Tanjirače

Ova ide jednako duboko u svakom prolazu i bolje kopira teren.Nadam se da će i kod mene stići Aragon do jesenjih radova.
 
А ту је и питање да ли је заиста боље копирање терена...

У ком режиму ради хидраулика трактора са овим кратким тањирачама?
 
Mora biti u slicovanoj rupi, tako ovde teraju mada samo dve ima sto ja znam i obe sam gledao. Ne koripa ni blizu kao vucna.
 
Moja vučena je 4 metra široka i imam problem sa kopiranjem ako parcela nije ravna.Ako se naiđe na razor ili sklad eto problema, jedan kraj se izdigne i ne radi ništa a drugi ide duboko.
 
Kakva je razlika u uradjenom poslu u odnosu na vucenu tanjiracu?
**greška i oko. To se ne uporedjuje jer to nisu iste masine. Ugao diskova nije isti. Ovde svaki disk radi za sebe. Ja kad vučem rukom po dnu brazde popreko u odnosu na prohod sve je isto odradjeno i bez bregova. To kod klasične vučne nikad neće biti. Kod ove nema ni 1% šanse da se trava provuče. Kod vučene mnogo sirka stoji iza.
 
Poslednja izmena:
Mora biti u slicovanoj rupi, tako ovde teraju mada samo dve ima sto ja znam i obe sam gledao. Ne koripa ni blizu kao vucna.
Мислио сам, да није да неко ко има трактор са двосмерно хидрауликом, буде толики фанатик, па је још мало притисне.

Да л' је неко видео код нас те кратке тањираче од неког од произвођача из Украјине или Русије, јер су код њих популарне? Беше својевремено нека промоција тих тањирача од неке фирме из Краснодара или Ростова, али нешто нисам видео да се помињу овде на форуму.
 
Koliko široku vučenu tanjiraču može vući MF3630(130ks)? Trenutno vuče X Dubicu ali sa manjim brojem tanjira, širine oko 3.3 m. Tanjiri su skinuti jer 5136 nije mogao da je vuče kako treba. Ne znam da li da vraćam tanjire na punu širinu (4m) ili da vozim ovako. Ovako je vuče lako, sa uključenim transportnim modom (20% brzine ali smanjen obrtni moment) u drugoj ili trećoj brzoj, ne sećam se.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Hmmmmm. Da nabacim široke točkove od 577 odgore i sve diskove? Ali moraćeš ti da me vučeš :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da li neko zna gde ima da se kupi zadnji prstenkoji dolazi na zadnjem disku na bosanskoj tanjiraci? Posle lagera i diska a i izmedju diska i zadnjeg srafa?
03810b947257716e0b4c5b30e589ebca.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Nećeš naći nigde, ja sam imao sličan problem i ranije ovde pisao o tome kada mi se pojela dva distancera livena između kućišta ležaja i tanjira.
Najbolje ako imaš nekog licva da ti odradi a ako nije pukao i ostao ti deo uradi kod strugara prsten od debljeg materijala obradi deo koji ti je ostao i ubaci i kad utegneš milina
 
Milovane dzabe kljuc, ovo da je kratka tanjiraca radila mogao bi da racunas na tonu prinosa vise po jutru iduce godine :)
 
Имаш код Руса и Украјинаца те кратке и за класу МТЗ 80, са 560 дисковима, захвата 2,1-2,2 метра, таман колики је траг трактора.
 
Nazad
Vrh