svastara

Pozdrav svima...Kada kupis mladu zecicu ona ima miris drugog legla i nemozes je spojiti sa zenkama iz svog legla..Ona mora imati svoj kavez tu dobije preventivu i zastitu koja traje oko 15 dana i ide u kavez gde ce donositi mlade.Pogotovo zenke starije od tri meseca se nepodnose ako nisu odrasle zajedno..Tuce mogu biti veoma opazne jer nanose povrede.Na travi ja pustam samo mlade od mesec i vise dana.Da malo budu prirodna kosacica..
 
Posle 3 meseca starosti pocinju da se biju iz istog legla a kamoli da se donese iz drugog.
Kada se biju zecice to je vise da neka preuzme glavnu rec.
Uglavnom kada navrse 3 meseca ili ih kolji ili ih razdvajaj u zasebne kaveze.
 
Hvala na savjetima... :osmeh: poz

---------- Poruka napisana 12-07-12 u 09:34 ---------- Prethodna poruka je 09-07-12 at 15:05 ----------

Dobro jutro kunicari, evo danas je praznik! Necete valjda nista raditi,dajte da malo ubijemo ovu dosadu pisite nam sta bilo?! Ima li kakvih novosti kod vas o kunicima, da li parite ili kotite zecice?
U mene je prekljuce uginuo jedan zekan, imao je msm 1 kg...nesto ga je izvuklo iz kaveza, kasnije kad sam ga nasao teturajuci je hodao i uginuo nakon pola sata... :-(
 
Meni se okotila Hajkomka,prvi okot,9 malih,ispod proseka,ali prvi put bilo i zecici i zekanu,pa cemo im oprostiti :) A dva dana posle toga se okotila Kalifornijska,kombinacija opet sa Hajkom muzjakom,jos su mali pa ne vidim koliko ih ima...A za nekih 10tak dana treba da se okoti Panonka,opet kombinacija sa Hajkom,pa cemo videti,sve u svemu moram da pravim jos kaveza,nema vise prostora :)
 
Pozdrav kunićari..:osmeh: Interesuje me posto je trenutna temperatura veoma visoka dali postoji mogućnost da se kunići pare :sta: Negdje sam pročitao da tokom veoma niske temperature i veoma visoke temp. kunići neće da se pare... sta da radim... Hvala :ppozdrav:
 
Ja sam pustao mladu panonku prvi put i hajkoma pre neko vece,oko 10 uvece,bacio se,e sad da li ce biti nesto videcemo..a brat mi je donosio 2 puta njegovu zenku i zecica ni da cuje,iako se zekan polomi oko nje,e sad da li je do temperature ili cega vec ne znam..Javili su za vikend malo zahladjenje,pa gledaj grabi rano ujutru ili kasno uvece ih pustaj,kad je malo manja temperatura,mozda i bude nesto :)
 
I ja sam pustao zečicu da se pari prije par dana ali nisam siguran da je skotna, kada pustim zeca on uopste ne skače na nju . :osmeh: ( možda je i skotna ko mu ga zna ) :ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
Sajo ja sam moje dve panonke puštao kod zeca,jedva su dočekale odma dižu zadnji deo,:cool:očekujem okot oko 25.

---------- Poruka napisana u 22:38 ---------- Prethodna poruka je at 22:32 ----------

I sajo obavezno puštam da zekan obavi dva skoka sa prevrtanjem na stranu, kontrola za pet dana,ako je skotna obično beži i cvili,:haha::haha:
 
E crnomarkoviću upravu si danas sam pustio zecicu kod njega ona mu bježi i cvili mislim da je oplođena...:osmeh: koćenje očekujem 7-8 avg.... :haha:
 
Poslednja izmena od urednika:
Jbm li ga, 5 km (250 din.) 1 kg...skupo u vraziju mater, a kod nas u Bosni nzm gdje mogu kupiti hranu koju jedu i Činčile jer sam cuo da je to sve isto, to bi kostalo 1 km (55 din.) 1 kg... poz iz Čajniča :osmeh::osmeh:
 
Jbm li ga, 5 km (250 din.) 1 kg...skupo u vraziju mater, a kod nas u Bosni nzm gdje mogu kupiti hranu koju jedu i Činčile jer sam cuo da je to sve isto, to bi kostalo 1 km (55 din.) 1 kg... poz iz Čajniča :osmeh::osmeh:
Baš paprena cena, pa zar nema nikakve granule iz srbije ili hrvatske dac se kupe kod vas, ako kupuješ ove skupe neznam gde ti je tu ekonomska isplativost, osim ako si finasiski dobrostojeći.
 
Moram pitati moju strinu gdje je nabavljala hranu za Činčile, kazu da moze i za kunice... Nesto malo zeleno, ne mnogo dugo u obliku valjka! A nzm ti ja sta su ti granule, ako moze neko da mi objasni kako izgledaju, i one i tritikal? Bio bih vam zahvalan.. :bravo::haha:
 
Druze, ta hrana sto kupujes u marketima je gotova hrana za kunice, koji se drze kao kucni ljubimci..
Kao ono izmet kunica nema miris...
A briket ti izgleda bas kao i za cincile samo druga formulacija..
Vidi tu u Gorazdu ili Visegradu (mislim da su ti bliziu) u prodavnicama stocne hrane mozda naletis da je ima..vidi i sa prodavcom da ti nabavi vrecu dve, mozda upali..
Kod mene je bilo u jednoj prodavnici 8km 10 kg, tad mi nije trebala, sad kad mi treba nema je nigdje niti hoce ko da nabavi ...
Po savjetu jednog kunicara, hranim ih detelinom i zitaricama..zasada je sve ok i lepo napreduju...č
pozdrav Goran...
 
Ovu kesicu sam kupio u Gorazdu, ali nema vecih (jeftinijih) pakovanja. Cim budem o5 isao moracu malo bolje potraziti, a maloprije sam poznjeo psenicu, ima da se zecevi obraduju.:bravo::cool::haha:

---------- Poruka napisana 22-07-12 u 20:17 ---------- Prethodna poruka je 19-07-12 at 22:30 ----------

Jos jedna nedelja, i o5 niko nista ne pise?! :sta:
 
Pozz drugari, nisam imao neta pa vam nisam mogao ni pisati... Isao sam u Focu, Gorazde, Visegrad, ali nigdje nema hrane na veliko za kunice samo male kesice za kucne ljubimce, narucio sam u Foci kod jednog covjeka pa ako donese, donese, ako ne, onda jbg!!! Dolazicu ako Bog da, u Gucu jos malo pa cu negdje potraziti uz put!!! A trenutno ih hranim: sijeno, detelina, maslacak, kukuruz, jecam, psenica, suvi hljeb, mrkva... Mislim da im je to vise nego dovoljno??!!! Cime ih ti hranis druze??? :osmeh::bravo:
 
Mada ovo nije mesto za oglase,evo ja poklanjam patuljaste kunice.
Moguca i dostava u toku sutrasnjeg dana,na pravcu Kraljevo-Beograd.
 
Nazad
Vrh