svastara

Nije bila naduvena, niti je skripala zubima, ali joj se osjetila kicma pod rukom jer smrsala...
 
Poz drugari, prije neki dan sam isao u veterinarsku ordinaciju dole u Gorazde i trazio nesto preventivno za kunice, i oni su mi dali trisulfon... Pa da vas pitam za sta je on dobar, i koliko je dobar?
 
To ti je isto kao i Sulfamidin sto se proizvodi u Srbiji samo sto ono Slovenci prave. Sluzi za ciscenje zivotinja od mikroorganizama, bakterija, proliv, kokcidioza... Kao neka gorka so.

Najbolje bi ti bilo da dajes Neosulfox P ako mozes da nabavis a verujem da mozes posto si tik uz Srbiju. To ti je najbolja preventiva po meni dajes povremeno i neces ni videti K od kokcidioze. Maticnim jatu dajes 5 dana vezano u mesecu a tovljenicima dajes nesto cesce do 3 meseca starosti i naravno posle meso u serpu :osmeh:
 
.Pajko ja koristim uglavnom sulfamidin, i nisam imao problema sa kokcidiozom. Zanima me kako im doziraš Neosulfox P, koliko im vremenski daješ.::pomoc:;
 
Ja maticnom jatu dajem jednu kafenu kasicicu ravnu na 6L vode. Onaj balon od vode sto se prodaje po prodavnicama je od 6 litara nekako mi najzgodnije uspem litru dve vode i onda ubacim 1 kasicicu Neosilfox P i dobro izbuckam da se rastvori onda ga posle dopunim do kraja vodom i promuckam jos malo. Bitno je da se ne zgrudva prasak. Dajem im 5 dana mesecno vezano nezavisno dal su skotne prazne dal doje nista ne smeta.

Malima dajem cim ih odbijem od majke sa 1 mesec starosti pa sve do 3 meseca starosti a posle ih koljem. Sve zavisi koliko imas komada ali njima dajes cesce mozes 3 dana vezano svake nedelje. Mozes 5 dana vezano pa svake druge nedelje da im dajes. Prasak nije skup ja pola kg placam oko 500din i to mi traje oko godinu dana. 10 dana pre klanja ne dajes im Neosulfox P i ne dajes im granule.

Radi orjentacije potrosnje praska ja imam 2 zenke i muzjaka kao maticno jato a kote mi se 6 puta godisne svaka prosek malih je u leglu tu negde oko 8 pa ti racunaj koliko bi godisnje praska potrosio.
 
Pozdrav.Mene interesuje ako je neko imao isto iskustvo.Ubacim zeca kod zecice i umesto da on skace na nju ona vija njega i skace ona na njega a ne ona na nju.Sta bi to moglo biti da li neko zna.Krene i on na nju ali medjutim ona mu pobegne i krene skakati na njega.To je bilo sad ova dva puta,mozda se promeni stanje ali za sada je ovako pa mi kazite ako iko zna sta bih to moglo biti!!!?
Muzjak ima oko 9 meseci a zenka preko godinu ipo dana ako vam to ista znaci!
 
Uf meni se to desavalo i nista lepse od toga uvek kad sam ubacio zenku kod muzjaka i kad je pocela ona njega da juri pa se tako jure u krug i onda kad je zekan dovati kresali su se po 4 5 puta u cugu :D 100% tada je ostajala skotna.

Pogledaj polni organ zenke ako je crven tj bordo kao trula visnja ili vuce na plavicasto onda ona hoce samo ti je zec onda izgleda lenj. Ako iams drugog muzjaka ubaci je kod njega.
 
Pozdrav kolege kunicari, kao srednjoskolac i student bavio sam se ovim lepim i korisnim hobijem. Drzao sam Novozelandske bele i ovnolike, medjutim nakon odlaska u vojsku situacija u kunicarniku je bila katastroficna pa sam kvalitetne primerke poklonio i rasprodao, ostalo poklao, kaveze ustupio. Sada u ovo vreme, kada bi meso kunica bila fina dopuna ( usteda ) kucnom budzetu ponovo vracam ideji o dva tri zenke i jednom muzjaku. Kako me interesuju panonski kunici moze li mi neko od clanova poslati brojeve Megi-ja i Gabesz20 kako bi ih kontaktirao jer na forumu nisu bili aktivni u zadnje vrme.

Pozdrav iz Nisa
 
Imam pitanje. Muzjak mi je pre 10ak dana opario zecicu danas sam je pustio opet kod njega da proverim da li je 100 posto skotna,bila je nervozna,skicala,bezala ali je uspeo nekako da ubaci jednom...prvi put kada sam je pustio kod njega brzo je ubacio 4-5 puta i nije bila nervozna i nije se mnogo opirala? Muzjak je ovnoliki star 6,5mes.
 
Pozdrav kolege kunicari, kao srednjoskolac i student bavio sam se ovim lepim i korisnim hobijem. Drzao sam Novozelandske bele i ovnolike, medjutim nakon odlaska u vojsku situacija u kunicarniku je bila katastroficna pa sam kvalitetne primerke poklonio i rasprodao, ostalo poklao, kaveze ustupio. Sada u ovo vreme, kada bi meso kunica bila fina dopuna ( usteda ) kucnom budzetu ponovo vracam ideji o dva tri zenke i jednom muzjaku. Kako me interesuju panonski kunici moze li mi neko od clanova poslati brojeve Megi-ja i Gabesz20 kako bi ih kontaktirao jer na forumu nisu bili aktivni u zadnje vrme.

Pozdrav iz Nisa

Pošalji im poruku na private i dobićeš kad tad odgovor!!
pozzzz....
 
Imam pitanje. Muzjak mi je pre 10ak dana opario zecicu danas sam je pustio opet kod njega da proverim da li je 100 posto skotna,bila je nervozna,skicala,bezala ali je uspeo nekako da ubaci jednom...prvi put kada sam je pustio kod njega brzo je ubacio 4-5 puta i nije bila nervozna i nije se mnogo opirala? Muzjak je ovnoliki star 6,5mes.

Miljane ja isto drzim panonske isto imam zenku koja stalno bezi i cvili, cak i muzijak ne padne kad je upari, a redovno se koti nakon 32 dana i odlicna je majka, nebi trebalo da bude problema, pozdrav.
 
danas se preselili u zamrzivač /panonci/

abcd0002.jpg
 
Jel mozes mi pojasnis postupak susenja zeca?
Ja samo cekam da dedini zecevi nabiju jos koje kilo pa da se zakolje dva tri :) za krstovdan smo ispekli jedno uhhhh plus dva jelen piva jaoooj ma milina
 
Postar vrlo jednostavno, zeku presečeš na dve polutke kao svinjče, jedno tri do četri dana u salamuri,i tri do četri dima kako ko želi. Pa onda kombinuješ dali sa kiselim kupusom ili sa pasuljom, a može i kad se kuva sarma pa izmedju sarmica, šta da ti kažem to će ti isto i Sremac reći/ što mi ovde u sremu volimo sušeno/:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Hahaha............Bravo Crni!!!!!!!!!!!!
Sremac trudimo se trudimo, i tvoji mešanci će biti dobri za rernu, za ražanj. Ma sa zekom svako jelo je lepo.
 
Nazad
Vrh