Tanjirače

Kod mene na Cenejskoj jedan tocak ima malo lufta,nije tanjirala puno,ali jeste isla preko svega i svacega,velikih vagasa po putu,razora itd,mada i dalje po meni ne bi smelo to da se desi,ne verujem da je to toliko cest problem.Probacu ako se moze otvoriti glavcina da dotegnem lezajeve,mozda se samo matica otpustila,promenucu i mast novom,nema mazalice za podmazivanje....
Moze da se doteze lezaj.Ja sam ih 2x menjao.Mada matica ima siroke zareze za osigurac,pa nekada mora imati malo lufta.
 
Meni je sada crkao lezaj na tocku nikad mazao nisam, ali mi bilo glupo sto nisu probusili biksnu i stavili mazalice nikakva mudrost, narucim kod njih kompletnu glavcinu kad gle cuda, MAZALICA ipak se usavrsili 😂
Glup je i semering ako se moze tako nazvati i plus nema nigde da se kupi, i ja sam menjao prosle godine lezajeve u jednom tocku jer je usla prasina i sjebala ih
Posto je glavcina?
 
Ja sam do sad na cometu najveci problem imao sa lezajevima u tocku. 30-209 i 30-206
Malo je reci da sam 15 puta menjao,i redovno dotezao i podmazivao, i samo odjednom okruni lezaj. Kao da su lose izlivene glavcine,na kraju mi je i osovina stradala od silnog izbijanja kosuljice.
Slucajno u Mbv-u naletimo na komplet glavcine od Ilgi Aragona,kako im je to ostalo,ni oni ne znaju. Uglavnom sam nabacio to za 18000.00din sa komplet osovinama,lezajevima,semeninzima,poklopcima.
 
Cenejska nije losa samo gazda preferira obicne cevi mesto tuljaka a po mome tuljci su bolji

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Lezajevi sto ovi u beceju stavljaju su jako losi , prvu sezonu na mojoj 3.2m i spali poklopci od glavcina,cena 1600din par. Naravno pozajmio komsiji, propao lezaj strcala glavcina sa sve gumom isekla je tanjiraca. Kupio novu gumu i nove dve unutrasnje gume jer malo malo tubeles guma je znala da se izduva. Onda lepo otisao kupio nove timken lezajeve, 1200 din veci i 900din manji lezaj i mislim 400 din semering. Sve izmenjao, napunio glavcine sa mascu, poklopce sto se nabiju na glavcine osigurali, i lepo ove sezone radila kao doksa narocito sto ja tanjiram na tockovima , nedozvoljavam da prodire tanjiraca svom svojom tezinom do tuljaka. Jedno 3 cistaca smo do sada pokrivili. Tesko se jako ispravljaju. Uglavnom dobra je tanjiraca ali ima tako neke mane koje poprilicno znaju da nerviraju i kostaju zivaca. Jer barem ne ocekujes da na movoj tanjiraci menjas odma lezajeve.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mi na Adutovoj za 5 god promenili 2 ležaja i ništa više ali do sad je uradila baš dosta diskovi prednji su skoro potrošeni a uvek se tanjira sa podignutim točkovima i još nigde nije popustio stvarno je urađen dobro. A consum koji se tolko hvali nema ko nije imao problema neko ređe neko češće.
 
Kod mene je Consum do sada potrosila 3 garniture tanjira. Problem sam imao samo sa glavcinama. Kupio sam je 2009god,istanjirala je minimum 5000kj do sada
 
Kod mene Consum 32 diska sa jačom gredom, mislim da je 160x100, radi nekih 9-10 godina i do sad smo menjali jedan ležaj točka i 2 ležaja na prednjoj bateriji. Zakošena je i bukvalno ore, do tuljaka ide u zemlju, vuče je JD od 140ks. Nikad ništa drugo osim toga nije menjano ni rađeno na tanjirači a radi se dosta sa njom. Ležajevi joj stvarno jesu golo g...o i za očekivati je da i ostali ubrzo pocrkaju jer mast ne ulazi unutra uopšte... Od domaćih tanjirača meni lično se najviše sviđaju Consum i Ferocoop.
 
Na mojoj Omikron tanjirači za 13 godina koliko je kod nas,prosle godine je zamenjen jedan lezaj u prednjoj bateriji i ove jeseni je poceo da se javlja lezaj u levom tocku 🙂
 
Nazad
Vrh