Tanjirače

Ima li neko iskustva sa tanjiracama Poljoeksport Vojka,hteo sam da kupim nosenu tanjiracu ,najpovoljniji su,ali nemam nigde da je vidim ,posto je nema niko u mojojk okolini

Ja radim sa poljoexportovom od 24 diska , vec 2 sezone. Ram nije pucao nigde, cistaci su se skoro svi pokrivili pa su poskidani i mogla bi da bude teza.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
@MilosTG
Ako cete da je prosirite,onda ne bi trebalo dodati samo 2 tanjira,jer onda kacanje za traktor ne bi bilo na sredini.Ukoliko se prosiruje,trebalo bi na svaku bateriju dodati po jedan tanjir.Znaci ukupno 4 tanjira.To vam onda povecava razmak za: 2 x razmak izmedju tanjira (a to je najcesce na ovim manjim tanjiracama 18 cm),znaci 2 x 18cm=36 cm. Plus njen zahvat od 2 m. A prosiriti zahvat,i nije bas tako jednostavno.Potrebne su duze osovine,pa distanceri (tuljci),pa treba produziti nosace cistaca,pa cistaci...
Uostalom,rade se tanjirace i sa zahvatom 2,2 m.
Evo ovde:
http://www.minav.co.rs/tanjiracevnosene.html

Izvinjavam se sto danas dva puta pominjem istog proizvodjaca (neka moderatori preurede moje postove ako je potrebno),ali ove tanjirace sto se tice cena-kvalitet su sasvim u redu.Ja sam na moju nosenu dodao jos nesto preko 600 kg kad sam je prepravio na vucnu i nigde nema nikakvog ostecenja posle dve sezone rada.
 
Ja imam Minav od 24 diska precnika 510 mm. Kada sam je kupovao pre cetiri godine gledao sam i ovu iz Vojke, ali sam se odlucio za Minav jer je bolje odradjena. Ali i skuplja.
 
Darko koliko si je tada platio? Brankovic tvoja beše isto nošena ali veća pa si je ti prepravio u vučnu koliko te je sve to izašlo?
 
Evo da se nadovežem na priču o paker valjcima, par slika ovonedeljne zanimacije:

345csnr.jpg


2vi09yq.jpg


nfqufk.jpg
 
Prečnik je 320 mm. Ne valja ni preterivati, jer što je veći prečnik to je manji broj obrtaja rotora, te je manji i efekat mrvljenja zemlje...
Najlakše je povećati prečnik valjka, sve do prečnika 600 milimetara može da se spakuje u okvir, i da nema opasnosti od zagušivanja....
 
Povecaj precnik,izbaci flahove i stavi cevi debelozidne ili pune 25-30mm(ide bolje po mokrom),izbaci oprugu i da bude fiksno i za mene glupo resenje dva rotora,iscela valjak bolje radi,jos ako ima L profil savijen pet u celu....moje iskustvo i zapazanje iz rada u losoj zemlji.
 
Bolje je dva kraća valjka od jednog dugačkog, teže se iskrivi, a i opterećenje je podeljeno na 4 ležaja umesto na 2....Flah se pokazao bolje od vinkle (L profil) u vlažnoj zemlji, a od cevi je bolji zato što bolje sitni zemlju u suvim uslovima. Jednom rečju rotor sa flahom je najuniverzalniji za sve uslove...
 
Nepobitna je činjenica da sam najviše rotora za tanjirače napravio baš sa flahovima, a sa cevima najmanje, a sve po želji naručioca... U firmi u kojoj sam ranije bio zaposlen je bila toliko slaba potražnja za rotorima sa cevima, da nisu ni uvedeni u proizvodnju...
 
U mokrom se zemlja prosto lepi za Flah sa cevi sklizne posto je okruglo,veci precnik rotora bolje napada dzombu posto je veci...pojedinacni rotori losije ravnaju zemlju,svaki vodi svoju politiku,jos ako se razjedu u bolcnu haos.
 
Veći prečnik rotora džombu samo gurne u zemlju, pogotovo ako ima veliku i tupu dodirnu površinu (cev). Manji rotor sa uglastim radnim telom, zauzvrat,ima manju površinu kojom rotor naleže na džombu, te time stvara veći pritisak na nju(kg/cm2) te je lakše razbije u suvljim uslovima rada...
 
Mokra zemlja se najvise lepi za L profil i najpre zagusi. Za flah ako se lepi, onda L profil se davno zagusio. Za cevi je tacno da se najmanje lepi ali i najmanje sitnicavu strukturu ostavlja posle sebe. Flah najbolje sitni zemlju. Pojedinacni rotori su dobri zbog kopiranja boljeg terena. Nisu nam svima njive 10+ kj i oremo sa klasicnim plugovima pa imamo razor na sredini koji koliko god da ga sredis opet tu imas nagib.

A kad je mokro i ne tanjiram, sacekam da se osusi.
 
Da dodje do toga da se zagusi L profil, od vlazne zemlje, ili sam rotor ne bitno dal je cev ili flah, prvo bi baterije blindirale i one bi se najpre zagusile, iz mog iskustva, ja sam sa L-om zadovoljan!
 
Kad tanjiras po mraku sa jakim traktorom i ne primetis na vreme povecanje otpora onda zagusi toliko da 2 sata odgusujem i psujem sve redom sto mi padne na pamet. L profil je u pitanju. Ovo se desilo 2 puta na uslugama koliko se secam.

No svejedno, svako ima svoje.
 
Sigurno mnogo zavisi i do strukture samog tla, kod nas recimo L profil zagušuje a čistači na tanjirači uspevaju da održe tanjire upotrebljivo čistim....
 
Nazad
Vrh