Tanjirače

Kad su dobri cistaci,ne mislim na ove cirkuse od male privrede,ne sme baterija da zagusi,jedino bas u blatu...a za rotore sam izneo svoje misljenje i garantujem da je to tako i blago vama kad imate vremena za spremanje pa cekate lepe uslove.
 
Ne zaboravi da sam radio u firmi koja proizvodi priključne mašine za obradu zemlje....
 
Sta mislite koliko je tezak sam valjak bez ove konstrukcije sto ide na tanjiracu 3.40 sirine ?
DSCN0418_1.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne vidim na slici, točkovi da li su liveni ili su od čelične vinkle? U ovom drugom slučaju nisu preterano teški, takve sam izrađivao za grubere....

- - - - - - - - - -

Ukupno sami rotori ne bi trebalo da su teži od 200kg
 
Dobro veče,
molim Vas za jednu malu (stručnu) pomoć/savet...planiram da kupim vucnu tanjiracu (obavezno sa paker valjcima ili kako se već nazivaju pozadi rotori) pa bi mi iskreno dobro došao savet ili mišljenje koju odabrati? Vući će je traktor 5106.Vidim izašli su subvencionisani krediti sa 2% kamate. Da li je bolje kupovati je sada ili sačekati poljoprivredni sajam? Gledao sam po netu ima ih raznih...od mnogobrojnih proizvođača do različitih težina, radnog zahvata itd. Iskreno nisam nikada imao nijednu vučenu tanjiraču pa ih tako i laički gledam. Kod mene u blizini u Vršcu ima MBV ali neznam kako su se pokazale? Te su mi zapale za oko jer mi je blizu zbog kupovine a i kasnije zbog održavanja garancije itd. Naravno gledam i druge proizvođače i jednostavno ne mogu da se odlučim ni po jednoj stavci jer kao što sam rekao nisam nikada radio niti imao ni jednu veću vučnu tanjiraču. Kod mene u selu ih nema mnogo, par komada, ali ni jedna nema "paker valjke". Svaki savet, predlog, sugestija je dobro došla...Hvala.
 
Kada se poskidaju cugovi i ostane samo ova cev 90*90 i ova cev 60*60 gde su na njoj cistaci 520kg.
Vinkla je 40*40*4 krugovi 580.
 
Tanjiraca je uzeta bez toga ,a ja sam ih pravio sam.Kada je suvo melje sve pred sobom,zadovoljan sam kako radi cak sam jednom i zatanjiravao sa tanjiracom zito i valjak skroz ogranicio da ga stiska tanjiraca solidno je nabilo .
 
Da li neko ima iskustva sa tanjiracom majevica? Kako su se pokazale? Imaju solidnu ponudu pa sam se zainteresovao...
 
Нешто се нећкам да ли да правим тај проклети пакер на овој мојој тањирачи.
161mfdi.jpg

Једини проблем који се намеће при прављењу пакера, тј. његовом качењу на њу су ове батерије које се склапају, па би пакер морао да буде или хидроскупљив или да његов носач буде довољно дуг да не омета скуљпање батерија. Самим тим би и овако кратка тањирача била још дужа.

По мени боље је дефинитивно решење да се пакер хидроскупља и да се попут фабричких подигне горена на саму конструкцију, али то изискује доста компликованију и сложенију конструкцију. Самим тим би и цена израде истог ко зна колко коштала и да ли се то уопште исплати радити уопште на њој?
 
Nije to toliko komplikovano, ja imam na mojoj i nije bog zna sta tesko da se napravi. Ako hoces slikacu da vidis.

Poslato golubom pismonosom
 
Nazad
Vrh