svastara

Odg: Svaštara

ivickica je napisao(la):
Kavezi su za profesionalni tov sa kosim limovima za ođubrivanje. Inače imam tri zečice i zekana.
postavi sliku tih kafeza," zivo" me interesuje kako izgledaju. :cool:
Post je spojen: [time]1287661147[/time]
_________________________________________________
sladjana je napisao(la):
Szeki tek sad videh sta si mi napisao.Nisam stvarno znala da zenke to rade.Al nebitno,mnogo toga nisam znala pa sam naucila.Jel ti to treba da castis uskoro,pa hajde :ppozdrav: nek je sa srecom. Pozdrav Akaciji
Post je spojen: [time]1287582591[/time]
_________________________________________________
Nebojsa komsija se zalio na svog zeca jer kad bi sa njim upario kotile bi po dva ,tri mladunca.Kad bi upario sa mojim nikad ispod deset.Ali taj njegov muzjak nije uvek bio tako los.Mozda da promenis muzjaka pa da vidis hoce li biti bolje.Ja mislim da je problem do njega a ne u 5 zenki.Da je jedna pa hajde ali 5 ... :sta:
sladjo, mislim da si upravu, i meni se cini da je do muskog. ja sam kapirao da muski imaju 100 000 spermatozoida, ali ispade da nije tako ili imaju ali ne mogu da naprave vishe iz kozna kojih razloga. ::lose::
 
Odg: Svaštara

Dvadesetprvog oktobra Dule ( mužjak sive činčile ) iz Novog Sada konačno izgubio nevinost. ,, Jadan '' nije mogao da dođe sebi. Ležao postrance minut, skoro. Biće da je zaobišao Šerpu. Živeli.
Szeki, izgleda da je vredelo čekati. rezultat, videćemo. :ppozdrav: ::svaka cast::
 
Odg: Svaštara

ako rezultata nema (nedaj bože) eto nas kod Sekija na reklamaciju da dovršimo onaj vinjak!!! :ppozdrav:
 
Odg: Svaštara

Nije ostala skotna nijedna!!!!Da lepo popi...š.Večeras sam pripustio onu koja ie trebala prva da se okoti,primila ie 3x bez problema,ujutru ću je opet ubaciti.I prvi put sam tako radio,pa kontrolno za 5 dana,sve školski,sve se dobro pokazalo,na kraju cvrc.
 
Odg: Svaštara

I kod mene je jedna promašila. Naparenih šest. Sledeća je sutra mesec dana, pa tako redom. Onda p......m, pa ubacim sedmu kod Duleta i on ladno igubi nevinost. Parim redom. koja se okoti ostaje, koja ne u šerpu. A mogao bih probati i onaj Szeki-roštilj.
 
Odg: Svaštara

Ja sam imao problem zenka mi primila muzjaka a nisam ni znao. Svo vreme mislim sto nece da se pari kad je ubacim kod muzjaka skici dere se ko da je videla djavola. A prvi put kad sam je pario i kad je kao primila nije htela da stane Dusko je jurio po kavezu i ona bezi i nesto naskoci on u trku i sklizne i kao onesvesti se i ona i dalje bezi i posle ujutru kad sam je uabcio opet na parenje bezi ko luda i muzjak nikako da naskoci i nije tad uopste naskocio. I svako kontrolno bezi ko luda. Ja se mislim icices ti meni u kotlic kad neces da se paris. I u poslednje vreme skoro svaki dan sam je ubacivao kod muzjaka reko moras popustiti jednom :haha: Juce ujutro je ubacim da se pari a ona se uveece okoti :D Svi su zivi i zdravi sem jednog koji je ispao iz kaveza jer nisam znao da ce da se okoti i nisam postavio kotilicu :sta: ostalo je sad 4 komada nije lose jer je prvi put i muzjaku i njoj. Lepo se ocupala ususkala ih i lezi pored njih cuva ih malo ode samo da pije vode i jede. Nadam se da ce takva i ostati :D
Eto drugari da imate u vidu jos jednu situaciju prilikom skotnosti ::namigivanje::
 
Odg: Svaštara

Kao da sam ja pricao. Samo sto se moja okotila noci, nisam znao da je skotna, a ja ujutro dosao svi mrtvi, 5 komada. To je oba zenka sto nije htkela primiti, cvilila ko luda. Mojom nepaznjom izgubio leglo, a skoro i zenku. Jos mi je bilo cudno sto je tako debela. Sad za par dana opet parenje :)
 
Odg: Svaštara

Ja sam eto imao srecu u nesreci jer to bilo predvece pa sam video da se sa njom nesto cudno desava. Grebe ko luda o zicani pod pa trci do hrane pa kao jede kao da nije nikad videla a ona u stvari je pokusavala da hranu izvuce iz hranilice pa da je proste na zicani pod :) da napravi leziste za male. Ja reko sta je ovo dobila neke frasove ili nesto kad ja uzeo papir i vidim da je bila parena pre 32 dana ali bio jedan skok nesto u trku nije uopste stala da muzjak naskoci. I sutra dan opet bezi nije uopste naskocio. Isto ponasanje pri svakom sledecom pokusanju bezanje i bezanje. I zadnje 2 nedelje kad sam pokusavao da je parim osim bezanja pojavi se i to skicanje i deranje.
Tada sam uzeo slame i ubacim je u kavez za svaki slucaj. I za jedno sat vremena ona se ocupala i okotila. Nisam joj ni namontirao kotilicu nisam isekao jos krug na zici da moze da ulazi u kotilicu. Sad nije dobro da to secem da se uznemiri. Eno ih u kavezu na slami lepo ih je ususkala i legla pored njih. Vidim da je pila vode i jela trebalo bi da bude sve u redu. Malecki se mrdaju 1 je malo setao okolo ispitivao teren i vratio se kod ostalih.
Javicu vam za koji dan kako se razvija situacija :ppozdrav:
 
Odg: Svaštara

kopajko je napisao(la):
Ja sam imao problem zenka mi primila muzjaka a nisam ni znao. Svo vreme mislim sto nece da se pari kad je ubacim kod muzjaka skici dere se ko da je videla djavola. A prvi put kad sam je pario i kad je kao primila nije htela da stane Dusko je jurio po kavezu i ona bezi i nesto naskoci on u trku i sklizne i kao onesvesti se i ona i dalje bezi i posle ujutru kad sam je uabcio opet na parenje bezi ko luda i muzjak nikako da naskoci i nije tad uopste naskocio. I svako kontrolno bezi ko luda. Ja se mislim icices ti meni u kotlic kad neces da se paris. I u poslednje vreme skoro svaki dan sam je ubacivao kod muzjaka reko moras popustiti jednom :haha: Juce ujutro je ubacim da se pari a ona se uveece okoti :D Svi su zivi i zdravi sem jednog koji je ispao iz kaveza jer nisam znao da ce da se okoti i nisam postavio kotilicu :sta: ostalo je sad 4 komada nije lose jer je prvi put i muzjaku i njoj. Lepo se ocupala ususkala ih i lezi pored njih cuva ih malo ode samo da pije vode i jede. Nadam se da ce takva i ostati :D
Eto drugari da imate u vidu jos jednu situaciju prilikom skotnosti ::namigivanje::

Dobro, Hvala Branko.
 
Odg: Svaštara

eee, i kod mene novine, okotila mi se orijashkinja koju sam isto tako pokusavao upariti skoro do jucher. ali sta ches, nisam obratio paznju a ona mi je preskocila nedovrsheni kavez, u kojem je bila, i uparila se za novozelandskim muzjakom koga cesto pustam da se sheta po farmi.
ali malo mi je okotila , mozda svega 3-4 , videchemo kada se mali izvuchu iz gnezda tacnije.
treba da castim. pozdrav
 
Odg: Svaštara

Danas se okotila kalifornijska. Dok sam došao 2 u gnezdu (dlaci) ćetiri pored. Dva potpuno ukočena, a dva još mrdaju. Tanke hiruške rukavice i prebacim dva sa šansama pod dlaku. Sada čekam da vidim rezultat. Prvo koćenje od kunića koji pari prvi put.
 
Odg: Svaštara

3. međužupanijska izložba malih životinja
"Borovo 2010", Sportska sala vrtića "Zlatokosa" Borovo, od 29. do 31. 10.
2010. Svi ste pozvani! Golubovi, kunići, kokoši, ptice,
akvarijumi, gušteri, tarantule, glodari, škorpije... Vidimo se!!!
Ovo je prva ovogodišnja izložba,i onda kreće životinjski "cirkus".svaki vikend u drugom mjestu.......:))
 
Odg: Svaštara

1. „Slavonija“ D.Miholjac...............................................................14. – 16. siječanj 2011.
2. Donji Miholjac ......................specijalka kongova.....................14. – 16. siječanj 2011.
3. „Baranja“ Branjin Vrh, Petlovac................................................04. – 05. prosinac 2010.
4. „Mali uzgajatelj“ Bjelovar..7. državna hrvatskih pasmina..26. – 28. studeni 2010.
5. ...........1. specijalka hrvatske patuljaste kokoši.... 26. – 28. studeni 2010.
6. Vukovar........6.................. državna mladog uzgoja............... 20. - 21. studeni 2010.
7. „Golub“ Virovitica....19. državna izložba ............................ 10. – 12. prosinac 2010.
8. Osijek..............specijalka maltezera .......................................04. – 05. prosinac 2010.
9. Bizovac........................................................................................07. – 09. siječanj 2011.
10. Sisak...........................................................................................17. – 19. prosinac 2010.
11. Rijeka..........................................................................................17. – 19. prosinac 2010.
12. Zabok............................................................................................12. – 14. studeni 2010.
13. Belišće ......1. specijalka patuljaste peradi................................... 6. – 7. studeni 2010.
14. Kneginec.....................................................................................17. – 19. prosinac 2010.
15. Križevci.......................................................................................05. – 07. studeni 2010.
16. Velika Gorica 2005......................................................................08. – 09. siječanj 2011.
17. Zagreb 1925.................................................................................15. – 17. listopad 2010.
18. Nedelišće.........4. specijalka pomeranskih gušana ..................07. – 09. siječanj 2011.
19. Donja Dubrava.............................................................................12. – 14. studeni 2010.
20. Borovo.....2. specijalka srpskih visokoletača ..........................29. – 31. listopad 2010.

2. izložba akvaristike i teraristike

20. Ludbreg.......................................................................................04. – 05. prosinac 2010.

21. Velika Gorica Turopolje.............................................................09. – 10. siječanj 2011.

22. Novska........................................................................................05. – 07. studeni 2010.

23. Đakovo........................................................................................26. – 28. studeni 2010.

24. Ivanec...........................................................................................07. – 09. siječanj 2011.

25. Vrpolje .......3. specijalka slavonskih gaćana........................... 14. – 16. siječanj 2011.

26. Lepoglava...................................................................................04. – 05. prosinac 2010.

27. Virovitica .......specdijalka paunaša i perikera....................... 29.- 30. siječanj 2011.

28. Čepin...........................................................................................13. – 14. studeni 2010.

SLOVENIJA – MARIBOR, 14. – 17. LISTOPAD 2010.

evo samo se ne zna do skoro zadnjeg dana u kojoj se prostoriji odvija izložba al sve vas izvjestim o tom par dana prije...
 
Nazad
Vrh