svastara

Odg: Svaštara

perje je napisao(la):
Tko nema "dobro oko" neće ni primijetiti razliku. Maknemo dlaku sa spolovila da možemo vidjeti organ. Ako je malo izduženo, žensko je, a mužjak ima više okruglasto, i kad se "nategne" digne mu se :haha: :haha:
Malo smiješno ali to je najsigurnije. :ppozdrav:
:D :D

perje-u profilu si naveo koliko imaš godina!!!?
pa prema tome nemamo razloga sumnjati u tvoju kompetentnost određivanja izgleda spolovila.... :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Svaštara

Povodom čeških kunića recite mi šta se računa pod upotrebnu vrednost. Takozvana živa vaga ili očišćen?
 
Odg: Svaštara

žećo je napisao(la):
perje-u profilu si naveo koliko imaš godina!!!?
pa prema tome nemamo razloga sumnjati u tvoju kompetentnost određivanja izgleda spolovila.... :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:


Nemate potrebe. Možda jesam mlad, ali znam kako izgleda ženski a kako muški kunić :haha:
 
Odg: Svaštara

Da li netko prati prirast kunića, ja sam baš počeo prije 15-ak dana.
1 slučaj:
4 mladih (križan (m)nz bijeli i ženka u tipu šarca) odbijeni od majke 32 dan.Do danas (46 dan) napreduju u prosjeku 50 gr dnevno.Hrana: samo 16% pelete i sijeno
 
Odg: Svaštara

16% peleti! a ostalih 84%??
moji kalifornijski odbijeni 34-ti dan sa 650 grama,vagani 43-ći dan imali 1050 grama,(u 9 dana 400 grama po komadu)leglo od 5 kom. hranjeni ;peleti,ječam ,zob u istom omjeru.
u tih 9 dana pojeli su tako malu količinu hrane (unaprijed izvaganu),neću napisati koliko jer ni ja nemogu da vjerujem,sjeno neračunam jer njega raspu veliku većinu.
Post je spojen: [time]1287150794[/time]
_________________________________________________
taj prirast nastavljaju do navršena 2 mjeseca starosti i od tad rapidno pada, a prosjek prirasta između drugog i trećeg mjeseca starosti- 26 grama po danu!
 
Odg: Svaštara

Probaj im smanjiti prostor. Ili spoji mužjake i ženke, jer kad su zajedno, mužjaci polude a ženke im odgrizu testise. Za par dana prođe i počnu se toviti. Isto kao i kastrirane svinje i kopuni. Hoće to biti i ako su mužjaci duže vremena u kavezu sami.
Ima ljudi koji kastriraju kuniće, ali jednostavnije je ovako, prirodnim putem :D
 
Odg: Svaštara

perje
imaš li ti kuniće kod kuće?
ako imaš daj stavi neku sliku!
i da ti nebude mrsko važi mlade kuniće i hranu koju pojedu,samo ti njih štroji i javi nam prirast.
ja sam čak napravio i tablice i grafikone u excelu i pratim koliko pojedu i koliko rastu i s kojom hranom,od tri kunice.
sad ću morati dodati i grafikon sa poštrojenim kunićima :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Svaštara

Perje druze jesi ti siguran u to da zenke odgrizu testise muzjacima?To ti je neko svasta napricao ,ja ne verujem u to.Ti jesi mlad al znas o kunicima vise od mene.Samo ova zadnja tvrdnja ti veruj mi nije tacna.Ako jeste tacna, ja sam u soku ... :sta:
 
Odg: Svaštara

Ja se ispričavam ako netko zna da sam 100% u krivu iz vlastitih iskustava, ali ako nezna, moguće je.
Meni je to rekao prijatelj, a i moj tata je prije imao dosta kunića. Nebi me on lagao, radio mi i kavez i pomagao u svemu ::namigivanje:: Bili su i u kavezima i po podu i kaže da je znao vidjeti da se svađaju i tuku i kad je klao da je znao vidjeti "uštrojene" mužjake.
 
Odg: Svaštara

sladjo
postoje slučajevi da kunica poštroji mužjaka(istina rijetko)ali da se to namjerno radi, radi bržeg tova, to nisam nikad čuo
 
Nazad
Vrh