svastara

Odg: Svaštara

Da, neosulfox P je najbolji za kunice, nemoj mnogo da verujes priucenim veterinarima, oni su tu da mlate pare i prepisuju lek za koji im lobira farmaceut, daju im da idu na seminare i usavrsavanja da bi posle taj isti lek preporucivali, prosta trgovina. Ovaj neosulfox p je 1000 posto ( rechima hiljadu) proveren za zecheve. Ja sam 5 zechicha izvadio iz mrtvih od kokcidoze davajuchi neos. za 2 dana, a bili su pred smrt.
A sto se tiche ishrane, pa sta rechi, treba samo obratiti paznju da ishrana bude raznovrsna. Pored kvalitetnih granula, treba im davati i malo suncokreta.. i sveg ostalog zrnevlja iako ga ima u granulama, i ne zaboravimo moraju imati deteline ili sena ( sto je najbolje) , neko pomenu ovde vrlo pametno da zechevima zbog njihovog probavnog sistema ( sorry sto ponavljam tudje izjave ali ..) mora da se daje seno ili detelina da bi popunili volumen creva, jednostavno to je ipak samo biljojed a ne prase.
znaci da ne duzim kao sto umem :haha: sto raznovrsnija hrana, a ne samo granule,zamislite kad bi mi jeli jedno te isto, i trebalo bi biti sve ok za nadalje.
Mislim da ne pricam pogresno.
pozdrav od moje malenkosti
 
Odg: Odg: Svaštara

Spojio sam kuniće stare 4.5 meseca. Dvadesetak minuta sam ih posmatrao, ali nisu bili preterano zainteresovani za parenje, posebno ženka. Da li da pokušam sutra ponovo ili da sačekam još? Šta mi je činiti? Hvala unapred.
 
Odg: Odg: Svaštara

Ja sam svoju pripuštao dok nije dala, bila je pametnija pa je popustila nakon tjedan dana :D
I sada ima male i ostale je skotna bez problema, valjda zna da sam uporan pa je dala odma :haha:
Probaj ju svaki dan pripuštat, dat će kad tad. :ppozdrav:
 
Odg: Odg: Svaštara

cao
ESTRUS SE JAVLJA KOD ZENKE SVAKIH 14-18 DANA I TRAJE 3 - 5 DANA
MLADE ZENKE MOGU PRISTUPITI PARENJEM OD 7-9 MESECI


Posovani DEKI pisane teksta velikim slovima ti je vikanje, a koliko znam niko na forumu nije gluv.
 
Odg: Odg: Svaštara

Cao potrebna mi je pomoc neznam kako da ubacim neke slike, hvala u napred na vasim odgovorima
 
Odg: Odg: Svaštara

Juče mi se okotila ženka. Ne znam koliko ima malih. Da li smem da ih otkrijem i da ih diram kako bih pogledao koliko ih ima i da li su živi i zdravi? Čitao sam nešto u literaturi ali bih voleo da čujem savete vas, iskusnih kunićara! Pozdrav :ppozdrav:
 
Odg: Odg: Svaštara

U svakom slučaju, nekoliko sati nakon okota treba pregledati mlade i ukloniti eventualno uginule i sl... Prije svega ukloni majku iz kaveza, ili joj zatvori ulaz u kotilicu. Ja svoje ruke prvo dobro istrljam sijenom, pa pogladim ženku i tek onda diram u gnijezdo. Iako sve ovisi od kunice do kunice. Imam jednu koja je totalno nezainteresirana za mene. To leglo provjeravam bez problema i micanja kunice, a opet imam kunica koje "polude" čim se dirnem kotilice...
 
Odg: Odg: Svaštara

:bravo: jel dolazi neko u srbobran na izložbu ili berzu,

Post je spojen: [time]1292249535[/time]
_________________________________________________
Na prošlogodišnjo izložbi je bilo svega desetak izložbenih kunića, a na berzi jedva i da je bilo par komada zekana da se kupi. PA ZATO LJUDI DODJITE u Srbobran i donesite vaše zekane. :cao:
 
Odg: Odg: Svaštara

Kopajko mozda gresim , ali mislim da si ti objasnjavao kako se prave hranilice za kunice . pa ako nije problem posalji mi jos jednom jer nemogu to nigde naci zaboravio sam gde si postavio post.
 
Nazad
Vrh