svastara

Radi se na dovrsavanju novog kaveza,planiranje prinova,sto novih zecova sto potomaka sadasnjih,pa se manje ima vremena za caskanje...
 
Gotov je,samo zecovi jos nisu unutra,kad ih budem smestio za vikend,dobicete i fotke :) moram da narucim pojilice iz Novog Sada sto mi je preporucio Petlic,i da nadjem neki lim za savijanje za hranilice i gotov je..posle dodati samo kotilista i cini mi se da ce biti pro kavez :) A do tada ce se snalaziti sa cinijicama za hranu i vodu..Inace kavez sa 3 boksa za tov (100*60) i 6 kaveza za 'matorce' (50*60) me je izneo nekih 11 hiljada sa sve gorivom,bojom,materijalom,a ostalo mi je i pocinkovane zice i za pod sledeceg kaveza,koji planiram da radim za nekih 2 meseca,tako da ce me sledeci izneti jos manje,jer zica za zidove i plafon je sa vecim okcima,pa je samim tim i jeftinija..By the way,nasao sam u oglasima kavez sa 3 nivoa,e sad ne znam da li je 3 tovilista ili 6 kaveza za jedinke za 12000 din,doduse sa hranilicama,dok sam sam napravio duplo veci za iste pare!!!
 
Pa ima par stvari koje mi se ne svidjaju,npr tesko mogu da iskombinujem da stavim hranilice sa spoljne strane kod ovih manjih boksova,jer su dublji a uzi,tako da vrata zauzimaju veliki deo prednje strane kaveza,pa sa strane ne moze da se stavi,jedino na vrata,pa sad smisljam resenje kako da sve to realizujem..Sutra verovatno dobijete slike :)
 
Pazi,par meseci sam ovde,sve sam precesljao par puta,nasao par dobrih ideja,malo dodao neke svoje i odradio to...Nije bas profesionalno,ipak je prvi kavez sto sam ikada pravio,sledeci ce biti nadam se bolji :)
 
Imam jedan problem sa panonkom pa bi molio nekog da mi kaze svoje misljenje sta bi to moglo da bude. Bila je skotna, inace prvo joj je kocenje, i nadjem malo pre u kavezu jedno malo mrtvo i pre dva dana sam isto nasao jedno mrtvo. danas joj je bio termin za kocenje. Nije ni gnezdo pravila. Jel to nesto ozbiljno ili je normalno s obzirom da znaju panonci da zajebu prvo leglo. To mi se nije nikad desavalo pa ne znam sta da radim.
 
Simoviću jedno pitanje,imam tri zečice skotne termin oko 15 i sve tri su počele da izbacuju zrnastu hranu iz hranilica nije mi jasno zbog čega to rade Pozzz
 
Jel imaju prostirku il" su kavezi sa resetkama? Zenke u to vreme postaju nervozne i prevrcu posude sa hranom,reaguju na svaki nadrazaj u okolini (majcinski instikt).
Kunici su izgubili instikt za "skrvanjem zaliha hrane" ali ne sasvim.
 
Poslednja izmena:
Hormoni drmaju pa su nervozne
Ili traze veca prava bolji smestaj bolju ishranu bolje sutra.
:)
 
Nazad
Vrh