Tanjirače

Ja bih rado zamenio moju vucenu za tu kratku nosenu, vise mi se svidja kako radi. A voleo bi da probam vucenu ali sa razmakom od npr 15cm izmedju diskova, mozda i ne bi bilo to to u svakoj zemlji ali u mojoj peskuši zadnja baterija ugavnom tone do osovine, a da je uzi razmak mislim da ne bi i bolje bi pokrivala
 
Isprobao sam danas drugarevu kratku tanjiracu od 3m koja je teska nesto preko 2 tone. Probana je u sojistu i radi fenomenalno. Tanjiraca je Turske proizvodnje sa diskovima od 56 cm. Kutija od cigareta je 10 cm a tanjiraca nije bila podesena na najdublje.

53s5m0.jpg


t8vknp.jpg


2rxe2l3.jpg


 
Lepo radi,samo piramida ko da je pravljena za mali setvospremac...bas deluje slabo s obzirom na duzinu i toliku kilazu same masine.
 
Те грудве су на слици много веће него ли у устварности. Погледај мало боље снима, виде ћеш да су довољно ситне да иде одамх сејалица за том тањирачом...одлична припрема у једном проходу, само што том трактору треба једна од 4м, ова је мала за њега.....
 
Postovane kolege interesuju me vasa iskustva sa nosenom tanjiracom Aragon Ilgi ,manjih dimenzija tj sirine.
 
Poštovanje kolege.

Zanima me da li netko ima iskustva sa tanjiranjem kukuruzišta kratkom tanjiračom ?
Planiram da se napravi 1 prohod sa kratkom tanjiračom, te po potrebi još finišira sa nekim drugim oruđem. Zanima me da li bi nemalčirana kukuruzovina smetala kratkoj tanjirači ?

Hvala
 
Nazad
Vrh