A prasine za sve pare!
a4aa96150bacc07672aba341a722ef20.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A prasine za sve pare!
a4aa96150bacc07672aba341a722ef20.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Vidim da peglas po ne tarupiranom, prosle god mi se zabilo parce stapa je...mu ja sve, sreca cm falio da probije hladnjak, nasao sam kad sam prao traktor pred oranje....sad me panika hvata da opet idem po ne tarupirano, a da platim tarup kao da mi predju tanjiracom jednom...dilema mi je jos sta raditi :confused:
 
Samo tanjirati za kombajnom, nikako u kontra smeru plus neka zastita od napred i bude dobro.
Prilicno je visok traktor i tegovi su dosta izbaceni napred pa mi ne stvaraju stapovi nikakav problem kad se ide u pravcu kako je vrseno.
Ali veci mi je problem jer sam knap sa tockovima, odnosno ivicom levog tocka gazim po stapovima i ove godine u 2 navrata su delovi stapova probili spoljnu gumu.
 
Nazad
Vrh