Svinjokolj i ulazak u Evropsku uniju

sova

Član
Učlanjen(a)
4 Feb 2011
Poruka
2.535
Izvini sto pitam, a sto ''za 29.11.'', jel' se to kod vas jos praktikuje klanje za dan republike?

dobrodol

Član
Učlanjen(a)
25 Dec 2010
Poruka
2.444
Ja uvek koljem ranije od tog datuma...
Tj. "da vreme dozvoli"...
Ove godine sam TO obavio 17.Novembra, prvi u selu...
Tako sam istovremeno otvorio sezonu "zabijača"...

grabik

Član
Učlanjen(a)
5 Avg 2015
Poruka
1.988
Jednu takvu uredismo za 29.11. Mast savrsena, čvarci malo potvrđi, ukus odličan, kobasice probali već, vrhunske. U stvari najveći problem je bio kad smo je odabrali bila je 180 kg, kad smo trebali da koljemo, ona spala na 160 kg umesto planiranih 200kg ::lose::. Nije nam gazda rekao da je u teranju, a možda i on nije znao to kad smo pričali, kako god, nije nista jela mesec dana, poludela i masti i čvaraka malo, ali meso za sušenje, odlično
Ovo me podsjeca na vic , ali moram prvo da razjasnim onima koji ne znaju da na zapadu ima zemalja gdje su javne kuce legalne i pravo ulaza imaju samo muskarci kao klijenti i zene samo ako su zaposlenice.

Vic ide ovako,

u brijacnici dva gosta se briju, prvog brica zavrsio i poceo brica da da ga parfemise.

Gost br1: jesi li lud, sa tim parmemom, da mirisem kao u javnoj kuci i kad dodjem kuci da me zena ubije.

Gost br2: mene mozes slobodno da naparfemises , moja zena nezna kako mirise u javnoj kuci.

Jeo pa znam , meso od krmace koja je u tjeranju ili bucanju se osjeti, osjeti se najvise miris kod pecenja u kuhinji , ni priblizno kao kod nestrojenog , na ovo mislim na nutrake koji su strojeni ali ostao jedan unutra i kad pocne da skace oko 50-tak kg i onda se zakolje kod pecenja katastrofa od smrada , nekako hladno meso i moze da se jede ali to vecinom pojedu psi. Sada to moze veterinar da izvadi , ali pitanje je isplativost , jer kod nas za takav zahvat deru vise od 50E po komadu.

deks

Član
Učlanjen(a)
1 Mar 2017
Poruka
1.012
Ne zaju sta valja, Maticu

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

grabik

Član
Učlanjen(a)
5 Avg 2015
Poruka
1.988
Pre neki dan bio u Hr. Oni tamo beleze svinje kada su za prodaju tako da na "crno" za klanje prodaju koliko hoćeš.Eto toliko o eu.

Ne znam sta mislis sa tim "beleze svinje kada su za prodaju" , koliko je meni poznato EU nije zabranjivala neke tradicije koje su se odrzavale prije ulaska , pecenje rakije , klanje svinja itd.

Nesto je drugo kod vas u Srbiji , postoji proruski lobi koji je protiv ulaska pa malo malo neko napise neku glupost u novinama i izazove histeriju a nema veze sa mozgom ni propisima u EU.

Kao pre nekoliko dana za GMO.

Inace trenutno je cijena kod mene , 15kn /kg u polutkama ili 13kn/kg zivi.
Ja jednog kupio za kobasice i preradu zaklane polutke neka kila manje od 250kg, isto 15kn.

mityoo

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Dec 2008
Poruka
9.142
Fina roba! Taman toliko su i strafte bile deblje... na mojoj slici je cela slanina debljine manje od 30mm.
Ali sve to nevalja! Treba nama cika Toenis da nam pokaze kako se gaje svinje...
::lose::::lose::::lose::::lose::::lose::::lose::::lose::

Vrh