Svinjokolj i ulazak u Evropsku uniju

Slikaću ja kad se setim kako izgleda dimljeno na domaćoj trešnji.
 
Ja imam tresnju i godinama susim na tresnji. Sas nemam svinja, samo ako nesto ne kupim pa da opravimo proizvode. Ja sam prwzadovoljan i bojom i šmekom od domaće trešnje
 
Juče i danas odrađena 3kom po 170-180kg.Napravljene kobaje i kulenje i istopljena mast.A napravljeni i posni čvarci,isceđena im duša. :haha:
c2905208d7024568de750bd74e1456f5.jpg
526b1f00639ab4d9a14337364a8a8604.jpg
8b674e50a80db6da54a37cbf22a2ff83.jpg
fd8674d4810fd14cbb89c18fcd0fef39.jpg
 
Poslednja izmena:
Gledao sam na yt nekog italijana pravi neku tradicionalnu italijansku "preradjevinu". Ide meso u pac odredjeno vreme pa onda nadeva u govedje crevo I ono sto mi je bilo najzanimljivije, busi crevo cackalicom i ostavlja tako da sazreva na vazduhu. Koliko bi to bilo pametno primeniti na nase preradjevine, konkretno na kulen?
 
Da svajcarski su swibo i isto tako kvalitetni. Jos da nadjem neki kvalitetni ostrac a sto jednostavniji bice dobro. Posto sam pravio one fazone sa smirglom i nije to to... Jer sam nosio noz na ostrenje i lik ga je ladno okalio (bio je crn) i sada se tupi naopako...
 
Juce obavljen svinjokolj 2 kom po 150 kg landrasa . Ja i brat sami otac mi bolestan i prvi put da je izostao sa klanja . Samo šurenje proteklo ekstra uz pomoc termometra ,zagrejana voda na 80 stepeni sva dlaka otpala kao depilacija da je uradjena ,pre se cekalo da voda provri pa se dodavalo hladne pa il je oranija duboka ili plitka retko kad da se ubode kako treba . Omamljivac na struju i termometar glavni alat za klanje.
 
Nazad
Vrh