svastara

Zenke taj "majcinski instikt" ispoljavaju na mnogo nacina a mi primecujemo samo promenu u ponasanju.
Da treba duže vreme provesti i posmatrati ih,a ujedno nemožeš sve znati.

---------- Poruka napisana u 11:45 ---------- Prethodna poruka je at 11:43 ----------

Da treba duže vreme provesti i posmatrati ih,a ujedno nemožeš sve znati.
Zato je ovaj forum da bi razmeneli znanje, i ko nezna da bi nešta naučio barem ono osnovno.
 
Tako je,ovde sam stekao i dosta prijatelja.Mnogo sam vremena proveo sa kunicima i ko god zeli da ih gaji,trudim se koliko god mogu da pomognem.Pozzz
 
Simovicu nesto su mi zapali za oko ovi patuljasti.
Mali sitni a kad te pogledaju onim krupnim okicama kako da se covek neraznezi.Svidjaju mi se.
A i lepa je cena za njih.
Steta sto ima malo po leglu.
Mada zato su i skuplji.
Koja je otkupna cena patuljastih kod vas kod mene je 300-400din po komadu.Mada po oglasima se prodaju se po 1000din

---------- Poruka napisana u 12:43 ---------- Prethodna poruka je at 12:41 ----------

Moje zenke pred parenje vole da bacakaju sve sto nije fixno.Resenje fixiraj sve a ako ti izbacuju hranu mora da se osmisli nesto drugo za hranu ja sam imao tih problema pa sam resio stavio dublja koritanca i fixirao.

---------- Poruka napisana u 12:45 ---------- Prethodna poruka je at 12:43 ----------

Jedna mi se zenka okotila i lepo odgaja mlade ali nekad kine.
Neznam sta moze da bude.I jos jedna zenka je ponekad kine okotile su se isti dan.
NIje promaja mozda je hrana nije prasinjava ali mozda se tura pogodila losa.
 
Sve mi normalno jede, pije. Nema nikakvih promena na njoj. Pusticu je za par dana opet da se pari pa ce mo videti sta ce biti.
 
Pa lepo si rekao,otkupna cena 300-400 a u oglasima 1000 din.
Kote od 2-4,lako izracunati prosek,mada je cesce 3-4 i nisam imao vise od 4 na kocenju.
Sada imam 4 okocene sa po 2,3,4,4.
 
Imam za prodaju mladog muzijaka B. Orijasa ako nekog interesuje, ima 4,5 meseca, slike cu postaviti kad budem dosao kuci ovih dana. Ne znam samo koliko bi mogao da dobijem za njega jer nikad nisam prodavao kunice, a inace on nema papire, ali mu je majka bila umaticena , dobio sam je od preijatelja, a otac uvezen iz Nemacke

---------- Poruka napisana 05-05-12 u 14:32 ---------- Prethodna poruka je 03-05-12 at 18:04 ----------

Evo i slike zekana



 
Zna li neko ko otkupljuje kunice sa mesec-dva dana starosti? Imam dosta okocenih zecica, pa sam mislio jedan deo ostaviti, a veci deo prodati..
 
Zna li neko ko otkupljuje kunice sa mesec-dva dana starosti? Imam dosta okocenih zecica, pa sam mislio jedan deo ostaviti, a veci deo prodati..
Preporucujem ti da visak izneses na pijacu.Visak mladih kunica je najbolje da nadje novi dom jer kada su prepuni kavezi kunica a vrucine prisutne nije dobro_Ostavis sebi koliko mozes i planiras da utovis a visak ponudi trzistu.Zelim ti srecu i uspeha....
 
Gde naci nipl pojilice??? Da li su one iste kao za brojlere?? Koja je cena,koja creva idu na nju??
 
Sto se tice nipl poilica ja sam kupio kod mene u poljoprivrednoj apoteci.Imaju dve vrste poilica za kunice,ali samo niplica cena im je oko 250 rsd medjutim ja sam uzeo niplice za pilice cena je oko 130 rsd i namontirao sam na plasticne cevi za vodu mada moze (ko nema peglu ) da se montiraju i na okiten crevo
 
Ma znam, nego nemam nikako vremena da idem po pijacama...naci cu valjda neko resenje, hvala u svakom slucaju!
 
Nazad
Vrh