Svinjokolj i ulazak u Evropsku uniju

Ali zato su i plate i primanja dupla . To je ta racunica . Isto se zivelo i pre 10 i sada . Rast cena je pratio inflaciju . Prica o ekonomskom tigru i poredjenje plata od pre 10 godina i sada je politicki marketing i sprdanje . Ali glavno je to sto smo se za 10 godina zaduzili 20 milijardi e . E to je minus koji ne moze nikako u plus da izadje .
 
Još kao dete sam ovo izbegavao da gledam, prsti u ušima i bež u kujnu da ne čujem, bilo mi strašno.
 
Nije sve u poslu. Ima nesto i u druzenju i zalaganju. Dobro za misice, dobro za raspolozenje, imunitet se jaca... Generalno, ni 10% se ne trudimo kao nasi prethodnici.
Nem nista protiv ali... Polako sve se automatizuje pa onda majstor ima vremena da sedi i pilji u instagram fb i tiktok. Posle bude "al je s*r*a*n*j*e u zivotu"...
Da ne brkamo, ovi sto kolju 3-4-5-6-7-175252 svinja pa naravno da razumem masina za meso na struju, ovo na struju, ono automatizovano ali ostali sto kolju jednom godisnje 2komada pa im sve tesko... E to mi nije jasno.
Sam bi mogao sebastijanom dva komada do podne odraditi a do 3 i nadeve i mast istopiti.
Ne mislim na clana ljusha da me ne razume pogresno.
Njega ne smem da ljutim, koristim njegovu recepturu za kulen i kobasicu 😁
 
Loše hrani komšija, od 3 komada samo jedan kazan masti.

168, 157 i 138kg žive vage.
680812846bce567e733617f7a9924547.jpg


Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Ове што сам продао на 150 кг живе ваге 7-8 кг масти. И наравно јави се један како је мало масти и нису могли да праве све производе што су замислили. Он продао унапред чварке а робе нема.
 
Poslednja izmena:
Nema veze sa temom ali i nema odgovarajuća pa ipak ovde da se vidi kako čovek na livadi sam sredjuje i pakuje za 10 min .

 
Poslednja izmena:
Продао једног, договорили 130 кг без вагања. Ишао да сметам мало, и топим чварке. И ови се жале. Само 5 литара масти, где су чварци !!! Топио на бубњари, да не загори казан.
f75626fe3e161d6bae95b6c83c8bb4b6.jpg
1b498593c74592b7d71f90649e1a0467.jpg
 
Za lične potrebe, oko 300 kg. Komša ga zaklao, odrao, izudio, ja topio mast (70 kg), deo samleo, deo osušio, deo sveže. Od velike svinje ima dovoljno mesa za svaku namenu.
b1def4b672255bde3d2d97d35c8835fa.jpg


Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
NIje lose od 300 kg samo 70 kg masti: Mi smo prosle godine od 230 kg mangulice imali 80 kg masti. Bila je gradjena ko hrcak, sva okrugla
 
NIje lose od 300 kg samo 70 kg masti: Mi smo prosle godine od 230 kg mangulice imali 80 kg masti. Bila je gradjena ko hrcak, sva okrugla
Jel ti to 70 kg masti od mangulice ? Bas sam pre citanja tvog komentara gledao cene masti vidim da negde stoji malo preko 900 dinara 1kg . Ludilo od cena . A svinjska u prodavnicama ako je i ima preko 400 din.
 
Jel ti to 70 kg masti od mangulice ? Bas sam pre citanja tvog komentara gledao cene masti vidim da negde stoji malo preko 900 dinara 1kg . Ludilo od cena . A svinjska u prodavnicama ako je i ima preko 400 din.
Jeste mangulicina mast, trunku holesterola nema :) mogli bismo da prodamo masti, taman da skupim malo para za ovogodisnju svinju posto su cene bas onako evropske
 
Nazad
Vrh