Tanjirače

Meni treba za 130ks
Od tih uvoznih iz Turske i Poljske,najbolji je Ilgi,ali dosta je jaka cena i pitanje kako bi ga rus nosio. Tako da je dobra i ova kombinacija. Ne pada mi napamet da menjam zbog tanjirace. :ppozdrav:
 
Satex kratku tanjiraču od 3m koja ima 1700kg, (bez tegova na tanjirači) nosio je 1221 od drugara. Nije radio sa njom, već je samo probao zakaciti, i diže je i nosi. Samo ne znam kako bi se hidraulika ponašala tokom celog dana rada.
 
Poslednja izmena:
Kupio je drugar tu plavu od 3m.
Ona ima 1500kg i ruja je nosi bez problema.
Agronovak prodavao za 4500e,a sad ih uvozi i Mbv i kod njih 3600e
 
Зар тих "кратких" (те где је сваки диск на својој главчини) нема и у вученој варијанти? Са неком таквом нема погађања да ли хидраулик трактора може да је носи или не.
 
Ма бре, како ја резонујем - ако је маса оруђа које ти је неопходно проблем за хидраулику (и за све остало) трактора и не може да буде мања, и вучена варијанта је добар посао, па нека и кошта приметно више од ношене. И ти мучени трактори имају душу - не могу вазда да се носе са свим што им намениш.
 
I kako se pokazala ta kombinacija ?
Radili u kukuruzovini i ne mozes ocekivati da sakrije svu tu masu ali sto se tice obrade i dubine bilo je sasvim ok, narocito za setvu psenice. Treba uzeti u ubzir i to sto prilikom tanjiranja nedostatak padavina je ogroman bio, zemlja suva je bila jer siguro vise od mesec ipo dana nije padala kisa.
 
Ljudi, nosena tanjiraca u V od 24 diska, 560mm, teska 900kg, marke Ferocoop.
Mogu da he uzmem uz 577...
Ali ne znam kako radi posao takva tanjiraca?
Da li je neko ima?
 
Radili u kukuruzovini i ne mozes ocekivati da sakrije svu tu masu ali sto se tice obrade i dubine bilo je sasvim ok, narocito za setvu psenice. Treba uzeti u ubzir i to sto prilikom tanjiranja nedostatak padavina je ogroman bio, zemlja suva je bila jer siguro vise od mesec ipo dana nije padala kisa.
Iz dva prohoda za setvu psenice?
Mi bi koristili na sojistu za pripremu za psenicu i pred oranje na kukuruzu da malo usitnimo izmesamo masu.

Tezak valjak iza tanjirace cemu on sluzi? Sabije i ravna, moze bez njega ili je neophodan?
 
Nazad
Vrh