Svinjokolj i ulazak u Evropsku uniju

Da li je neko cuo posto ce biti klanje u lokalnim mesarama?
Kod nas prvo mora veterinar da dodje da uzme bris od svinje pa da to pregleda,pa tek onda klanje...

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Да се не зеза него обележи. Ако иде кроз регистровану месару а још и ветеринарки инспектор види необележено и непријављено оде роба и казна. Узорак крви, нека засече вену на увету и узме узорак крви. То не мора ветеринар. Може и после клања да узме из слезине (ако се договоре са ветеринаром).
Или да ризикује
 
Čini mi se da je pod lokalnim mesarama mislio na mini klanice kojih ima po selima i gde ljudi uslužno kolju, možda nisam dobro shvatio, "bem li ga.
Za ozbiljnu klanicu već je druga priča.
 
Čini mi se da je pod lokalnim mesarama mislio na mini klanice kojih ima po selima i gde ljudi uslužno kolju, možda nisam dobro shvatio, "bem li ga.
Za ozbiljnu klanicu već je druga priča.
Da...nisam se dobro izjasnio,na te mini klanice sam i mislio.
Nego,cena me zanima koliko klanje ove godine?

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Све те мале кланице су у неком систему пријављене, знају ветеринари и инспекција за њих. И сам носим на клање у једну мини кланицу.
Не знам за ваш крај али овде чим виде стоку у приколици заустављају да преконтролишу.
Погледајте како су забранили у хрватској свињокољ и у двориштима.
 
U našem kraju 40din/kg usluga klanja, što bi se reklo sve na gotovo... danas odvezao dva komada uslužno kod mesara pa se usput raspitao...

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Navodno i po 35 neki rade okolina Sombora, to cu da vidim tek druga polovina decembra ::000::
 
I mi smo danas odvezli (odneli ko kako izgovara) jedno da naiđe na nož. 159kg a koliko će koštati, što kaže @Matić , platiti moram pa koliko košta nek košta. Ne moraju se truditi da zabrane kao u Hrvatskoj. Neće imati ko da radi za koju godinu.
 
Cilj svakog državnog aparata u svetu je da se na sve plati PDV i porez na zaradu. Da ti platiš PDV na proizvode i meso i da taj koji ti to čini plati porez na zaradu, državi to ne bi smetalo.
Moramo da shvatimo da je prirodna potreba državnog aparata da se povećava i da ima sve veća zahvatanja. Isto kao tumor.
Državni aparat nije tu zbog nas (i ako bi trebalo), oni su tu zbog sebe.
 
Da da, pogotovu kada vlasnici bace na deponiju uginulu krmaču koja je obolela od afričke kuge.
Ne razumem zašto ne osporiš ono što sam o veterinarima napiso jer je logično se prvo pozove veterinar, on pregleda zaraženu životinju i odatle nepresvlačeći se ode u drugu farmu da nešto rutinski uradi na životinjama.
Konkretno kod mene u selu nema bacanja po deponijama ili ja nisam čuo ili video. I ako neko baci to je izuzetak u nekoliko godina. A veterinari svaki dan obilaze farme.
Znam zašto sam napisao. Poslednji put kada je bila neka zaraza, veterinari su je doneli iz Kovilja iz zaražene farme i proširili po Kaću. Zaraza se tačno širila po redosledu kada su koji dan kod koga bili. Jer su danima odlazili u Kovilj i posle ušli po drugim farmama.
 
Има ли у селу непријавњених мини кланица или оних који кољу у двориштима више комада. Како решавају отпад?
 
Nemam pojma, ne učestvujem u tim rabotama. Hranim se u mesari. Nisam primetio bacanje istih po ataru, niti sam čuo da neko baca. Retko, ali zaita se retko dešavalo da neko u privatnoj režiji odradi jedno jagnje i to baci sa kožom i to se ranije dešavalo. Raspitaću se.
Velik problem nam je komunalni otpad koji se baca gde se stigne.
 
Nazad
Vrh