svastara

Kupio sam granule za jagnjad posto nije bilo gebi granula kaze da zecevi mogu da napreduju isto...zanima me vase iskustvo?
 
Za sada to mi je jedino rešenje,postavio sam i dva mala ventilatora da meša vazduh u pprostoriji,a flašu zaledjenu od dve litre kad im stavim u kavez oni odmah poležu oko nje skoro se flaša i nevidi,ali szasad podnose, samo da ne bude još većih vrućina. Poz...
 
Dosta ljudi se zale na njih da nisu bas dobre za kunice mada znam neke odgajivace koji samo njih koriste da li sto nemoze da nabave druge ili jednostavno ih mrzi ko ce znati.Uglavnom potrazi za kunice.

Evo ja sam stavio u plastican bokal flasu od 1.5l zaledjenu kao sto ti kazes okupili su se oko nje nekondezuje im po kavezu a prosto vidim da bi da udju u bokal.
:)
 
Poslednja izmena:
E hvala na dobrodoslici, zecici su mi jos mali...cetvero po 2 mjeseca, dvoje tri mjeseca i jedno cetiri mjeseca. trenutno su u kavezima koje sam napravio za prvu pomoc, dok nisam vidio sta vi pravite i pokazujete na forumu! Onda sam i ja poceo da pravim kavez na tri sprata, ali nemam vremena da ga zavrsim jer sam prezauzet kosanicom. :D Tri su mi Njemacki sarci, jedan orijas, jedan mjesanac holandskog i jos nekog, a ova dva su mi mjesanci engleskog i nzm. jos kog!? Kad ufrstuljim kako se izbacuju slike pokazacu vam ;)
 
Esuper i ja ću sutra to isto, sad su tek počeli da jedu ceo dan samo piju vodu, i danas sam kupovao granule samo farmkomerc 15% i jabukine a njih neću, a jedan prodavac mi je čak nudio hranu za golubove.

---------- Poruka napisana u 22:01 ---------- Prethodna poruka je at 22:00 ----------

A suvu detelinu im dajem samo ujutru i uveče kao jedan obrok ostalo granule koliko žele.

---------- Poruka napisana u 22:05 ---------- Prethodna poruka je at 22:01 ----------

http://youtu.be/PMOH1ePSMqk

---------- Poruka napisana u 22:07 ---------- Prethodna poruka je at 22:05 ----------

NIKOLA evo ti video klip za postavljanje slika i sve će ti biti jasno, jako jednostavno
 
Hvala... :)

---------- Poruka napisana u 22:39 ---------- Prethodna poruka je at 22:24 ----------

dsc00039.jpg

dsc00040.jpg

dsc00042.jpg

dsc00043.jpg

dsc00045.jpg
 
E da zaboravio sam da pitam kad sam klao kunice kod jednog muzjaka samo kod jednog sam primetio da su mu ispali testisi zbog cega li to moze da bude sad sam se setio pa reko da pitam..... :)
 
Ne smeju se pariti u srodstvu stvaraju se degenerici slabo napredovanje deformacije mada moze da se desi da nema nista od toga,ali opet zdrava logika nalaze da se neuparuju.
 
Evo ja danas nisam bio dokon pa sam zaklao neka 4 mesanca imaju ocisceni cisto 1600g pola je otpalo.....a evo i neka slika.... :osmeh: sad je ladno :ppozdrav: za ovu vrucinu ubilo se a uz to i gulas...Napravio sam im frizuru od dzigerice posto samo crnu ostavljam a belu bacam doduse nisam jos ni probao..

---------- Poruka napisana u 15:53 ---------- Prethodna poruka je at 15:49 ----------

2ce2f15.jpg


---------- Poruka napisana u 15:55 ---------- Prethodna poruka je at 15:53 ----------

11qixd4.jpg


---------- Poruka napisana u 15:57 ---------- Prethodna poruka je at 15:55 ----------

15s7874.jpg

Melem za oci hahahah.... :)
 
A nezoves me na klanje i na gulas.
Dobro dobro.

P.S. Pohvala za obradu kunica svaka ti cast ispali su bolje nego prvi put.
A verujem i da je gulas bolji.
:)
 
Naravno pravi je posao kada se uredi odjednom 30-40 kunica pa koje god da su kilaze.
Lepo se napuni zamrzivac.
Secam se moj komsija kada je drzao kunice ode na pecanje ponese 10-tak zivih kunica paskaju travicu dok ona peca i svakog dana jednog po jednog.
 
Ma ja sam uredjivao hvala sam bio kuci pa mi bilo dosadno ja reko daj da pokoljem sta vise da ranim imaju dosta....bice i 30 i vise okram :osmeh:
 
E ajde da napravimo nesto sa dzigericama mozemo ih na rostilj ako ce vec da ih bude 30-tak.
 
Nazad
Vrh