svastara

Ja uzimam Gebijeve za kunice,kvalitet odlican,uopste nema prasine,cak ne ostaje ni kada jedu,samo je cena malo paprena (530 din),a to sto uzima Marko msm da nije preporucljivo za kunice,iako je cena primamljiva...
 
Ja za farmkomerc imam samo recii hvale.
A vidi se i po kilazi da su dobre.
Ja stvarno nemam problema sa prasinom.
Inace poskupele su 370din su za tovne a 400din su za kunice do 60 dana.

---------- Poruka napisana 18-06-12 u 01:46 ---------- Prethodna poruka je 17-06-12 at 23:23 ----------

Idemooooooo...
:)

---------- Poruka napisana u 09:49 ---------- Prethodna poruka je at 01:46 ----------

Zanima me posto dosta ljudi sa foruma drzi vise kunica za tov na betonu sa prostirkom ili na daskama kako se taj sistem pokazao leti zbog vrucina?
Kada kazem vise kunica mislim 20-30 na jednom prostoru.
 
Poslednja izmena:
Nema prasine samo mi se jednom dogodilo ali nije bilo mnogo nista strasno imaju lep miris a kunici samo cepaju.....:osmeh:
Kako nema okram prasine i meni je imalo dok sam uzimao al dobro tvoji jedu i prasinu i sve...... :)
Meni sa mesec dana kunici kojima je otac novozelandski hranjeni ovim granulama imaju tezinu ko panonci tako da probajte,lepo mirisu granule nema da smrde ko hoce poslacu mu link da vidi.....A gebi za kunice su savrsene samo sto su skupe......Farmkomerc mi je slabo poznata marka i imaju neki miris ko govno da izvinete.... :cool:
 
Meni licno odgovaraju zbog cene mada jedino sam sa Farm bio uporan gebi za kunice mi se cine dobre ali neznam kakav je prirast i da li opravdavaju razliku u ceni.
Ja kao i vecina kunicara uzimam ono sto mogu da kupim u svom gradu farmkomerc mi je najstabilnija ponuda
 
Poslednja izmena:
Pa meni je prirast extra jos mesanci pre sam uzimao dvojku taj gebi sto sam rekao ali sad uzimam 1 i extra su ima 16%.......prvi kunici su mi slabo napredovali nzm sto dal je bilo do zeca ili nesto drugo nzm sad od iste zecice napreduju ohoho a otac je novozelandski......
A vidi se i po mojim zecicama nijedna nema ispod 6-7kg,ali svako kupuje ono sto mu odgovara
 
Mislio sam na gebi od 10kg za kunice one su oko 550-570din
Za te pricam.

Kod tebe su se te gebi dobro pokazale.
Bolji je gebi kec bolje napreduju.
 
Nasao mi stric upravo zeca (bas zeca,divljeg!!!) u basti,upleo se u travu i zamalo da ga udari motikom!!Doneo mi ga,velicine je otprilike kao ovi moji mali sto su stari 3 nedelje..E sad sam u dilemi koliko je star?? Da li sisa i dalje,posto je nadjen u basti,van gnezda!!Dao sam mu u kavez malo sena,granula i razblazenog mleka...Malisa je prestravljen,ne pomera se iz mesta od kako sam ga ubacio u kavez...Cuo sam da je vrlo tesko pripitomiti divljeg zeca,posto su veoma suicidni,jer imao neko ovakav slucaj,i da li je uspeo da odneguje malog..Sada i ako ga pustim u prirodu,pitanje je da li ce se snaci,posto je daleko od majke...
 
Jes bolji kec ali ove za kunice su skupe jbg 550din mnogo....... Stanke kupi macje mleko u prahu i to mu daj ako mislis da zajebavam poslacu ti link da hrane sa macijim mlekom ima snimak..... ;)
 
Nasao mi stric upravo zeca (bas zeca,divljeg!!!) u basti,upleo se u travu i zamalo da ga udari motikom!!Doneo mi ga,velicine je otprilike kao ovi moji mali sto su stari 3 nedelje..E sad sam u dilemi koliko je star?? Da li sisa i dalje,posto je nadjen u basti,van gnezda!!Dao sam mu u kavez malo sena,granula i razblazenog mleka...Malisa je prestravljen,ne pomera se iz mesta od kako sam ga ubacio u kavez...Cuo sam da je vrlo tesko pripitomiti divljeg zeca,posto su veoma suicidni,jer imao neko ovakav slucaj,i da li je uspeo da odneguje malog..Sada i ako ga pustim u prirodu,pitanje je da li ce se snaci,posto je daleko od majke...

Nece preziveti bolje ga pusti na slobodu ja sam pokusavo par puta i sad vise i ne pokusavam. Kod mene su svi strajkovali gladju odbijali i chranu i vodu a imao sam i slucaj da trci po kavezu i glavom udari o zid kaveza i ubije se.
 
To ti je tek rodjeni divlji zecic , ili je star par dana , ako ti je jos ziv i nece da jede gurni mu glavu u vlijeko pocece da pije ili pokusaj na cuclu ja sam nekoliko odhranio kao djecak ali ga nemozes nikada pripitomiti jer ce ti prvom prilikom pobjeci , inace radjaju se sa dlakom i ne prave gnijezdo ko kunici u blizini mozes naci jos kojeg jer ih okotu u po 10 metara razdaljine i mogu odma da jedu . probaj sa svjezom travom jedu posle 2 do 3 dana od rodjenja . Mada mislim da je najbolje da ga pustis tamo gdje si ga nasao tako su u najvece sanse da prezivi
.
 
Pa ne verujem da je tek rodjen,kazem ti da je velicine kao ovi moji stari 3 nedelje..mada mozda lupam i gluposti...Nema sanse da pobegne,to je sigurno,samo da ne ugine :/
 
Sa 2 dana starosti bude velicine ljucke sake i vec ga je tesko uhvatiti , radjaju se mnogo veci od kunica i kompletno opremljeni za zivot u divljini , nemogu se razmnozavati sa kunicima . jeli poceo da jede probaj da mu glavu umocis u mlijeko , i davaj u svjezutravu to jedu u divljini .
 
Pozdrav ljudi, ja sam Nikola iz Čajniča, RS. Imam 23 god. i zelim da se bavim kunicarstvom zbog kucnih potreba za mesom. Vec imam 7 kunica, od kojih su 4 zenke i 3 muzjaka. zelim da me malo posavjetujete oko toga, kako sta raditi?! poz:osmeh:
 
Pozdrav ljudi, ja sam Nikola iz Čajniča, RS. Imam 23 god. i zelim da se bavim kunicarstvom zbog kucnih potreba za mesom. Vec imam 7 kunica, od kojih su 4 zenke i 3 muzjaka. zelim da me malo posavjetujete oko toga, kako sta raditi?! poz:osmeh:
Pozdrav nidžo, savete ćeš dobiti jer na ovom forumu ima iskusnih kunićara, ali nam navedi šta držiš od ušatih:cool:

---------- Poruka napisana u 15:58 ---------- Prethodna poruka je at 15:55 ----------

i kako vam zeke podnose ovu vrućinu.
 
Dobrodosao Nidzo pitaj sta te zanima.
Higijena je na prvom mestu zato prema tome moras napraviti odgovarajuce kaveze gde ce da izmet i mokraca propada.

Kunici nikako samo brekcu.
Danas sam ih malo razredio ali dzaba dok nenapravim kaveza jos ovih dana.
Moracu i ja da stavim one zaledjenje flase samo bih ih istavio u neku posudu da nebude vlazno u kavezu.
Mada kondenzacija je nezgodna.
 
Nisam rekao da gresis cak dobra je ideja i ja sam razmisljao o tome da im stavim u neki su sa vodom i da im hladi vodu.
Nego posto su visoke temperature kada se led topi pod uticajem toplog vremena kondezuje to sa spolje strane flase i da kaplje po kavezu ukoliko se flasa nalazi u kavezu a nikakav sud ispod nje.
Ako kaplje po kavezu onda ce i kunicima noge biti mokre itd.
 
Nazad
Vrh