Tanjirače

Znači teba druknuti mast, pa okrenuti tanjir za četvrtinu, pa opet druknuti pa okrenuti tanjir i tako jedan i po krug?
Mozes da okreces 100 ipo kruga nece da ti pomogne rupa ostaje gde jeste

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Pa u Temerinu. Ja sam kupio u radnji Neptun u Temerinu, rekli mi da nemaju maloprodaju u fabrici, pa me uputili na ovu prodavnicu. Mada sam video da su u fabrici pakovali robu, probaj ili da pozoves fabriku pa da posalju i platis pouzećem ili da ti prodavnica Neptun pošalje. Koliko sam video ta radnja prodaje ležajeve raznih proizvođača, imaju indosta FKL programa. Ja sam 35 platio oko 3700 dinara.
 
Ako kuciste nema kanal nebi bilo lose

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ne fali nista ŽiS lezajima vec vama nosači lezaja ne stoje dobro ili su krive osovine. Kod mene je ferokop od 2,8m uradila preko 2400kj dok nisam promenuo dva lezaja na prednjoj osovini. Naravno, opet su stavljeni ŽiS kucista sa lezajem.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
Stoji sve kako treba,nosaci nikad nisu ni pomerani.
Lezaji od istog proizvodjaca nisu istog kvaliteta,u pitanju su tolerancije a o kvalitetu da ne govorim.
Meni nekad lezaj traje 1000 a nekad 300kj,mislim na lezajeve prednje desne baterije
 
Sferne lezaje menjas sam,tjs kupujes lezaj a kuciste ostaje ako je dobro,pre montaze zicom ocistiti kanal za mast,gledati da kanal i rupica na kosuljici bude na strani istoj gde i kanal od kucista,posto je malo po strani ne po sred lezaja.
 
Kad se montira lezaj u kuciste

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Ti lezaji su zatvoreni i nisu predvidjeni da se podmazuju, lezaji svih proizvodjaca (skf,fag itd) pravljenih za poljoprivredu se ne podmazuju imaju 2,3.4 ili 5 struke gumene usne , podmazuje se samo kuciste . Tko ne vjeruje neka malo pogleda kada kupi takav lezaj ili jos bolje kataloge stranih proizvodjaca.

Recimo ZiS pravi kopije lemkenovih lezaja zajedno sa kucistem (koriste se u kompaktorima i slicno) koji se kao i originali ne podmazuju, odnosno ne podmazuje se lezaj vec kuciste (samoudesivost) , cijena je neuporedivo jeftinija a pretpostavljam i kvalitet.

A koliko ce lezaj da traje zavisi od kvalitet gume odnosno brtvi , a nekad tu pripomognu i vlasnici sa visokotlacnim peracima , voda udje tamo gdje ne treba.
 
Ako je kriva osovina izmedju lezajeva , nema tog lezaja koji ce dugo da radi , ovi lezajevi onda vise nemaju samo radijalno opterecenje vec i aksijalno. Ako cesto odlazi lezaj pogledati da li baterija baca , odnosno da li je iskrivljena osovina ili nosaci baterija.

Ako je kuciste suho a postoji aksijalno kretanje osovine, onda popuca i kuciste ako je gusano, ili ga razbije a ode i lezaj.
 
Ау бре која наука око лежајева и кућишта, па овде би се роман могао исписати шта и како...јебеш кућиште ако у њега не стане бар кило масти, и миран си бар 150-200кј до следећег пуњења...
 
Da je mali problem rešio bi se sa 3 objave i 2 slike ali ovo je ovde nešto 'veće'

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Имају велике проблеме због квалитета израде, тачније због штедње у материјалу на критичним местима где се није смело штедети па се онда дешава то што се дешава...мала привреда била и остала то...
 
Ако некога интересује: комшија пазарио из Војке ношену V тањирачу са 24 тањира од 51.... или можда 56 сантима, не сећам се - 1100 ојра за соларно плаћање.
 
Јок, ово је "специјал" верзија - црвени рам и скроз црне батерије са чистачима. ;)
 
Nazad
Vrh