Tanjirače

Prelistao sam 290 stranu, i samo kod jednog posta sam našao da imao problem (pukotina) kod consumovog. Sad samo to mi nije jasno zašto u hrvatskoj jeftinije sa kućnom dostavom nego kod nas u Bečeju?!

Taptalk LG-65

Pretpostavljam da je zato jer ovdje dovoze sve ali tanjure dovoze iz spanije ili italije , nisam siguran, i ovdje je sklope. Inace koliko sam upucen skoro se svi zalili na pucanja sasije , od vise proizvodjac iz srbije, pa su cak prije montaze i prodaje ovdje radili pojacanja. Moguc da je do pucanja dolazilo jer su ovdje losiji putevi na njivama nego u srbiji:osmeh:.
 
da li neko ima mozda Cenejsku tanjiracu sa ovakvim rotorima
de4k5e.jpg
[/IMG]
2lvmoet.jpg
[/IMG]

I ja sam gledao te rotore, ali rekao mi je cenu oko 1000e kada sam bio pitao sto je bilo previse po meni. Ne znam kakva je sada cena...?

Ja sada imam u planu da stavim na tanjiracu 2 reda rotora od vinkle 3x3cm samo moram prvo da nadjem ko ce mi saviti tih 60-70krugova.
 
Sale nemoj od vinkli ,napune se zemljom jako brzo,i cenejac je ranije pravio od vinkli ,zato je sad i preso na ovakve,kod nas je lik napravio od cevi za skelu,e to se zasad najbolje pokazalo ,kad su svi zagusivali on nije.
 
@ steva44 Mislio sam da napravim 2 reda rotora od vinkli pa da ih ubacim jedan u drugi tj.da ih smaknem ako me razumes, ali naravno da bih im napravio i cistace, ne znam, ni sam nisam pametan. Sada si me zbunio malo, ne mogu da poverujem, da se brzo napune zemljom...? Verovatno ako se radi jako mokro ili sta?
 
I ja sam gledao te rotore, ali rekao mi je cenu oko 1000e kada sam bio pitao sto je bilo previse po meni. Ne znam kakva je sada cena...?

Ja sada imam u planu da stavim na tanjiracu 2 reda rotora od vinkle 3x3cm samo moram prvo da nadjem ko ce mi saviti tih 60-70krugova.
Za 28 lista tanjiraču ne sme rotori da budu skuplji od 500 evra... sve preko toga je pljačka... I sam izrađujem rotore, tako da poznajem cene, ali eto ima ih koji nemaju mere...
 
ja sam bio pre neki dan na Čeneju i rekao mi je 900 eura za moju od 32 diska i tamo sam slikao rotore sto sam okacio slike video sam da pravi vise vrsta rotora tj.za razlicita zemljista, meni trebaju za najgore i za to su ti sa slike ali mi je puno para to sto on trazi i zato sam pisao u temi da bi cuo da li neko ima ,da bih mogao da pokupim dimenzije jer nije uredu da kod njega u dvoristu uzimam mere i crtam skicu
 
Sta mislite kako bih radila tanjiraca kada bih se stavila 2 reda rotora na ovaj fazon, samo da budu malo veci od ovih sa slike, ili druga opcija da prednji rotor bude veci, a zadnji manji za par cm....? Ili ipak ne komplikovati stvari, i staviti samo jedan red rotora ali kojeg precnika...?

Radi se o vucenoj tanjiraci.

 
To verovatno pitas za nosenu tanjiracu?
Verovatno da bi radila bolje sa dva rotora. Ali mislim da ne treba komplikovati, jedan ce zavrsiti posao. Kod nas jako lepo rade sa jednim rotorom.
 
Mislim da je definitivno bolje da se uradi jedan rotor veceg precnika. Ali to je samo misljenje.
Verovatno da bi ovi proizvodjaci do sada napravili neku tanjiracu i sa duplim rotorima, da je tako bolje.
 
Ima li neko iskustva sa tanjiracama Poljoeksport Vojka,hteo sam da kupim nosenu tanjiracu ,najpovoljniji su,ali nemam nigde da je vidim ,posto je nema niko u mojojk okolini
 
mozda sa manje diskova bi ram i podneo, moje misljenje do 22 diska bi isla dobro ali preko nikako jer su ramovi isti iza 22 i 28 diska i nosaci su slabi uvijaju se
 
@xsale
Bolji izbor ti je Minav,a bolje su od poljoeksportovih.Pretpostavljam da nisu baš mnogo skuplje.
 
Jel moze i meni neki savet za nosenu v tanjiracu. Kupio bih novu, radnog zahvata 2.2m za vocarstvo a vukao bi je zetor 5245. Kazem za vocarstvo jer ne bi isla puno u dubini, samo plitko do 10cm max. Ferokop je u igri ali i malo skuplja od ostalih, zanimljiva mi je agroart ali je ona od 2m pa me zanima takodje da li moze da se doda po jedan disk na svakoj osovini za dobijanje 2.2m radnog zahvava. Svaki savet i preporuka su vise nego dobrodosli. Promer diskova moze biti i onaj manji, ne od 510mm a razmak diskova sto manji jer sam procitao da kada je manji razmak diskova manje ide u dubinu i lakse se vuce... Nemam nikakvog iskustva sa tanjiracama, hvala.
 
Nazad
Vrh