svastara

I mene interesuje zagrevanje kotilica, dali stalno prisustvo svetla može da poremeti ishranu ostalih kunića.
 
E ljudi sta se radi kako vam kunici podnose minuse?
Bilo je price oko postavljanja sijalice ispod kotilice pa kako ste to izveli i da li je urodilo plodom?
I da li su vam kotilice od daske ili limene?
Pa ja to nisam praktikovao,kotilice su mi od laminata,dobro ususkane pune slame i dlake koje zenka ocupa,i do sada mi nije bilo problema,a bio je pre neki dan i to dobar minus,jedino nema pomoci kada se mali zekan zakacen na sisu izvuce izvan gnezda e onda se smrzne nazalost...A sto se tice svetla po meni to nema veze sa ishranom ostalih zekana tj ne utice na njih!
 
Ja tempiram da mi minus nehvata male zecice ,imam dva gnezda stare mesec i po mozda i jace za njih nema zime a sto se tice manjih jako tesko jedino ko bas ima prostorije gde bi bilo u plusu .Ja licno odmaram zecice ,i nebi da se muce ni oni ni ja.
 
A meni treba da se kote dve krajem meseca. Mislim da će biti ok prostorija je 95% zatvorena, kotilice su od iverice ima samo otvor 200*200 dosta slame i sad zavisi koliko će se zečica očupati / pa šta bude/ PKB koliko vremenski odmaraš zečice od zadnjeg koćenja. pozdrav
 
Petla je uhvatio sneg u haremu pa ga ne puštaju nikako odande a pošto ga ne puštaju on radi li radi pa nema vremena da se javi.
 
Trenutno radim druge stvari ne stizem da se bakcem sa zecovima. Na prolece cemo poceti iz pocetka. Sta ces takav ti je zivot bratac. :ppozdrav:
 
Crnomarkovicu zavisi kako se zalomi otprilike bude to tri meseca .Krajem februara ,opet zavisi do vremena neki put i ranije pustam mada sredjivo ovih dana kaveze malo i pustim zecice po objektu i svaka bi sama da udje kod zekana jadne se propinju grebu oko njegovog kaveza usle bi ali sipak .Mozda ce se ova zima ispucati u decembru i januaru pa ce popustiti u februaru videcemo .I meni je poprilicno zatvoren objekat nema samo prozore ali sam nesto improvizovo i nisu zazidani zabadi to nisam stigo da uradim ,ali nece ti pomoci to sto navodis ,mrka kapa posto najavljuju ispod -20 a znas i sam ovih par godina kako je bilo .Par dana je zagudilo zesce i prosle godine smrzavalo je sve zivo.
 
Izgleda da ću morati da im ugradim one sijalice za piliće. ili jednu kvarcnu grejalicu pa da im malo dogrevam, bilo bi mi šteta da mi propadnu dva legla.:ideja:
 
Poslednja izmena:
Danas sam bio kod bake,zeke na sve strane,preko 15-ak komada,nikako da ih izbrojim tacno,dosta belih ima heheh. Jedno leglo vec zaklano i slozeno u zamrzivac, drugo leglo stari oko mesec dana trckaraju uzivaju ima ih bar 10-ak,trece leglo ima oko nedelju,dve nisam ih izbrojao,starije tj zecice i zekane nisam ubrojio u ove brojke. Uglavnom nije im zima za sad.
 
Hteo sam sad na vikend,da spremim u pusnicu par zeka,al trenutno mi tamo stoji mesto suseno,pa da se ne skida samo zbog toga. Dobro zima tek dolazi,ima jos vremena :ppozdrav:
Hvala kolega Crnomarkovic :)
 
Tako je Postar,zima je tek krenula a najvaznije je da ima usatih pa da mozemo svasta da pravimo sa njma,ja cu moje da susim posle nove godine imam nekih 25 komada koji su oko 2.5kg,taman da se jos do kraja meseca malo potkoze i sigurno 8 komada ide u pusnicu...:ppozdrav:
 
Tako je Postar,zima je tek krenula a najvaznije je da ima usatih pa da mozemo svasta da pravimo sa njma,ja cu moje da susim posle nove godine imam nekih 25 komada koji su oko 2.5kg,taman da se jos do kraja meseca malo potkoze i sigurno 8 komada ide u pusnicu...:ppozdrav:

Na koju visinu ih susis? Kod mene u pusnici imam odredjene visine na koje kacim 3mesta,ne znam tacno al cu izmeriti.
 
@Pera NS 91 jel ti ovo Orijas na slici na avataru?

- - - - - - - - - -

@Pera NS 91 jel ti ovo Orijas na slici na avataru?
Da imam muzjaka i 2 zenke cistokrvnog Belgijskog orijasa!

- - - - - - - - - -

Na koju visinu ih susis? Kod mene u pusnici imam odredjene visine na koje kacim 3mesta,ne znam tacno al cu izmeriti.
To je kod mene tata zaduzen da radi ipak ima vise od mene iskustva u tome,moram ga pitati al na nekih 2 m mozda malo vise!
 
Nazad
Vrh