Tanjirače

Vidim kod vas uvoze i turske Tarimoz tanjirace. Dodju jeftinije od ovih Ilgi. Ne znam kakve su uzivo, kod nas mislim da ih nema.
 
Razlog što kod tih ležajeva neće da ulazi Tovat mast, je što na ležaju postoji samo jedna rupica, koja je na pravac mazalice samo dok je ležaj nov. Tada se pomaže, i posle se pomeri i neće da ulazi u ležaj, već samo okolo izbija. Mi smo našli neke lezajeve koji imaju kanal u sebi, kad rastavis kućište, ima isto jedna rupica na lezaju, ali u taj pravac u krug ide kanal, koji služi da dovede mast, gde god se ta rupica nalazila u odnosu na položaj mazalice. Mada kod mene na adut tanjirači ležajevi nisu dugo trajali, jer izgleda da nosači nisu u pravac sa osovinom, pa ležaji trpe. Barem je to moje neko mišljenje, jer koliko god podmazivao ili ne, isto traju.
 
Drugar rastavio iz dosade, može da se namaže samo jedna strana ležaja, do druge ni ne dođe mast. Zato i crknu.
 
Uzmi Consum 28 sa sasijom 160×100 i paker valjke,veruj mi neces se pokajati.
Dosta mu i 100x100, moja 160x100-32diska sa 130ks kada su optimalni do umereno vlazni uslovi sto kaze Kamarad, bogme ruja samo sto ne pocne da se kilavi (na pola ukosena, tockovi u vazduhu)
Tako da ne treba preterivati i slusati te njihove preporuke, i ja bi mu preporucio Becejku, stvarno bez premca sto se tice domace male privrede.
 
Drugar je na svoju Comet 4.5 namestio glavčine i točkove od Zmaj prikolice jer je imao ozbiljnih problema sa gumama, ležajevima i glavčinama.Uzan gaz točkova a tanjirača široka i kada uleti u neki vagaš ili rupu na putu bude katastrofa.Takođe muči muku sa čistačima, osovinama i tuljcima a pucaju ruda i šasija redovno tako da nije baš dobro prošao.
 
Drugar je na svoju Comet 4.5 namestio glavčine i točkove od Zmaj prikolice jer je imao ozbiljnih problema sa gumama, ležajevima i glavčinama.Uzan gaz točkova a tanjirača široka i kada uleti u neki vagaš ili rupu na putu bude katastrofa.Takođe muči muku sa čistačima, osovinama i tuljcima a pucaju ruda i šasija redovno tako da nije baš dobro prošao.
Bilo je u okolini par komada konsuma i sve su imale neke probleme i na kraju prodate... Sutra Cu zvati AgroMerkur i pitati za cenu...

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Kod mene na Cenejskoj jedan tocak ima malo lufta,nije tanjirala puno,ali jeste isla preko svega i svacega,velikih vagasa po putu,razora itd,mada i dalje po meni ne bi smelo to da se desi,ne verujem da je to toliko cest problem.Probacu ako se moze otvoriti glavcina da dotegnem lezajeve,mozda se samo matica otpustila,promenucu i mast novom,nema mazalice za podmazivanje....
 
Nazad
Vrh