Table za obelezavanje sporih vozila.

Kad ih napravi cika, treba sutra da budu. Iznenadila ga kolicina (pregovarali na 30, a bice skoro 3X vise). Danas sam poslao table koje su bile za slanje, sad ove nase licno za tebe, MiroslavaK, Frenkija, Mucobiena I mene treba sutra ili najkasnije u sredu da budu gotove.
 
Jbm ti table, oteglo se kao daca... Jedino me tesi sto nisam dao pare, a s druge strane kapiram da sam mogao bar 2 telefona da obrnem do sad. :osmeh:
Ako ima piva na njivi eto mene. :ppozdrav:
 
Cvejo ja sam danas pre podne poslao, tako da bi neko mogao sutra da zamesi pogacu pri doceku kurira I tabli. :osmeh:
@Muccobieno jedino da zeznem nekog da vozi. :ppozdrav:
 
E meni stigla danas posiljka od N.A. i ovim putem bi se i zahvalio. i hvala za organizaciju...sto si se mucio zbog nas...:ppozdrav:
 
E da zaboravio,pa da nesto ne bi valjalo reko bi:osmeh:,ma sve je ok super su samo treba ih montirati,nego da te pitam,jel je u zakonu navedeno gde treba montirati kod prikolica(leva-desna )strana ili bilo gde.ako vec radimo "sve"po ps-u
 
Na osnovu Zakona o bezbednosti u saobraćaju i "Pravilnika o podeli motornih i priključnih vozila i tehničkim uslovima za vozila u saobraćaju", u članu 66,stav 3 i 4 Oznake sporih vozila obavezne su za vozila čija brzina ne prelazi 30 km/h,kao i vozila vrsta T,C,R,S.K1 ,K5 i K6,a moraju biti homologovane prema jednoobraznim tehničkim uslovima i postavljene prema standardu SRPS.Z.S2.856 (Sl.list SFRJ 27/89) i SRPS.Z.S2.856/1 (Sl.list SCG br.36/04) (stav 3).Tabla za označavanje sporih vozila postavlja se uvek na zadnju stranu sporog vozila i to tako da je vrh zasečenog trougla okrenut na gore,dok mu je osnovica paralelna sa površinom kolovoza.Tabla se postavlja centralno ,tako da je na polovini širine zadnje strane vozila.Tabla mora biti vidno istaknuta i u celosti vidljiva za vozače koji se kreću iza sporog vozila.Tabla za označavanje sporog vozila ne sme zaklanjati uređaje za davanje svetlosnih znakova na vozilu.Na skupu vozila tabla se postavlja na zadnjoj strani zadnjeg vozila.(stav 4).


Mada cu ja to na levi blatobran traktora, a za prikolice I sl na sredinu.
 
Table stigle :bravo:
za sada ce stajati ovako
:ppozdrav:
cxww.jpg
 
Na osnovu Zakona o bezbednosti u saobraćaju i "Pravilnika o podeli motornih i priključnih vozila i tehničkim uslovima za vozila u saobraćaju", u članu 66,stav 3 i 4 Oznake sporih vozila obavezne su za vozila čija brzina ne prelazi 30 km/h,kao i vozila vrsta T,C,R,S.K1 ,K5 i K6,a moraju biti homologovane prema jednoobraznim tehničkim uslovima i postavljene prema standardu SRPS.Z.S2.856 (Sl.list SFRJ 27/89) i SRPS.Z.S2.856/1 (Sl.list SCG br.36/04) (stav 3).Tabla za označavanje sporih vozila postavlja se uvek na zadnju stranu sporog vozila i to tako da je vrh zasečenog trougla okrenut na gore,dok mu je osnovica paralelna sa površinom kolovoza.Tabla se postavlja centralno ,tako da je na polovini širine zadnje strane vozila.Tabla mora biti vidno istaknuta i u celosti vidljiva za vozače koji se kreću iza sporog vozila.Tabla za označavanje sporog vozila ne sme zaklanjati uređaje za davanje svetlosnih znakova na vozilu.Na skupu vozila tabla se postavlja na zadnjoj strani zadnjeg vozila.(stav 4).


Mada cu ja to na levi blatobran traktora, a za prikolice I sl na sredinu.
Hvala N.A. na detaljnom objasnjenju...
 
kod mene toga jos dugo nece biti pola njih nema ni rotaciju jos a kamoli trokut!
 
Nazad
Vrh