Tanjirače

Meni je Ilgi zapao za oko i pisao sam Aragon 3m sa tera grip valjkom i diskovima 610 na konkurs pa ako ne bude ništa od toga ne znam da li da gledam nešto jeftinije ili da se otvorim domaćinski pa nek ide u peršun.
 
A pre jedno mesec dana Agronovak se hvali niskim cenama, marza od 35e za kosacice... A skoro 2000e razlika za tanjiracu. Pa i ovi u MBV zarade nesto.
 
Jbg, ko se upecao, upecao se... Kod nas gledaju prodavci što veću lovu da uzmu po komadu.
Poljska mehanizacija je jako kvalitetna a i dosta pristupacna. Ovi nasi privatnici treba na njih da se ugledaju, a i na turke, A ne da prave plastelin kvalitet, a cene dobre udaraju.
 
Pronar prikolice kada su se pojavile kosta je komad ispod 10.000e+pdv za model 10t. Sada je naterana na 12+ +pdv
 
tanjiraca Agronovak je tanjiraca Poljske proizvodnje i sada ih uvozi i Mbv kod koga je mnogo jeftinija(3600e)u odnosu na Novaka.
Kupio je moj drug od 3m,radili smo probu na mojoj njivi sa rusom od 130ks.

A jel u MBV samo tanjirača bez jež valjka kao kod Agronovaka ili sa valjkom ta cena ?
Vidim da MBV nema na sajtu tu ponudu
 
Ispao mi je tanjir na Ferocoop vučenoj poluteškoj tanjirači. E sad, kupio sam novi od 56 cm kolika je bila fabrička dimenzija i ostalih. Medjutim ustali su se istrošili tako da su sad oko 52-53 cm. Gde je najbolje da umetnem taj veći? Jel će mu smetati ako ga stavim prvog na prednjoj desnoj bateriji? Stavio bih ga tu da mugu lako da ga zamenim ako nadjem ovaj stari ili neki koji odgovara bliže ostalim tanjirima.

Zbog čega je prvi tanjir na zadnjoj desnoj bateriji manji od ostalih?

Kakava su vaša iskustva sa ovim tanjiračama. Ja mogu reći da nisam baš zadovoljan. Varena je već na 3 mesta i sistem za zakošavanje baterija je jako loš (mislim da su to rešili na novijim modelima)
Razočarao sam se još više kada sam video da Agromerkur prodaje mnogo kvalitetniju tanjiraču za manje pare. Ima li neko iskustva sa njima? Mani deluje mnogo kvalitetnije i jače napravljena od Ferocoopa. Vidi se da je korišćeno više materijala i da je deblji na odredjenim mestima (ovim gde je meni pucala :)). Takodje Agromerkur 28 lista je teška 2100kg dok je moja sa 30 tanjira samo 1500 kg !
 
Ispao mi je tanjir na Ferocoop vučenoj poluteškoj tanjirači. E sad, kupio sam novi od 56 cm kolika je bila fabrička dimenzija i ostalih. Medjutim ustali su se istrošili tako da su sad oko 52-53 cm. Gde je najbolje da umetnem taj veći? Jel će mu smetati ako ga stavim prvog na prednjoj desnoj bateriji? Stavio bih ga tu da mugu lako da ga zamenim ako nadjem ovaj stari ili neki koji odgovara bliže ostalim tanjirima.

Zbog čega je prvi tanjir na zadnjoj desnoj bateriji manji od ostalih?

Kakava su vaša iskustva sa ovim tanjiračama. Ja mogu reći da nisam baš zadovoljan. Varena je već na 3 mesta i sistem za zakošavanje baterija je jako loš (mislim da su to rešili na novijim modelima)
Razočarao sam se još više kada sam video da Agromerkur prodaje mnogo kvalitetniju tanjiraču za manje pare. Ima li neko iskustva sa njima? Mani deluje mnogo kvalitetnije i jače napravljena od Ferocoopa. Vidi se da je korišćeno više materijala i da je deblji na odredjenim mestima (ovim gde je meni pucala :)). Takodje Agromerkur 28 lista je teška 2100kg dok je moja sa 30 tanjira samo 1500 kg !
Ja imam ferocoop polutesku od 28 tanjira..sve su sredili sto se tice jacine rama gde su bili nedostaci na predhodnoj...moja je teska oko 2t posto sam joj napunio ram preradjenim uljem.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ispao mi je tanjir na Ferocoop vučenoj poluteškoj tanjirači. E sad, kupio sam novi od 56 cm kolika je bila fabrička dimenzija i ostalih. Medjutim ustali su se istrošili tako da su sad oko 52-53 cm. Gde je najbolje da umetnem taj veći? Jel će mu smetati ako ga stavim prvog na prednjoj desnoj bateriji? Stavio bih ga tu da mugu lako da ga zamenim ako nadjem ovaj stari ili neki koji odgovara bliže ostalim tanjirima.

Zbog čega je prvi tanjir na zadnjoj desnoj bateriji manji od ostalih?

Kakava su vaša iskustva sa ovim tanjiračama. Ja mogu reći da nisam baš zadovoljan. Varena je već na 3 mesta i sistem za zakošavanje baterija je jako loš (mislim da su to rešili na novijim modelima)
Razočarao sam se još više kada sam video da Agromerkur prodaje mnogo kvalitetniju tanjiraču za manje pare. Ima li neko iskustva sa njima? Mani deluje mnogo kvalitetnije i jače napravljena od Ferocoopa. Vidi se da je korišćeno više materijala i da je deblji na odredjenim mestima (ovim gde je meni pucala :)). Takodje Agromerkur 28 lista je teška 2100kg dok je moja sa 30 tanjira samo 1500 kg !
Ма меркурка по мени има само недостатак што се споро укошавају батерије

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Ferocop ima problem sa nosacima baterija,ovde kod nas sve jedna ferocopova je pukla tu
Pa da. I moja pukla 2 puta. Prednj desni srada. Slab je materijal korićen za taj P provil na koji se šrafi nosač baterije. Ako ješ jednom pukne moram da ubacim veći, jači profil.
Ма меркурка по мени има само недостатак што се споро укошавају батерије
Koliko vidim ovde sistem je isti kao kod ferocoopa samo što izgleda mora obe strane da se odpuštaju, a i vidim da ima žljbove da spreči proklizavanje.
Zato koriste dobru muziku na snimcima :)



 
Veoma spor način zakosavanja baterija i plus ako srafovi zapeknu muški bude veselo po meni je bolje da su stavili na klinove.

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh