Tanjirače

Stezem kljucem(55) i cev od 2m dok ne stane,jel si dobro vratio tuljke i polu tuljke,da li je dobro sve leglo.
Lakse je kad se sve skine,tanjiri su teski,tuljci i kucista,a osovina 40x40,ko to sve da gura kad se poredja.
 
Nikola i kod mene je ključ 55, a osovina 35 x 35. Jedino cev od 2 m nisam koristio, moracu i to nabaviti. Vratio tanjire i tuljke valjano, prosto fali jos pola ili ceo krug da se stegne. I kad je baterija skroz na zemlji opet nije dobro stegnuta. Moracu obratiti paznju kada budem ponovo menjao.
 
Zategneš ručno koliko možeš. Zatim namestiš ključ u +- vodoravan položaj i baaam nekim drvetom po ključu. Naravno baterija neka je na zemlji i eventualno joj podglaviš parče drveta da se ne mrda.
 
Slabo je drvo,ja ako nemam cev pri ruci onda macola,ali i imam kljuc cestit,bas budza...Vidi uradi par krugova po njivi pa probaj da dotegnes,mozda ce leci ili definitivno nisi poredjao kako si skidao.
 
Ja sam kupio udarni ključ, pa cu probati cev, ako ne nadjem cev bice macola. Stezao na zemlji al nije to zadovoljavajuce bilo. Redjao sam ih kako su i bili.
 
Teško da je drvo slabo. Treba znati udarati..... Za sve ove godine nijedna se nije otpustila koju smo tako zategnuli a menjali smo ležajeve i tanjire na raznim tanjiračama.
 
Uteraš tanjiraču u njivu i polako kreneš deset metara pa dotegneš maticu i tako ponavljaš sve dok se ne zategne skroz.Da nije bila platna na kraju a pre matice čim ima toliko lufta?
 
Ako se okrece cela baterija meti ispod fosnu i malo je ukrivi da legne u recke,pogledaj tuljke,sa jedne strane su ispupceni a sa druge udubljeni,da kopiraju tanjir.
 
I ja sam tako stezao ko sivonja,pa mi pukla zavrsna ploca na kraju osovine,i izgubio i tanjir i tuljak.
Mislim da Maticev sistem pije vodu,krenes polako pa dotezes kako se namesta u radu.
 
Ja sam kupio udarni ključ, pa cu probati cev, ako ne nadjem cev bice macola. Stezao na zemlji al nije to zadovoljavajuce bilo. Redjao sam ih kako su i bili.
Ja stezem tako sto mlatim po kljucu sa cekicem od 2.5kg i nema problema,desi se da se otpusti ako bas krajnji tanjir udari u kamen,inace nema problema, i stezanje i odvijanje tih velikih navoja najbolje ide tako.
 
Hoce da se odvija ako zadnji polu-tuljak do matice ne legne na osovinu,tjs cetvrtka od tuljka nenaidje na osovinu dovoljno,pa se polako sa sve maticom odvija.To se desava ako se ne slozi lepo,deblji tanjiri itd...Kod mene je npr navoj na obe strane pa ako me jebava otpustim i drugu stanu pa raspodelim.
 
Nisam 100% siguran da li postoji platna, ali mislim da je ima. Tanjiri u svi isti, nema debljo tanji manji veći. Nije tanjirača puno radila, a sama matica jeste dugačka i oma rascepku, a realno ne znam mogu li zategnuti kada sve sastavim jer mesta nema za ključ.
 
Ki nova...;)
image2-10.jpg

image3-7.jpg

image4-6.jpg

image5-5.jpg
 
Nazad
Vrh