Tanjirače

I ja treba da dotegnem maticu,promenio sam ležaj.Sad će raditi najverovatnije gedora 55 i dugačka cev.Jel probao neko da steže pneumatskim pištoljem ili nekim jakim aku zavrtačem?
 
Kod stezanja baterija od tanjirace hoce da pravi problem ako osovina ima malo riseva od tanjira, i onda neki od tanjira se popreči i zapne za taj ris i svi tanjiri posle tog ne mogu da se zategnu pa da stezes i štanglom od 4 metra, ja sam kod mene imao taj problem.
 
Juče sam bio do ferokopa. Majstori mi rekoše da moze da bude problem kod poslednjeg tuljka, da ne stoji tačno na osovini i onda se ne zategne dovoljno. Čim stane kiša otvaram moju, jer je prozvonio lezaj made by Zivko & sons. Kvalitet plastelinski i to kineski, uradila ne više od 20 ha sa tim ležajem, nikada se ne skreće sa spuštenom i stoji u šupi.
 
Z&S su bofla ležajevi.
Gledajte da kupite ležaj, koji ima kanal okolo, da može tovat da stigne od mazalice, pa kroz kanal, do rupice, i onda u ležaj. Ovi sto imaju samo rupu, desi se da se ležaj zaokrene, i više nije rupa naspram mazalice, pa ga ne mozes ni podmazati.
 
Ja znam da u dosta kućišta ima taj kanal tako da ne mora i na ležaju, samo je bitno okrenuti ležaj na pravu stranu jer kanal a i rupa na ležaju nisu u sredini, pa da ne bude kanal na jednoj a rupa na drugoj strani...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Z&S su bofla ležajevi.
Gledajte da kupite ležaj, koji ima kanal okolo, da može tovat da stigne od mazalice, pa kroz kanal, do rupice, i onda u ležaj. Ovi sto imaju samo rupu, desi se da se ležaj zaokrene, i više nije rupa naspram mazalice, pa ga ne mozes ni podmazati.
Daj slikovito objasni? Ili sam ja debil za masine tj lezajeve. Kupio fkl, kakvi su i orginalno bili na tanjirači.
 
U kućište sam I mislio, samo brzo sročih. Ali bitno da ima kanal. Pre kada sam kupova, retko koji je imao kanal.
Mada ako je kvalitetan ležaj, ne bi trebalo da bude problema.
 
Nazad
Vrh