Tanjirače

Mozda bi mogao i siru da vuce ali bez valjka nazad,on je dosta tezak i preteze
Mislim da bez obzira koliko valjak tezi ne zavisi njegov teret od onoga koliko snage treba traktoru da vuce tanjiracu. Ipak taj valjak se samo okrece po povrsini cak i da je mnogo tezak.
Pa kako onda mogu traktori male konjaze da vuku teske valjke kad se valja psenica posle setve.
Snagu treba uskladiti sa brojem diskova koji obradjuju zemlju, odnosno sirinu tanjirace adekvatnu za konjsku snagu traktora.
 
Iz dva prohoda za setvu psenice?
Mi bi koristili na sojistu za pripremu za psenicu i pred oranje na kukuruzu da malo usitnimo izmesamo masu.

Tezak valjak iza tanjirace cemu on sluzi? Sabije i ravna, moze bez njega ili je neophodan?

U suvoj zemlji je fenomenalna stvar koja sitni, ravna drzi ujednacenu dubinu, ali u lepljivoj zemlji pravi probleme.
 
Vučena amazon kad se spusti u zemlju tako vise točkovi u vazduhu do kraja posla ,kad se menja lokacija tada se diže na točkove ,ja video .
Kod nas ima jedna vučena amazonka sa onim gumenim valjkom, ali se ona i po njivi i po asfaltu voza na tom valjku... Nema točkove.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nisam rješio ručnu ukopčalicu, automatska je gore, pa nisam spajao kardan.... Trebam djelove, al nemogu do njih, zbog ovog cirkusa od korone..... Al vuče i bez nje..... Skoro da ore....
 
Ljudi, koju od ove dve uzeti za finis?
Prva je Ferocoop 24 diska, 560 mm, teska 900kg.





Ili ovu sa 32 diska, tezina takodje oko 900kg, manji precnik diska, ali veci zahvat tanjirace.
Ova mi je jeftinija 300e od one gore, Ali je ona gore skoro nova.






 
Мањевићу јес ти беше имао БНТ Травничку ,и колико то може да вреди имам варијанту да узмем од 32диска? По мени је боља ова Х и квалитет је сигурно на њеној страну ,али и цена ће рећи шта је ту паметније узети.Нова ферокоп 24 само са 510мм дисковима 600кг је 1650еур са пдв
 
Evo ti ova gore Lemindova 32 diska na polovnim automobilima. Taman meni olaksas da izaberem.
Dobre su te travnicke, ja bas takvu trazim 28 diska, ali nasao sam ove dve....
 
Ја имам варијанту ОЛТ 24 да мењам за ту Травничку
 
Poslednja izmena:
Manjeviću zar ta Lemind nema 34 diska? Imam istu takvu, kupio sam je jesenas ali nisam do sada radio sa njom. Teška jeste, ali mislim da nema 900 kg. Zetor 7011 sa njom se propinje bez tegova, a sa 200 kg tegova napred ide bez problema.
 
Manjeviću zar ta Lemind nema 34 diska? Imam istu takvu, kupio sam je jesenas ali nisam do sada radio sa njom. Teška jeste, ali mislim da nema 900 kg. Zetor 7011 sa njom se propinje bez tegova, a sa 200 kg tegova napred ide bez problema.
Zetor sa valjkom od 920kg se propinje. Pricam za 6011 sto sam imao...
 
Nazad
Vrh